Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » meteorit?:D

Vykupminci.cz
Numisargo

meteorit?:D

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobry den poradite me prosim jestli to muze byt z vesmiru? email Patrikkonecnysro@emailcz

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Chulio v 4. 1. 2018, 14:42. »
Registrovaný uživatel
vaha 9kg
Registrovaný uživatel
Nie som odborník na meteority , ale citovka mi hovorí , pokiaľ by to prelietlo cez atmosféru tvar bude úplne iný...
Chodievajú sem aj odborníci uvidíme čo napíšu? :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
ano mate pravdu ale na tak mali kus zeleza vazi docela dost kg tam kde sem ho nasel nachazam morske skameneliny treba spadl do more?:D
Registrovaný uživatel
špeciálne zliatiny dostupne na zemi vážia aj viac...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Lokalita nalezu? Skor si myslim,ze je to ulomok zeleza
Registrovaný uživatel
Lokalita Morava
Registrovaný uživatel
Není to náhodou přepálený kámen z nějakého ohniště/pece? Má to hodně ostrých hran v nich zabarvených snad různou teplotou. Co magnet, co detektor kovů? Přejeďte nad ním detektorem, zda bude mít signál. Detektor o vyšší frekvenci vám sdělí i malý obsah neželezných kovů. Takhle jen z fotky to může být COKOLIV. Nešetřte informacemi.
Registrovaný uživatel
Chulio napsal
Lokalita Morava

A neboli v okoli vysoke pece? Alebo za vojny boje,mozno kus tanku,kus bomby,kus zeleza z pluhu,traktora...
Registrovaný uživatel
Dobry vecer hloubka nalezu +-50cm puda zluta celi kus je zelezny, dobre magneticky vsude kolem.Je nejaka sance na zelezny meteorit nebo to mam dat hasicum do sberu zeleza?:D
Registrovaný uživatel
Chulio Mario Martinezi Ferdinando Meteoríto - tak si vygooglujte Widmanstättenovy obrazce a jak je lze zjistit a máte hezkou zábavu na víkend. Mikroskop k PC je za pár korun, kyselina také, rozbrusku na plocho, pak vyměnit za leštící kotouč a máte jasno. 9 kg meteoritu by byla hezká cena, jinak za 9 kg x 5 Kč do kovošrotu by to ani cikán nenesl.
Registrovaný uživatel
Dobry vecer diky za radu a jaky mam zhruba urezat kus dome vesmirne laboratore na dvore snad to bude bez prstu:D
Registrovaný uživatel
Je tu nekdo kdo by to skusil rezat? ale pravdu jo ne abych snidal spony pronic zanic a ktemu si me jeste beztak budou natacet moji mili sousede na kameru stoji to za rez?.D
Registrovaný uživatel
Já bych uřízl část nějakého výstupku tak, aby malý odřezek šel upnout nějakým způsobem např. do svěráku (samozřejmě, aby na odřezku nebyly znát čelisti svěráku - použít kryty čelistí, přípravek, aj), tam by šel opracovat broušením a leštěním. Zručnější by mohl odřezek uchopit do ruky a přiložit ho k boku brusného kotouče a pak leštícího, nebo leštit pastou. V případě zjištění meteoritu pak obdobně s přihlédnutím k váze 9 kg opracovat i zbytek protiplochy. U toho malého odřezku hrozí úraz - nepraktický laik to nedokáže a ubrousí si prsty. POZOR!!! Mikroskop stojí cca 15 dolarů, kdekdo to má doma, dělá to na PC i fotky. Hezký víkend.
Registrovaný uživatel
Jo a za řez to stojí v případě, že jste o meteoritu sám přesvědčen. Okolnosti nálezu znáte jen vy a klidně si můžete i zadat odborné prozkoumání, jen to chce maličkost - peníze a čas s manipulací spojený. To jak popisuji výše chce určitou zručnost a nadšení pro věc.
Registrovaný uživatel
Díky moc.
Registrovaný uživatel
Mám tu potvrzený železný meteorit o pár řádků dole.Musíš to zkusit tedy magnetem a důležitá je měrná hmotnost.Měla by být okolo 7000kg na metr krychlový.Váhu máš, tak teď zjistit objem, zjistíš ponořením do vody...
naplň nějakou nádobu kam se to vejde po okraj vodou a pak do toho ponoř těleso.... pochytej vytlačenou vodu a změř její množství....
Věnuj tomu péči,mně se to vyplatilo :D a pak jsou důležité Widmanstättenovy obrazce.Hodně štěstí!!! Jo a neřezat flexou,nejlepší je pásová pila na kov,mají skoro v každé slušné zámečnické dílně...
« Poslední úpravu provedl(a) zepr v 5. 1. 2018, 7:23. »
Registrovaný uživatel
No podle mě to je kus rezavýho železa pozemskýho původu, ale do šrotu to jde hodit vždycky, na to je dost času ;)
Z příspěvků jsem pochopil, že pro Chulia je trochu problém už to řezání, takže si nedovedu představit, jak by někde na dvorku operoval s kyselinou a hledal Widmanstättenovy obrazce... jsou to bezva rady, ale ne každej si s tím poradí :roll: Nejlepší je (a nakonec stejně jediný jistý), ukázat to někomu, kdo tomu rozumí...
_______________
Registrovaný uživatel
To zvládne sám,uříznout,vyleštít,obrazce se mi tam zobrazovaly i bez kyseliny dusičné.Nevidím na Chulio fotkách rozměry při těch 9kg.Jestli je to něco podobné jako struska tak měrná hmotnost napoví více a pak řezat.Takhle to vypadalo u mně:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
obrazce bez kyseliny vidět nemusí... mám doma kus meteoritu (Švédsko), byl leptanej a byly tam krásný obrazce, ale byl tak hnusně uřezanej, že jsem se ho rozhodl znova srovnat a pak jsem ho i vyleštil. Po tom leštění to teď je dokonalá zrcadlová plocha a po nějakých obrazcích ani náznak ;)
_______________

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Minerály » meteorit?:D

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1