Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Malachitové sklo - hodnota

Vykupminci.cz
Numisargo

Malachitové sklo - hodnota

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý deň, ako dedičstvo sa k nám domov dostalo toto malachitové sklo. Vedeli by ste mi prosím Vás poradiť akú hodnotu môže mať? - v prípade nutnosti viem zhotoviť viac fotografii.
Ďakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
malachitové sklo,návrh František Pazourek,Curt Schlevogt,novější produkce 50.léta 20.stol.
Registrovaný uživatel
DavidXXX napsal
malachitové sklo,návrh František Pazourek,Curt Schlevogt,novější produkce 50.léta 20.stol.
Já žasnu nad tvými znalostmi co se týče skla !
Registrovaný uživatel
Mám rád české sklo povalečné,začal jsem ho sbírat,co lidé nechtěli a prodavali za pár babek,doma mám všude samé sklo-hotový depozitář,kupuji publikace,pořad studuji,doma jsou z toho baf.Chci doplit sbírku skla,která byla na Expo 58 brusel.dal bych pár snímku ale bohužel,nemají zájem.Proto jsem se rozhodl,že u nás udělám do dvou let výstavu v naší obci.
Registrovaný uživatel
DavidXXX napsal
Mám rád české sklo povalečné,začal jsem ho sbírat,co lidé nechtěli a prodavali za pár babek,doma mám všude samé sklo-hotový depozitář,kupuji publikace,pořad studuji,doma jsou z toho baf.Chci doplit sbírku skla,která byla na Expo 58 brusel.dal bych pár snímku ale bohužel,nemají zájem.Proto jsem se rozhodl,že u nás udělám do dvou let výstavu v naší obci.
Velmi bohulibá činnost a až tu výstavu budeš dělat, tak doufám, že tady dáš echo. Prosím tě a z kterého okresu pocházíš ? Nechci z tebe tahat bydliště, já jen že pokud by to nebyl lán Světa, tak bych si moc rád výstavu prohlédl.
Registrovaný uživatel
Dám vědět,pozvu Tě na vernisář.Jestli máš nějaké doma sklo,jakékoliv dej mi eidavidmullerRob@seznam.czmal,já Ti ho označím,mužou to být popelníky,vázy,mísy atd.Muj kontakt:davidmullerRob@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Tak schválně, urči mi mou malinkatou sbírečku těžítek. Foto není nic moc já vím...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Těžítka.4echy kolem r.1900,masiv,polosférická,čiré sklo,nekteré jsou do fazetovaná do mnohostěn,většina těžítek mají centrální čast zatavený terč z které vzniká kytice.Jedno těžítko 30.léta 20.stol.čechy Beránky toto těžítko je nejcenější,prodáva se kolem 2500czk.Závěr.Těžítka jako bochanky jsou vyhledávany sběrateli,ty jsou také cenější.Stačí takto?
Registrovaný uživatel
DavidXXX napsal
Těžítka.4echy kolem r.1900,masiv,polosférická,čiré sklo,nekteré jsou do fazetovaná do mnohostěn,většina těžítek mají centrální čast zatavený terč z které vzniká kytice.Jedno těžítko 30.léta 20.stol.čechy Beránky toto těžítko je nejcenější,prodáva se kolem 2500czk.Závěr.Těžítka jako bochanky jsou vyhledávany sběrateli,ty jsou také cenější.Stačí takto?
Naprosto :D A tenkrát z toho těžítka, které je druhé od vrchu s těmi modrými květy (fazet)a toho třetího od vrchu jsem měl největší radost, protože to je raritní svou velikostí, je to obr těžítko. Jinak ty 30 tá léta jsi měl na mysli ty tzv. domečky ? Ty mám dva jeden velký a jeden malý ....tatínek a maminka, musím sehnat menší a to bude ... :P
Registrovaný uživatel
DavidXXX napsal
malachitové sklo,návrh František Pazourek,Curt Schlevogt,novější produkce 50.léta 20.stol.


Ďakujem,
a koľko to má orientačnú hodnotu?
Registrovaný uživatel
Domečky jsou moc pěkné provedení,pěkná práce nejsou nikde vidět.
Registrovaný uživatel
malachitové sklo celková hodnota cca 800czk,jak jsem uvedl nová produkce.
Registrovaný uživatel
DavidXXX napsal
Domečky jsou moc pěkné provedení,pěkná práce nejsou nikde vidět.
Díky Davide, jsi borec :D
Registrovaný uživatel
Já mám svoji sbírku skla zabalené v krabicích popsané,nikdo to to nesmí přemistovat,kde je volné místo v bytě tam jsou krabice,nechci aby někdo s krabicema hejbal.Vedu písemnou dokumentaci.viz přiložené foto.Naši doma šílí..pořad jsem ve skle.
Registrovaný uživatel
DavidXXX napsal
Já mám svoji sbírku skla zabalené v krabicích popsané,nikdo to to nesmí přemistovat,kde je volné místo v bytě tam jsou krabice,nechci aby někdo s krabicema hejbal.Vedu písemnou dokumentaci.viz přiložené foto.Naši doma šílí..pořad jsem ve skle.
Co obec nepomohla by třeba s nějakou místností ? Ono by to bylo zajímavé pro turistický ruch třeba a obec by se zviditelnila... Hele zkus to přes regionální tisk, taková ta reportáž o sběrateli skla udělá divy, tím se dostaneš do povědomí. Zkus nějakého pisálka z reg.tisku kontaktovat, ještě je okurková sezóna a nemají o čem psát. Nebo se zkus s někým svést, třeba bude v okolí nějaká výstava a dá ti prostor, jako předskokana, nebo jak to nazvat...
Registrovaný uživatel
škoda, že se sklo netýká silnic a cestářství, protože bych ti prezentaci a výstavu domluvil :D
Registrovaný uživatel
V naši obci máme pěkný sálek,tam to chci uskutečnit,jenomže taky mám strach aby se něco nerozbilo nedej bože aby někdo neměl zálusk na české sklo,nevím kdo by to hlídal.Když se dělá výstava tak jsou třeba obrazy pojištěné ale taková sbírka skla to nevím,ještě na tom pracuji ...Někteří lidé mě odrazují aby mě někdo nevykradnul,kdo ví.
Registrovaný uživatel
DavidXXX napsal
V naši obci máme pěkný sálek,tam to chci uskutečnit,jenomže taky mám strach aby se něco nerozbilo nedej bože aby někdo neměl zálusk na české sklo,nevím kdo by to hlídal.Když se dělá výstava tak jsou třeba obrazy pojištěné ale taková sbírka skla to nevím,ještě na tom pracuji ...Někteří lidé mě odrazují aby mě někdo nevykradnul,kdo ví.
Pokud pocházíš ze sklářského kraje,tak zkusit domluvit výstavu v reg. muzeu, tam by to bylo v bezpečí ... pokud nepocházíš, tak nějaké soukromé muzeum ... jinak mne nic už nenapadá a přeji hodně štěstí v řešení tohoto problému a držím palce.
Registrovaný uživatel
ze sklářského kraje nepocházím.jsem kde se vaří dobré pivo.jinak díky.
Registrovaný uživatel
Davide, vedel by ste mi povedať niečo viac o tomto skle?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Těžítka novější produkce ,fazetováno do mnohostěn.50.léta 20.stol.Co se týče vázy,zlatý rubín,Rytina lovecký motiv.19.stol,malované zlatem,pravděpodobně Kamenický Šenov nebo Nový Bor.Mužeš ji nafotit celý obvod té rytiny,hlavně ji nepoškodit,nafotit vleže .celou dokola.
Registrovaný uživatel
Chtěl bych se omluvit za chybu-malach.sklo jade,jedná se o autora.Pavel Pleva návrh 1935.
Registrovaný uživatel
DavidXXX napsal
Chtěl bych se omluvit za chybu-malach.sklo jade,jedná se o autora.Pavel Pleva návrh 1935.

To znamena, ze ma i inú hodnotu ako ste písali?
Co sa tyka tej vazy pofotim Vam ju az budem na byte. Predpokladam ze dnes alebo zajtra sa mi k tomu podari dostat.
Registrovaný uživatel
centrální evidenci sbírek v Jablonci je vedená.návrh Artur Pleva,sice všude ji označují jako František Pazourek-tak jsem z toho jelen kdo má vlastně pravdu,přikláním se jabloneckému muzeum,protože Pleva pusobil v Jablonci nad Nisou.Pokud by se potvrdilo,že se jedná o Plevu,tak je to jiná cena.
Registrovaný uživatel
Ťažidlá - medzivojnové obdobie 20. storočia.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Starožitnosti » Malachitové sklo - hodnota

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1