Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Světové mince » Mince jako ocenění(vyznamenání)

Vykupminci.cz
Numisargo

Mince jako ocenění(vyznamenání)

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Moderátor
Je to práce firmy Fabergé. Je to vlastně vyznamenání, ocenění pro příslušníky nejvyšší šlechty. Mně se líbí ta přední strana v nádherném smaltu. Znáte to prosím někdo? Třebas i z literatury.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Viac reakcií by zrejme bolo v správnom vlákne, nie v numizmatike..
-s-
Moderátor
Stani,
to je mince, ale upravena jako osobní dar s brilianty a rubíny. Kdo jiný než numismatici by o tom něco mohli vědět či znáte. Třeba si někdo vzpomene, že to někde viděl.

Stani na ten sirup na to jsem zapomněl, ale je to tak.
Registrovaný uživatel
Kedysi som to možno aj pil. Divočina.. :P
Ale dnešné nealkoholické, aj alkoholické pivá sú čo? To isté.
-s-
Registrovaný uživatel
Hrůza,škoda poměrně vzácné mince.
I přes zvučné jméno firmy se nemohu zbavit dojmu kýčovitosti-ale třeba to tak cítím jen já,a můj vkus stojí za kulový...

Nějak mne ani nepřekvapilo že se minulý měsíc na aukci neprodala...
Moderátor
Hodnocení z dnešní doby je takové opravdu cigánské, ale měl by jste to asi hodnotit z pozice a pohledu dané doby. Že se neprodala? Jistě byla drahá. Samotné smaltování v dnešní době nikdo nedokáže a klenotnická práce je nádherná. Klidné sem dejte odkaz s katalogem. NEBO, je to problém, že to je ruské?
Registrovaný uživatel
Ne,jistě to není problém-jsou věci které dohromady neslučuji.

https://www.sothebys.com/en/buy/auction/2020/russian-works-of-art/a-faberge-jewelled-gold-and-enamel-brooch
Moderátor
Děkuji, potřeboval jsem znát rok výroby. Je tedy pravda že to je zničená mince ta doby výroby to upřesňuje, měl jste pravdu.
Registrovaný uživatel
Zajímavá práce.
Moderátor
Velmi zajímavá, je to ruská specialita, tvrdý (tavný) smalt, v současné době to již zase oni umí, bohužel tak vyrábějí novoděly řádu, což nás faleristy mrzí. Stačí se podívat na nádherný řád sv. Jiří za vyvalovací cenu 200 000, je to jen novoděl i když nádherný.
Registrovaný uživatel
Lopez1506 napsal
Hrůza,škoda poměrně vzácné mince.
I přes zvučné jméno firmy se nemohu zbavit dojmu kýčovitosti-ale třeba to tak cítím jen já,a můj vkus stojí za kulový...

Nějak mne ani nepřekvapilo že se minulý měsíc na aukci neprodala...


Souhlasím.Je to hrůza
Moderátor
farizejové, kolik takových doma máte. Je to šperk doby, já hodnotím smalt, Je to krásná brož Vy hrůzostrašidla :oops:
Registrovaný uživatel
Tohle bych si chtěla prohlídnou osobně, protože ani větší fotka mi nedala odpověď zda to není kombinace malby a emailu.
Moderátor
Zajímavý dotaz, ale to je právě to hrozně zajímavá, ta práce to je ruský tvrdý smalt. Já jsem několik podobných orací viděl a několik ruských řádu jsem měl.
Moderátor
Pro Gorilu :

http://forum.sfs.sk/viewtopic.php?f=187&t=1496
Registrovaný uživatel
Snad něco bude k vidění v pražských muzeích.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Světové mince » Mince jako ocenění(vyznamenání)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1