Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Malíř

Vykupminci.cz
Numisargo

Malíř

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím,neznáte někdo tohoto autora?Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Četl bych to Sovák
Moderátor
Já to čtu spíše jako Novák. Nicméně, je zajímavé, že rybáři použili na Diplom originální signovanou a číslovanou litografii a nikoliv nějaký prefabrikovaný mustr, jak bylo tehdy víceméně zvykem.
Mít ten chlap vousy, tak řeknu, že jde o Jana Wericha lovícího hlavatky někde pod Tatrami. ;)
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
Já to čtu spíše jako Novák. Nicméně, je zajímavé, že rybáři použili na Diplom originální signovanou a číslovanou litografii a nikoliv nějaký prefabrikovaný mustr, jak bylo tehdy víceméně zvykem.
Mít ten chlap vousy, tak řeknu, že jde o Jana Wericha lovícího hlavatky někde pod Tatrami. ;)


Taky bych to viděla jako Sovák a sice Pravoslav,
f.
Moderátor
filomena napsal
Wjem napsal
Já to čtu spíše jako Novák. Nicméně, je zajímavé, že rybáři použili na Diplom originální signovanou a číslovanou litografii a nikoliv nějaký prefabrikovaný mustr, jak bylo tehdy víceméně zvykem.
Mít ten chlap vousy, tak řeknu, že jde o Jana Wericha lovícího hlavatky někde pod Tatrami. ;)


Taky bych to viděla jako Sovák a sice Pravoslav,
f.


V době udělení diplomu byl již 3 měsíce v Rakousku v emigraci. Ani tematicky mi to na něj moc nesedí. Ale pokud by to přeci jen on byl, tak Diplom rozhodně nemá mizivou cenu...
Registrovaný uživatel
Pro porovnání přikládám fotku olejomalby na plátně (30x40cm) od malíře Sováka. Jde-li o Pravoslava si ovšem nejsem zcela jistý, takže názory znalých uvítám.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
bolt napsal
Pro porovnání přikládám fotku olejomalby na plátně (30x40cm) od malíře Sováka. Jde-li o Pravoslava si ovšem nejsem zcela jistý, takže názory znalých uvítám.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Já se přiznám, že jsem znala z jeho tvorby jen grafiku, která měla vždy stejnou signaturu, jako je od předešlého uživatele s vyobrazením rybáře.
Na obraze, který posíláte postrádám trochu lepší náhled na podpis,
ale našla jsem další 2 obrazy s jeho jménem tak by se to mohlo porovnat,
f.
Registrovaný uživatel
Paní filomeně s politováním sděluji, že detailní foto signatury na svém obrazu od Sováka jsem nepořizoval, takže mohu zaslat jen výřez z fotky, jak ji mám uloženu.
Jinak jsem trochu googlil a nabyl jsem přesvědčení, že jak můj obraz, tak litografii na diplomu vytvořil skutečně Pravoslav Sovák. Před třemi lety se dražil obraz Pravoslava Sováka z majetku Ministerstva zahraničních věcí, který je podobný (včetně podpisu)
tomu mému. Je také velmi nepravděpodobné, že by existovali dva různí "Sovákové", jejichž díla by kupovaly (objednávaly na zakázku) tehdejší ústřední orgány státní správy a zájmových organizací.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Umělecký styl Pravoslava Sováka byl zcela na hony vzdálený jak výše uvedené grafice (diplomu), tak i představeným obrazům...
Registrovaný uživatel
S Wjemovým včerejším příspěvkem bych souhlasil, pokud by do textu vložil časové určení, např. : "Umělecký styl PS byl cca od 60. let zcela na hony vzdálený ... "
V padesátých letech tvořil autor i takto - viz foto.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Malíř

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1