Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Máš zajímavou pohlednici?Pochlub se!

Vykupminci.cz
Numisargo

Máš zajímavou pohlednici?Pochlub se!

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, HeliFox, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Brett-předpokládám,že tu cenu asi dělají známky,nebo ne?
Registrovaný uživatel
paully - priznám sa, že neviem. Snáď nám to niekto ozrejmí.
Registrovaný uživatel
Brett napsal
paully - priznám sa, že neviem. Snáď nám to niekto ozrejmí.
Velmi jednoduche ale zatial to neprezradim,počkam určite to budu vediet viacerí.
_______________
Registrovaný uživatel
sú tam dve známky prošlé treba pozrieť katalog plus zaujimavé poštové pečiatky...... a tak dále......
Moderátor
Neviem presne vylúštiť, ale možno ide o adresáta.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Známky by měly být z roku 1912,takže na jedné dvoucentovce je nejspíš Dr. Sun Yat-sen a na druhé pravděpodobně president Yuan Shih-Kai .Ale jak je to cenné ,tak to nevím.
Ale vím ,že čínské známky jsou poměrně hledané a věřím ,že i staré záběry čínských měst a osad.Jméno adresáta mně nic neříká(ale to nic neznamená).Sám jsem do této rubriky dával pohled(hned na začátku) na kterém je známka s přetiskem-rovněž z Číny a vím,že také mě tenkrát udivila cena-pohled jsem vyhrál z nezkušenosti.I když taková darda jako za ten pohled ze Shrine to nebyla.
Jinak je to tak jak jsem psal dříve.Ten kdo ovládá filatelii a sbírá i pohledy ,má vždy velkou výhodu proti ,,obyčejnému"filokartistovi.Ale žádné vědomosti se nezískávají snadno.Je třeba spousty literatury,chuť se učit a pak je nutná i praxe.A na stará kolena už se známkami začínat nebudu,takže se nechám rád poučit.
Registrovaný uživatel
paully presne určil obe znamky,takže to netreba upresnovat.Doplnim pre pochopenie zopar faktov.1.1.1912 vznikla Činska republika po zvrhnuti vlady dynastie Ćching.Prezidentom sa stal Dr.Sun Yat sen/je na znamke vlavo/,ktoreho ale už v marci zvrhol general Yuan Shih kai /znamka vpravo/ a vyhlasil sa za prezidenta.Samozrejme republika potrebovala nove znamky.Už schvalene aj vytlačene znamky z mapov Ćiny dal ale Yuan spalit.Podarilo sa zachranit tri obhorete znamky,ktore vlastni poštove muzeum v USA.Cena je astronomicka ale asi nikdy nebudu na predaj.Potom boli vydane prave tieto serie z podobyznami spomenutych mužov.Su velmi vzacne a na celistvosti o to viac.Tu je to ešte navyše takzvana zmiešana frankatura dvoch emisii/emisie na počest revolucie a emisie na oslavu republiky/,prave z portrétmi politickych rivalov.Aspon takto velmi, velmi stručne.
Napr.položky 2121-2124
http://www.interasia-auctions.com/cgi-bin/chap_auc.php?site=1&lang=1&sale=23&chapter=18&page=1%20
_______________
Registrovaný uživatel
paully - čo sa týka popisu známok, tak máš pravdu (ohľadom tých známok som gúglil už včera), ale nejak sa mi nezdá, že by tú cenu pohľadnice robily práve tie známky. Mali by to byť bežne dostupné známky. Jedine z dôvodu, že sú to príležitostné známky, tak by mohli byť cenovo zaujímavé ak sú na nejakej celistvosti, ako v tomto prípade. Ale to sa mi tiež nezdá ...

Sun Yat-Sen / Yuan Shih-Kai / Sun Yat-Sen + Yuan Shih-Kai

Čo sa týka toho záberu na pohľadnici ( Itsukushima Shrine ) tak je v Japonsku a je to v každom prípade "zaujímavosť". Ale, nemyslím, že by na pohľadniciach bola až taká vzácna, že by takto zdvihla cenu ...
Registrovaný uživatel
Tak pokiaľ som odoslal môj príspevok, tak m1234 nám podal vysvetlenie - vďaka za lekciu ;)
Registrovaný uživatel
paully napsal
Znám sběratele,který zásadně zadní stranu nečte.

Výhodu má vždy sběratel pohlednic,který se vyzná i ve filatelii,poštovní historii.Ne každý to zvládne.
Zberatelov pohladnic ,ktorych druha strana /znamky,razitka,odosielatel/nezaujima je vačšina.Vieš prečo?Lebo tomu nerozumeju a vačšine sa to ani nechce učit.Tak si zberaju vlastne len obrazky miest alebo nejake motivy.To je vlastne velmi pohodlne -nič nevediet a tvarit sa ako zberatel.Ta druha tvoja veta je naprosta pravda a naučit sa to, by mal byt ich odvažny ciel. Aj na tej predošlej debate vidiet prečo je to doležite.
_______________
Registrovaný uživatel
Musím oponovat. Mě zadní strana u pohlednic nezajímá, ale ne proto, že nevím oč jde a nechci se to učit, ale proto, že ji zkrátka při své specializaci nijak nevyužiju. Myslím, že většina sběratelů, kteří sbírají určité město, lokalitu, hrady, fabriky apod., to má stejně.
Registrovaný uživatel
Lukas105s napsal
Musím oponovat. Mě zadní strana u pohlednic nezajímá, ale ne proto, že nevím oč jde a nechci se to učit, ale proto, že ji zkrátka při své specializaci nijak nevyužiju. Myslím, že většina sběratelů, kteří sbírají určité město, lokalitu, hrady, fabriky apod., to má stejně.

Mám k tomu jednu otázku:
Predstav si 3 rovnaké pohľadnice (ten istý záber, ten istý vydavateľ, tá istá grafická úprava ...), v tej istej zachovalosti.
Prvá je čistá - neprešlá poštou
Druhá je prešlá poštou so známkou
Tretia je prešlá poštou bez známky
Majú pre Teba rovnakú či už zberateľskú, alebo trhovú hodnotu?
PS: a to som pri druhej možnosti neriešil frankatúru, poštové nálepky, razítka, odosielateľa, adresáta a podobne ...
« Poslední úpravu provedl(a) Brett v 7. 9. 2016, 19:02. »
Registrovaný uživatel
jak povedel nebohý Lenin, učiť sa učiť sa....
Registrovaný uživatel
Lukas105s - nejak nechapem , preco by si nemohol vyuzit druhu stranu pri svojej specializacii ? :D
musis nam to nejak vysvetlit ;)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
brett: stačí ty odborná literatúra aj do toho musíš niečo dať myslím financie.....
Registrovaný uživatel
Lukas105s napsal
Musím oponovat. Mě zadní strana u pohlednic nezajímá, ale ne proto, že nevím oč jde a nechci se to učit, ale proto, že ji zkrátka při své specializaci nijak nevyužiju. Myslím, že většina sběratelů, kteří sbírají určité město, lokalitu, hrady, fabriky apod., to má stejně.
Ja ti to poviem takto.Na každej pohladnici študujem hlavne znamky a razitka a ak objavim nejaky "MODRY MAURITIUS"je mi z prepačenym ukradnute či je na prednej strane mesto,fabrika,synagoga alebo činska pagoda. Mne to vobec nevadi že vačšina zberate len predne strany - aspon ostane viac tych chutoviek.
_______________
Registrovaný uživatel
ja tiež pozerám aj druhú stranu, a zaujíma ma aj adresa a tak dál, každý zbiera niečo čo ho zaujíma....., sto ľudí sto chutí.....
Registrovaný uživatel
znamky ani razitka nesledujem, kedze ja ziadny *modry mauricius* objavit nemozem :D
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
janči tu na Slovensku na burzách asi tažko......
Registrovaný uživatel
A aky je rozdiel medzi burzou na Slovensku,v Čechach a bazarom v Indii či Kambodži.Ak nejaky je tak určite v prospech Europy.A čuduj sa svet.
http://www.davidfeldman.com/2015/04/the-bombay-cover-an-aristocrat-of-philately/
_______________
Registrovaný uživatel
jano7B9 napsal
znamky ani razitka nesledujem, kedze ja ziadny *modry mauricius* objavit nemozem :D
Pravda pravduca a možno si už aj mal v ruke nejaky "Mauritius",len o tom ani nevieš. ;)
_______________
Registrovaný uživatel
m1234 - to tazko. kedze sa na mojich veciach strieda stale , teda ked ich niekto neodlepil , dokola asi 10 tych istych znamok :D
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Tak tie zadné strany pohľadníc myslím nie sú o hľadaní "modrého Maurícia". Samozrejme, ak by som nejaký našiel tak by som sa mu nebránil, ale aspoň u mňa to nie je prioritou (vyslovene ho hľadať).

Ja osobne sa viem potešiť aj takou maličkosťou, ako je po obsahovej strane text na tejto pohľadnici.
Človek keď to číta, tak sa doslova prenesie v duchu do minulosti. V tomto prípade do 30-tych rokov minulého storočia. Už len to oslovenie - Blahorodý pán ... Alebo v textovej časti – Veľavážená rodina ...
No neviem si celkom dobre predstaviť takéto oslovenia v dnešnej, alebo nedávno minulej dobe ... + pekný dobový štýl písma + síce bežná, ale krásna známka, tiež bežné denné poštové, ale pekne čitateľné razítko ... Dokonca na prednej strane je aj taká malá "chybotlač". Pohľadnica je z obce Uhrovec, ktorá sa nikdy nevolala Uhrovce ;)
Proste ja z tej pohľadnice cítim určitú atmosféru ...
Je to, ako keď pozerám seriál "Hříšní lidé města pražského" - ktorý doslova milujem. Videl som ho moc krát, ale vždy ma pohltí tá neopakovateľná atmosféra tých 30-tych rokov ...
A keď to človeku nedá, tak skúsi aj gúgliť, či nenájde niečo viac. Nakoniec sa dozvie, že Blahorodý pán učiteľ bol dokonca v obci Láb aj v rokoch 1919-1945 riaditeľom Rímsko-katolíckej školy ...

Je to teda aj o maličkostiach, ktoré dokážu potešiť ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
uhrovce - v minulosti sa nazov pouzival, tak im to asi automaticky ostalo :)
a co uz , ked pripona - ovce bola taka popularna :D
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Brett - všechny tři pohledy mají pro mě stejnou cenu, jde mi hlavně o dobře zachovalou přední stranu. I když mám o něco radši pohled prošlý poštou, aspoň se z něj dá určit přibližná datace.

jano7B9 - zajímám se o české hrady, zámky, tvrze, městská opevnění apod. Zejména ty méně známé. Je zajímavé, jak často se tyto objekty v průběhu času měnily. Potom ještě okrajově sbírám území soutoku Sázavy a Vltavy (zhruba tu část vyklizenou za války nacisty), kde mám své kořeny. A protože pohledů jsou mraky, sbírám je s touto tématikou (starých fotek tolik není). Jde mi o to, jak daný objekt vypadal a ne, co si kdo psal nebo jakou použil známku.

m1234 - já ti to neberu, každý sbíráme něco jiného a to je dobře. Jen nevím, jestli se tomu tvému stylu dá ještě říkat sbírání pohlednic, to už je spíš filatelie.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... > »

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Máš zajímavou pohlednici?Pochlub se!

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1