Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Vojenské sběratelství » Militárie Rakousko - Uhersko

Vykupminci.cz
Numisargo

Militárie Rakousko - Uhersko

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
https://slovacky.denik.cz/zpravy_region/hustenovicky-general-rudolf-kralicek-bojoval-oddane-za-cisare-pana-20220123.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_req_id=89chtSkdlz1-202201231844&dop_id=14959922


Byl držitelem nejvyššího možného rakouského vyznamenání Císařského řádu železné koruny I. třídy
Registrovaný uživatel
Priznám sa, dosť sa zaujímam o vojenskú históriu a toho generála som niekde zaregistroval. Netušil som ale, že pochádza z Moravy a obdržal jedno z najvyšších vyznamenaní. Bral som ho ako rodeného Rakušáka. Ktovie u koho skončili jeho vojenské pocty a vyznamenania.
Registrovaný uživatel
Já se přiznám, že jsem ho neznal vůbec (nebo slyšel kdysi někde a zapomněl). Ale přeci jen doba první války není moje silné období. (Což ale hodlám upravit, mám už nějakou literaturu a těším se, že se do toho ponořím.)
Moderátor
Jako, mohli tam do těch obrázků hodit i Králíčka osobně. Nepochybně na nějaké fotce - obrazu bude.
Registrovaný uživatel
Kam se u nás hnu, všude jsou.

Feldjägerbataillon Nr. 2

Polní myslivci z Hradeckejch kasáren

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Paul mohol by si mi prosim ta napisat na moj sukromny mail? (milan.sedo@semikron.com) .... zachytil som tvoju foto s cislovanymi gombikmi. Mohol by si mi prosim ta poslat foto toho, co mas z tejto oblasti? ... ja zbieram gombiky do 1918 (Rakuske cisarstvo + RU). Mozem ti daco z toho identifikovat, pripadne mam i daco na vymenu (mam aj suflikovky). Dikes za akukolvek reakciu! :)
Registrovaný uživatel
Konečně nějaká firma (z Maďarska) začala vyrábět miniatury a busty vojáků Rakouského císařství. Čekal jsem roky.

Pořídil jsem si řadového pěšáka (cca 1850-1870). Malováno mojí rukou, akrylem, což ve vedru byla špatná volba, ale je to zkušební rychlomalba a olejovky se mi nechtělo rozdělávat.

Nechybí mu ani "jablíčko" na čepici, nedávno jsem tu jedno nalezený dával do kvízovky.

Je to samozřejmě trochu kýč. :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
https://m.youtube.com/watch?v=EI1Rs3R-htg
0:12 :D
Registrovaný uživatel
Ale nie, je to krásne. Ja som na toto drevený a ani nemám takú trpezlivosť. :D
Registrovaný uživatel
Ale však si žije jako pán. Někdy bych to i takhle bral. :D
Registrovaný uživatel
Na tom filme som sa v US učil rozumieť anglicky. Dávali to na HBO stále dokola, tak som to pozeral s AJ titulkami x-krát za sebou. Poznám to naspamäť, preto som to hneď našiel. ;)
Registrovaný uživatel
Tak se mi podařilo dohledat další foto s prapradědou. Ještě by někde měly bejt další + fotky druhýho prapra na koni v uniformě, ale ty zatím nedohledány.

Kulomety jsou asi Schwarzlose 1907/12

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Moc podobní si nejste
Registrovaný uživatel
Ahoj všem.
Chtěl bych vás požádat o pomoc s identifikací,myslím že je to Rakouský granát,ale jistý si nejsem. A nevíte někdo jakou to má hodnotu? Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
...je delaborovanej?
Registrovaný uživatel
Ano, je to RU granát. Období cca bitva 1866...Krásnej kus.

A hodnotu určitě má...
Pokud má v průměr 10,5 cm, je 20,8 cm dlouhý, váží 6 kg - tak je osmiliberní
Registrovaný uživatel
Pokud není delaborován, bude to problém...sice nebezpečný asi není, ale s náplní to doma nikdo chtít nebude a i zákon je proti.

A jestli delaborován je, zájem o to bude a velkej. Sběratelů RU a hlavně i období právě bitvy 1866 je hodně.
Registrovaný uživatel
https://aukro.cz/delostrelecky-granat-vzor-1863-6962241177

tady +- cena

https://aukro.cz/bomba-rakousky-ctyrliberni-granat-z-bitvy-u-hradce-kralove-1866-7015317621

Ceny jsou pěkný...ale jsou samozřejmě po delaboraci.
« Poslední úpravu provedl(a) Renegatus Paul v 18. 12. 2022, 12:35. »
Registrovaný uživatel
Ano je delaborovanej.
Registrovaný uživatel
No, tak už víš co jsi vědět chtěl...když ho změříš, určíš si typ přesně.

4 nebo osmiliberka

Je to krásná věc!
Registrovaný uživatel
Změřím a dám ještě vědět.
Zatím mockrát děkuji.
Registrovaný uživatel
..pěknej kousek ,doma by byl hejčkanej i pivo bych si s nim v pátek dal ;)
Registrovaný uživatel
Takže průměr je cca 8,5 cm, výška 16 cm, váha 3,2 kg
Takže čtyřliberál. Ještě jednou děkuji za info.
Registrovaný uživatel
Nemáš zač děkovat.

Tyhle granáty občas vytáhnou z pod pluhu zemědělci u Chlumu. :)

https://www.policie.cz/clanek/vyoral-granat-z-roku-1866.aspx
« Poslední úpravu provedl(a) Renegatus Paul v 18. 12. 2022, 18:14. »
Registrovaný uživatel
Zdravím, ohledně granátu můžete napsat
juraaaaa@seznam.cz
Děkuji
Jiri N.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3

Sběratel.com » Vojenské sběratelství » Militárie Rakousko - Uhersko

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1