Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » Medaile TGM,jsem řazen z čes.kovu,milénium sv.vaclava a td

Vykupminci.cz
Numisargo

Medaile TGM,jsem řazen z čes.kovu,milénium sv.vaclava a td

Moderátoři: Charon, Guldiner, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Jak je to s těmi to mincemi nebo medailemi myslím ted ve verzích z ag ?kde vzít o nich nějaké informace a jak jste na tom vy?delaji se padělky?
Registrovaný uživatel
Doporučuji:
http://www.numismatici.cz/en/article/99/EMIL-NOVAK-NASI-PREZIDENTI-NA-MINCICH-MEDAILICH-A-PLAKETACH

Dá se koupit na Aukru občas, možná v nějakém antikvariátu, mají i v některých knihovnách.
Registrovaný uživatel
Dobrý večer přátelé,
jenom info-dneska jsem si uvedenou knížku objednal přímo u vydavatele a cena je 250 Kč plus 110 Kč poštovné a balné, celkem tedy 360 Kč.
Chtěl bych tímto poděkovat TAHOvi, jelikož jsem o této knize nevěděl. Začal jsem sbírat medaile s tématikou presidenta Masaryka, takže to je pro mě povinnost...
« Poslední úpravu provedl(a) Meloun v 18. 12. 2017, 19:16. »
Registrovaný uživatel
Meloun tak to budeš konkurence i ja jsem zacal sbirat masaryka😆
Registrovaný uživatel
Mám prosbu. Jestli budete sbírat TGM a narazíte na něco, co v knize není, dejte mi vědět obrázkem a údaji (míry, váha, materiál atd.). Děkuji.
Jen se zamyslete nad množstvím nových ražeb s TGM včetně 1 kg medaile z Au :) .
Registrovaný uživatel
taho napsal
Jen se zamyslete nad množstvím nových ražeb s TGM včetně 1 kg medaile z Au :) .

Je to limitovaná edícia pre zberateľov, ktorí to so zbieraním TGM myslia vážne. Ostatným bude v zbierke chýbať. Do vianoc majú akciu - pri kúpe dvoch kusov poštovné zdarma :D
_______________
Processed coin catalogs 3.788 Auctions / 32.320 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Ale co se tyče jsem řazen z čes. Tak se mi zda ze ta cena posledním rokem vylitla až moc nahoru to samy franc pětikoruna
Moderátor
lorados napsal
Ale co se tyče jsem řazen z čes. Tak se mi zda ze ta cena posledním rokem vylitla až moc nahoru to samy franc pětikoruna


Přátelé. nemá to být správně:"Jsem ražen z ......?
Registrovaný uživatel
Má ale mobil mi to slovo upravil a ja si toho nevšiml
Moderátor
Nic se přece naděje, já vím, že to byla nějaký překlep. :shock:
Registrovaný uživatel
Dobry den pratele, mozna tady bude nekoho zajimat tato razba Narodni pokladnice: https://www.narodnipokladnice.cz/100let-csr
Registrovaný uživatel
Vypadá pěkně ale není to nějaký chyták když o ni zažádam
Registrovaný uživatel
lorados napsal
Vypadá pěkně ale není to nějaký chyták když o ni zažádam


Taky by mě zajímalo. Aby v tom nebyl nějaký háček :roll:
Registrovaný uživatel
No me se to podarilo bez problemu, v prubehu objednavky se me to pouze ptalo, zda-li si chci k medaili priobjednat nastennou mapu CSR a "certifikat", zda-li chci medaili ocislovanou na hrane, dale jestli pozlatit ap.... Venoval jsem pozornost jejich obch. podminkam a nevypada to, ze by v tom mel byt nejaky "hacek". Uvidim, co a jak prijde, a dam vedet...
Registrovaný uživatel
OK Díky
Registrovaný uživatel
Taky si počkám jak to dopadne snad bez objednání vedlejších produktu to bude vpohode ale at se objednávkou nezavazuje k odebírání něčeho o čem jsem ani nevěděl a nechtěl
Moderátor
Vzdyt to nema cenu ani toho postovneho. Zanedlouho se to bude valet na burzach spolu s dalsimi produkty teto a podobnych firem. No a Narodni pokladnici bych svou adresu dobrovolne nikdy neposkytl. Tot muj nazor.
Moderátor
Medaile TGM 1935 k 85.narozeninam: Haimann uvadi 80,60,50,42,32 mm.
Mam dva dotazy:
1. Setkal jste nekdo s 80 mm?
2. Naopak jsem videl stribrnou 65 mm - je nekde popsana v literature?
Dekuji.
Registrovaný uživatel
80 mm narozeninová v knize Naši prezidenti od E. Nováka není. Dodatky nemám k dispozici (mám je uložené na jiném PC) => musela by se objevit po roce 2008, kdy byla tato kniha vydána.
65 mm je popsána ve výše jmenované knize str. 92. - lesklá a patinovaná. Cca 105 g.
Existuje i bronzová, ale ta není uvedená.
Moderátor
taho: moc děkuji.
Registrovaný uživatel
Prošel jsem dodatky a není tam doplněná. Zítra projdu knihu od EN, jestli tam není něco podobného.
Slyšel jsem vyprávět od jednoho sběratele, že s ražbou 80 mm úmrtní TGM měli velké problémy a údajně jí razili
někde jinde. Bohužel již více od něj nezjistím.
Registrovaný uživatel
nevím,ale když razili průměry 150 mm ve stříbře (Stalin k jeho sedmdesátinám 1949),tak proč by měli mít problém s 80 mm?
Registrovaný uživatel
12 let je dlouhá doba. Stroje, zkušenosti atd.. Pro svou poznámku nemám žádné důkazy, jen jsem to slyšel vyprávět.
http://www.mint.sk/onas_historia.php ...."po roce 1918 prázdné budovy..."
Moderátor
taho: slo mi o 80 mm k narozeninam 1935, umrtni 80 mm jsem videl.

K razbe tech velkych medaili kopiruji z knihy Inž. Ján Horák: Kremnická mincovňa,
Banská Bystrica 1965 text ze stran 176-181 k obrazkum medaili:
- TGM umrtni 125 mm (foto 1-2)
- Španielova medaile k polozeni zakl.kamene ND 150 mm (foto 3-4)
- Stalin 150 mm (foto 5-6)
Na str.182 je jeste uvedena medaile 150 mm Antonin Dvorak

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pěkně popsáno.
Jen jsem tím chtěl říci, že 80 mm narozeninovou těžko razili, když jsem slyšel o problému s 80 mm úmrtní.
Knihu jsem znova prolistoval a nic.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Naše mince » Medaile TGM,jsem řazen z čes.kovu,milénium sv.vaclava a td

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1