Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Mince - 1868

Vykupminci.cz
Numisargo

Mince - 1868

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Mince neni v moc dobrém stavu, ale je to s největší pravděpodobností Maďarská mince z roku 1868 a po tímto letopočtem je nápis KB.Hodnota je 1 koruna nebo haléř to nevim.Ještě bych chtěl napsat, že na zadní straně jsou dva andělé,kteří cosi drří a pod nimi je znak.Jakou má tato mince cenu?Předem děkuji za odpovědi Kuba
Registrovaný uživatel
Pak mám tady ještě 20ti haléř z roku 1808 na kterém je napsáno latinsky D-LO-SAL-WIRC-HVN-BOH-GAL-REX-A-A a pod portrétem panovníka je písmeno A
Moderátor
Pri tej prvej minci ide o jeden R-U grajcia, uhorská varianta, K-B mincovňa Kremnica. Minca bohužiaľ nemá veľkú cenu, odhadujem pár desaťkorún. Teda dúfam že sa jedná o túto mincu, ak môžte pošlite scan na Archypov@gmail.com a je sa na to pozriem. Tí dvaja anjeli vskutku niečo držia, je to uhorský znak.

Čo sa týka tej druhej mince, ak platí ten rok 1808 (?), tak sa jedná o Františka II. , neviem povedať nič bližšie, možno ide o dvadsaťgrajciar, ten Váš popis sa mi zdá trochu skomolený. Ak máte tú možnosť, normálne to odfoťte s foťákom a pošlite mi obrázky, určite Vám odpoviem presne.
S pozdravom Archypov.
Registrovaný uživatel
Rád bych to vyfotil ale zrovna dneska jsem zjistil, že mám u fotáku rozbitý blesk a fotky jsou tmavé.Zkusim to vyfotit na mobil nebo to bohužel nebudu moct poslat.U druhé mince je rok 1808 platný a na jdné straně je napsáno FRANCISCVS I-D-G AVST-IMPERATOR možná to něco napoví. :-)
Moderátor
Pošlite tie fotky aj tmavé. Ak máte na kuchynskej linke malú neónku, tak to nafoťte pod ňou, aj bez blesku budú tie fotky pekne nasvetlené. Je to teda minca Františkova, D G AVST IMPERATOR - z božej milosti rakúsky cisár.
Registrovaný uživatel
Už jsem vám odeslal na mail fotku mince z roku 1808.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Mince - 1868

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1