Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » Matej Korvín (1458-1490)

Vykupminci.cz
Numisargo

Matej Korvín (1458-1490)

Moderátoři: Archypov, facctory, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 23 24 25 26 27 28 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Sakra, ten taky nemám. Moc krásný kousek. Gratuluju. Kdyby tě třeba někdy přestal bavit nebo dokonce naštval, našel bych mu azyl
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Obávám se, že ten bych nepustil ani kdyby mi vytloukli vsechny zuby a potřeboval bych udělat nový :-D ale vím ještě o třech, které sic nejsou tak pěkné, ale jsou slušné. Pokud se spojíme, můžu ti dát linky.
Registrovaný uživatel
Ten mám, ale zďaleka nie je tak pekný. Gratulujem. :)
Registrovaný uživatel
Mimochodem děkuji, pánové :)
Registrovaný uživatel
GrosePH napsal
Obávám se, že ten bych nepustil ani kdyby mi vytloukli vsechny zuby a potřeboval bych udělat nový :-D ale vím ještě o třech, které sic nejsou tak pěkné, ale jsou slušné. Pokud se spojíme, můžu ti dát linky.

Tak mi prosim link posli, byl bych moc rad akolita(a)seznam.cz
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Napsal jsem ti maila.
Registrovaný uživatel
Ja ti k tomu fešákovi doplním ešte Korvínov krnovský groš.
Tieto mince vrátane polgrošov sú zaujímavé tým, že sú jediné, kde je Matej Korvín titulovaný ako český kráľ: MATHIAS PRIMVS D.G.R. BOHEMIE (ak niekto viete o ďalších, sem s tým).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Krásné mince. Gratuluji.
Registrovaný uživatel
Pekné kúsky.
Registrovaný uživatel
Sigur, po tom pasu už dlouho, ale nedaří se, moc pěkný gratuluju!
Registrovaný uživatel
Sakra sigure, ten taky nemám. Velká paráda 🤯
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Dobré odpoledne všichni!
prosím o pomoc určit stupeň vzácnosti tohoto dukátu a pokud možno ohodnotit vzhledem ke stavu mince

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mincová značka je relatívne bežná, otázna je originalita.
Registrovaný uživatel
dula77 napsal
Mincová značka je relatívne bežná, otázna je originalita.

děkuji za Vaši odpověď
Řekněte mi prosím, v čem je podle vás pochybnost o originalitě?
Registrovaný uživatel
Problem je ze tieto mince sa falsuju v takej velkej miere, ze niektori zberatelia tvrdia ze existuje viac falzifikatov ako originalov. Netrapte sa vsak , z fotky je nemozne poznat viac. Ak budete chciet mat v buducnosti istotu tak spektralka vam dost pomoze.

ps: mne osobne sa paci
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
« Poslední úpravu provedl(a) Stredo v 26. 1. 2023, 8:03. »
Registrovaný uživatel
Stredo napsal
Problem je ze tieto mince sa falsuju v takej velkej miere, ze niektori zberatelia tvrdia ze existuje viac falzifikatov ako originalov. Netrapte sa vsak , z fotky je nemozne poznat viac. Ak budete chciet mat v buducnosti istotu tak spektralka vam dost pomoze.

ps: mne osobne sa paci

Na základě vašeho názoru můžeme usoudit, že tento typ je vzhledem k velkému množství padělků považován za poměrně běžný, ale pokud všechny tyto padělky odstraníte, ukáže se, že tento typ není příliš běžný a cena za něj by měla být zajímavá vzhledem k stav mince ;)
z fotky máte pravdu, někdy je těžké určit pravost mince, ale konkrétně jsem fotil v dobré kvalitě, aby byly vidět všechny vady na minci
Myslím, že tyto fotografie jasně ukazují, že mince není padělek a nevzbuzuje pochybnosti mezi chápavými lidmi;)
Registrovaný uživatel
vliv na cenu bude mít hlavně to, že je zvlněný
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Katalóg radí túto mincovú značku medzi najbežnejšie, dnes tie ceny sú trochu inde, ale ako porovnanie to stačí.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Áno je to ako píše dula, denar a Stredo. Je.to Korvinova najbežnejšia značka. Dukáty volených kráľov sú jedny z najfalšovanejsich mincí a súčasné technológie falšovania sú na veľmi vysokej úrovni. Ak poznáte pôvod mince, napríklad ste ju vykopal, tak pravá bude. V tom prípade bude mať na cenu vplyv, že je zvlnený a razba je slabšia, chybajú detaily.
Registrovaný uživatel
Niekedy natrafíte na mincu, ktorá vám pripomenie aké pekné je zbierať stredoveké drobáky na ktorých je občas vyrazené všetko zle. V tomto prípade sa jedná o pomerne vzácnu mincovú značku N-C (Pohl 222-6 - Nagybanya) z ktorej zhodou okolností vzniklo N-N- C

Najprv som si myslel, že sa skutočne jedná o N-N - C avšak potom som sa snažil prečítať kolopis a myslím, že sa môže jednať o veľmi zvláštny dvojráz. Čo si myslíte vy?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
VNGNGARE? Dobré. :D
Vzájomná poloha písmeniek "n" v značke myslím, že podľa posunu opisu celkom sedí.
Mne to zasa pripomenulo, že na tieto pikošky si tu bol vždy najlepší ty. :)
Registrovaný uživatel
Ale mám veľmi zlú technickú a priestorovú predstavivosť neviem si predstaviť ako sa pri razbe posunie len časť opisu vrátane mincovej značky a napríklad obraz Madony vyzerá takmer neporušený.

Inak tieto Ne-Kremnické razby majú zvláštne čaro, nepripomína ti Madona v tvári Karola Roberta na anjouovskych drobákoch?
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
No predstavujem si to tak, že keď razidlo poskočilo, tak dopadlo pod uhlom a teda sa dvojráz prejavil hlavne v ľavej polovici mincového obrazu. Mám PG Vladislava, kde je to krásne vidieť.
Čaro nepochybne majú. Napríklad naposledy ten denár z Veľkej Bane vo Vladislavovi je jeden najkrajších a najzaujímavejších, čo som kedy videl.
S tým Karolom neviem, ktorý xicht myslíš. Veď daj príklad, som zvedavý. :)
Registrovaný uživatel
Stredo,znovu pekný denár,čo ich ťaháš z klobúka.
Registrovaný uživatel
Nemohu rozluštit mincovnu. Pomůže někdo? Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 23 24 25 26 27 28 >

Sběratel.com » Uherské mince » Matej Korvín (1458-1490)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1