Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > MINCE OD ROKU 1600 DO 1920 <

Vykupminci.cz
Numisargo

> MINCE OD ROKU 1600 DO 1920 <

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 161 162 163 164 165 166 167 168 169 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
jen malá připomíňka.Pokuď chcete prodat Švýcarskou minci za plnou cenu,tak si ji budete muset prodat ve Švýcarsku,jelikož plné ceny těchto mincí se dají zpravidla dostat jen v zemích původu.Ale upozorňuji na české zákony,kde je nutnost při prodeji do zahraničí povolení z národního muzea na vývoz přednětů starších 50 let.Co se týče všeobecně vzácností mincí tohoto typu z období 1. poloviny 17. století tak jsem se setkal již s celou řadou mincí,které díky nálezům ztratili podstatnou část své ceny.A to nemluvím o případech,kdy by cena spadla na polovinu,ale spíše na desetinu a více.Určitě je též zavádějící vycházet z jedné evidentně extrémní ceny v aukci,jelikož je velice obvyklé,že se utkají dva zájemci,kteří minci chtějí a bojují o ni třeba od jedné čtvrtiny docílené ceny jen ve dvou.To znamená,při výskytu dalšího kusu značný propad ceny,zdůvodu neúčasti výtěze a celkového opadu zájmu o minci,jelikož se objevil další kus a tím pádem mince přestává být až tak atraktivní zhlediska výskytu.Netvrdím,že tomu je tak u vaší mince,ale takto numismatický trh často funguje.Upozorňuji,že nemám o minci zájem a ani si nepřeji posílání emailu s nabídkou
« Poslední úpravu provedl(a) denary v 12. 10. 2014, 9:02. »
Registrovaný uživatel
ps zapomněl jsem dodat,že vaše mince je odhadem tak -1/2 nep nedoražená což je ve velice pěkném stavu na tento typ mincí
Registrovaný uživatel
denary napsal
Ale upozorňuji na české zákony,kde je nutnost při prodeji do zahraničí povolení z národního muzea na vývoz přednětů starších 50 let.

Pokud by jsi ale do Národního Muzea pro takové povolení šel, dej pozor aby na Tebe nezavolali Chocholouška protože s něčím takovým se ještě nesetkali. :D ;)
Registrovaný uživatel
to není úplně pravda,jelikož pro oficiální prodej je to zapotřebí.Znám dokonce lidi,kteří skončili kvůli prodeji mincí do zahraničí u soudu.
Registrovaný uživatel
Kar napsal
Díky. První položka je on, v o poznání horším stavu řekl bych, a šel za 1900CHF.
Třetí obrázek je pak jiný ročník.
Poslal by som aj link lenze Coinarchives Profesional je platena sluzba takze to neotvoris ,je tam zopar stran Dickenov.
_______________
Moderátor
denary: pak by museli zavrit skoro vsechny sberatele, protoze jednak nasi sberatele bezne nakupuji v zahranici a jednak zahranicni na aukcich tady, v drtive vetsine si nikdo nic nevyrizuje a aukcni spolecnost si do podminek vetsinou alibisticky napise, ze veskera pripadna povoleni pri prodeji do zahranici jsou veci kupujiciho.
Osobne nechapu, jaka realna skoda vznikne statu / jeho kulturnimu dedictvi u prodeje mince s neznamym puvodem do zahranici, ktera byla predtim taktez bez povoleni dovezena treba z Nemecka, samozrejme u nalezu to chapu, ale tam je problem komplexnejsi.
Registrovaný uživatel
Ahoj všetci. Vedel by mi prosím niekto určiť túto mincu ? Malo by sa jednať o denár Ferdinanda II. ale ten rok mi nesedí. Ak dobre vidím, tak je tam rok 1659. Alebo ide o 1629 ale tá 2ka je nejaká skomolená ? :mrgreen:

Priemer 1,3cm

Ďakujem za info ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
denary napsal
to není úplně pravda,jelikož pro oficiální prodej je to zapotřebí.Znám dokonce lidi,kteří skončili kvůli prodeji mincí do zahraničí u soudu.
denary aby to bolo presne-kvoli predaju mince do zahranicia na sude urcite nikto neskonci.,Predavane veci mam povedzme vo Svajciarsku takze tu si postih neviem predstavit.Problem ale moze nastat pri vyvoze z Ciech a tu plati co si napisal.A dostat to povolenie je viac menej formalita.
_______________
Moderátor
Letarebs: a nemuze to byt treba 1653?
Registrovaný uživatel
Letarebs-Podla mna to je Ferdinand II,Huszar -1204,a rok 1625 alebo 1629
_______________
Moderátor
Letarebs napsal
Ahoj všetci. Vedel by mi prosím niekto určiť túto mincu ? Malo by sa jednať o denár Ferdinanda II. ale ten rok mi nesedí. Ak dobre vidím, tak je tam rok 1659. Alebo ide o 1629 ale tá 2ka je nejaká skomolená ? :mrgreen:

Priemer 1,3cm

Ďakujem za info ;)


Tato mince je v Huszarovi uvedena jako typ 1204 a ročník 1625 s otazníkem právě z důvodu nejasné číslice v letopočtu.
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
Letarebs: a nemuze to byt treba 1653?
1653 to urcite nie je pretoze to je uz Fer.III a aj iny typ . denara.A potom FER II je dobre rozpoznat
_______________
Moderátor
Herinek jí také přiřazuje letopočet 1625 i když poznamenává že je nejasný.
Registrovaný uživatel
denary napsal
...


Ok, já to beru. Jen upozorňuji, že jsme zde v diskusi našli aukce dvě, ne jen jednu, a v obou případech byla cena relativně vysoká. Druhá aukce, z roku 2005, kterou zde vystavil "m1234", má prodejní cenu 1900CHF. Kvalita mince je tam ve srovnání s tou mou horší a přitom ji tam mají označenou jako "schön – sehr schön".

Jinak jsem byl opakovaně upozorňován, že cenu tvoří především kvalita mince – nezapomíná se na to v mém případě trochu? A že nejdou další aukce snadno dohledat, nehovoří to, byť nepřímo, o vzácnosti?

Trochu jsem to tady studoval a dospěl jsem k závěru, že zde snad probíhá ze strany sběratelů jakýsi pomyslný boj s prodejci. Vše je posuzováno velice, ale velice kriticky, cena a kvalita je tlačena do nejnižších možných úrovní. A to nejde o to, že by posuzovatel chtěl minci koupit.

Nikomu nic rozhodně nevyčítám, ale na druhou stranu to takto prostě vidím. Na jednu stranu se zde nějaké dosažené ceny pořád kritizují, ale na druhou stranu, není cílem té kritiky vlastně reálný stav a původcem pak přání? A od čeho bych se měl já odpichovat??
« Poslední úpravu provedl(a) Kar v 12. 10. 2014, 12:51. »
Registrovaný uživatel
Když nevěříte, dejte minci do aukce a trh vám snad ukáže skutečnou cenu;) Obávám se, že klábosením na foru cenu této mince nezjistíte...
Registrovaný uživatel
dle výsledku aukce se ukazuje že zájem o minci nebyl neb byla prodána příhoz pod volačku 2000(tedy absolutní nezájem kupujících) jinde než v renomované aukci v CH(v jiných zemích je zájem minimální) lze ale čekat cenu tak cca 50-70% z této ceny a pokud si ještě odečtu odečíst provizi prodejce z ceny cca 25-30% jsme na reálné ceně zcela někde jinde (o prodeji mimo tamní aukci přímo "z ruky" rozhodně nelze čekat asi také více)
Samozřejmě je vše o náhodě, ale švýcarská oblast nepatří mezi moc oblíbené oblasti ražeb.
P.S. Do Švýcarska jsem dříve pravidelně jezdil takže tamní situaci na trhu jsem si tehdy prověřil.
P.S.2 - O minci nemám zájem ani omylem... :mrgreen:
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Kucera napsal
Herinek jí také přiřazuje letopočet 1625 i když poznamenává že je nejasný.


Ďakujem za info :)
Registrovaný uživatel
Kar: Pytas sa od coho sa mas odpichnut,-tak skus od informacii ktore si tu dostal a ku kturim sa bezne nedostanes ani po tyzdnoch hladania.Poslal som ti ukazku vydrazene mince:1617-1900CHF,1618-2600CHF,.Vzacnost oboch rovnaka/velmi vzacne/.Ja si myslim ze tvoja je kvalitou niekde medzi tymito dvoma ,lepsia ako polozka 2958 ale horsia ako 2960.Takze aj cena bude niekde v tomto rozpati,samozrejme len na renomovanej aukcii.A este mala poznamka v reale to za priaznivych okolnosti moze na dobrej aukcii spravit aj viac ale pod 1500 CHF aj po odratani provizie by to nemalo ist.
_______________
Registrovaný uživatel
to tenzor většina ostatních zemí s tím problém,ale nemá!!!Německo mezi ně patří,tak u těchto věcí se nic vyřizovat nemusí
Registrovaný uživatel
tady skutečně nikdo to nedocení.Dej sem něco českého v pěkném stavu a můžem se bavit o maximálních částkách.Já osobně bych vyřídil povolení a dal bych to do aukce ve Švýcarsku
Registrovaný uživatel
Ok, všem děkuji. Jak radí denary, pokusím se vyřídit povolení a prodat to v zahraničí.

Měl bych ale ještě dotaz na Dracka:
2000 CHF je tam uvedeno jako "Estimate", což anglicky znamená "odhad", "předpoklad". To je i vyvolávací cena?
A ono je možné vydražit i něco pod vyvolávací cenou? To se mi zdá taktéž divné.

S aukcemi ale zkušenost nemám, nechci se hádat, ale v tomto opravdu nemám jasno.
Registrovaný uživatel
ano to je nejčastěji volačka, mnohé firmy umožňují jít někdy až na cca 80% uvedené volačky(někdy i dnes, v minulosti to bylo běžnější), chce si to před nákupem pročítat dražební podmínky(bývá to různé)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Kar napsal
A ono je možné vydražit i něco pod vyvolávací cenou? To se mi zdá taktéž divné.

Ono také záleží na majiteli který dal minci do aukce.
Někdo si třeba určí minimální cenu pod kterou nejde a někdo jiný řekne prodat za každou cenu.
Už jsem také zažil na aukci že cena klesla pod vyvolávačku, někdo se chytil, jiný přihodil a nakonec se to prodalo za dvojnásobek.
Moderátor
Kar: "Estimate" je vskutku "odhad", "předpoklad". Pokud je uveden, byva vyvolávací cena obvykle kolem 70-80 procent tohoto odhadu. Dosazena cena muze byt nizsi nez predpokladana, aniz by se drazilo smerem dolu z vyvolavaci ceny.
Viz treba zde:
http://www.sixbid.com/browse.html?auction=1560&category=32952&lot=1406956
Registrovaný uživatel
numismat napsal
...


Díky, toto jsem právě předpokládal a připadá mi to docela logické.
Navíc, když na tom obrázku výsledku aukcí byly dvě vydražené ceny pod "estimate"...

Mohl by mi ještě někdo doporučit na jakou švýcarskou aukci se nejlépe obrátit?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 161 162 163 164 165 166 167 168 169 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > MINCE OD ROKU 1600 DO 1920 <

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1