Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Medaile nebo vyznamenání?

Vykupminci.cz
Numisargo

Medaile nebo vyznamenání?

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Prosím Vás o radu. Údájně k vítězství 5 zobrazených osobností. Za každou odpověď, budu rád. Vděčný budu i za přibližnou hodnotu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
200. výročí osvobození Vídně od tureckých vojsk, pokud se týká ceny je nutné mít informace o kovu, hmotnosti a průměru medaile.
Literatura uvádí medaile ve stříbře, postříbřené, nové stříbro a poniklované, všechny mají stejný průměr 72 milimetrů.
Moderátor
Pan kolega Vám přesně odpověděl na otázku a nás by zajímala váha a kov, pokud by jste mohl doplnit?
Registrovaný uživatel
Děkuji za odpovědi medaile je postříbřená ,stav velmi dobrý ,o jak cenný kus se jedná? děkuji.
Registrovaný uživatel
Pokud je pouze postříbřená (postříbřený bronz) a protože je pěkně zachovalá, tak její cena na zahraničních aukcích dosahuje až 150 €, pokud by byla z nového stříbra 110 €, poniklovaná 160 € a nejdražší je stříbrná jejíž cena může dosáhnout až 750 €.
Níže uvedená postříbřená medaile byla prodána za 151 € + 20 % aukční poplatek.
Více informací o této medaili najdete v knize "Hauser Peter: Katalog meiner Sammlung von Medaillen, Plaketten und Jetons aus der Regierungszeit der Kaiser Ferdinand I. und Franz Josef I, Horn 2006." kde je uvedena pod číslem 1693.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
srovnávat zahraniční cenu s naším trhem u nečeských věcí je jen velmi teoretické, spíše se často výrazně odlišuje...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Já nesrovnávám ceny dosažené na zahraničních aukcích s našim numismatickým trhem, ovšem na stranu druhou se mi nějak nepodařilo dohledat na našich aukcích tuto medaili, ovšem je možné, že jsem nějakou položku přehlédl, takže pokud máte lepší informace než já ...................
Moderátor
Pánové, toto je základní problém, proč nechci určovat ceny neb naše koruna je něco jiného a životní úroveň většiny z nás /Vás) také, ale je pravda, že velmi kvalitní věci je nutno zaplatit cenou ve Vídni. Jistě bych nepočítal těch 20%, ale ta cena by odpovídala. Jinak u nás je to vždy věc zájmu :twisted:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Faleristika » Medaile nebo vyznamenání?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1