Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > MINCE OD ROKU 1600 DO 1920 <

Vykupminci.cz
Numisargo

> MINCE OD ROKU 1600 DO 1920 <

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 172 173 174 175 176 177 178 179 180 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Nepodařilo se nahrát fotky,zkusím znova.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
1. Ferd.II., krejcar 1636, m.Olomouc, mm.Jan Kryštof Huber
2. Ferd.II., krejcar asi 1627, m.Sankt Veit, mm.Hans Georg Perro
4. Ferd.II., krejcar 1624, m.Nisa, mm.Jan Jakub Huser
5. Ferd.II., krejcar 1625, m.Vratislav, mm.Jan Riedel
6. Těšínské knížectví, Alžběta Lukrécie, grešle 1652, mm.Gabriel Görloff
7. Salzburg-arcibiskupství, Guidobald von Thun a Hohenstein, krejcar 1655,
Registrovaný uživatel
Pane Kučera,děkuji,opět smekám.
Moderátor
Prosim o urceni mincicky na fotce:
http://a...
Je dole na svetlem 10 krejcaru, tmava mincicka se dvema vezemi, z druhe strany orlice s jednickou uprostred,
je to krejcar Rothenburg? Nemohu ho nikde na netu najit. Je to snad mene bezna mince? Dekuji.
« Poslední úpravu provedl(a) numismat v 15. 4. 2015, 15:13. »
Registrovaný uživatel
To má jako být reklama na tuto aukci na aukru? Prodejce je taky nějaký "numismat"
Moderátor
Ano, je to moje aukce, ale neni to reklama - necekam, ze by mel nekdo z mistnich zajem o takovy srot.
Jen mi zajima, co prodavam. Jakmile bude mince urcena, tak vse smazu, kdyz to vyvolava takovouto reakci.
Registrovaný uživatel
Dle těch věžiček bych to tipl na ten Rothenburg, každopádně by to chtělo vyjádření někoho znalejšího ;)
Moderátor
citronek: dekuji, jeste tedy pockam - hlavne nemuzu podobny nikde najit.
Moderátor
Nemelo by to byt obracene ,nejdriv si nechat urcit minci a pak vystavit teprve aukci ? Takhle to opravdu pusobi jako reklama......


numismat napsal
Ano, je to moje aukce, ale neni to reklama - necekam, ze by mel nekdo z mistnich zajem o takovy srot.
Jen mi zajima, co prodavam. Jakmile bude mince urcena, tak vse smazu, kdyz to vyvolava takovouto reakci.
Moderátor
Tomako: Vystavil jsem aukci a tahle mincicka me zaujala, ale v katalogu jsem ji nenasel. Tak jsem vyuzil foto z aukce a zkopiroval odkaz - je to jednodussi, nez sem davat fotku. Nic vic v tom neni.
Registrovaný uživatel
numismat: při vší úctě, není jednodušší si nejprve zjistit cenu mince a pak ji někde nabízet ? Co kdyby se jednalo o vzácnou minci ? Připomíná mi to postup začátečníků kteří nejprve koupí minci za tisíce a pak se zde na foru ptají jakou to má cenu. Sorry, ale fakt to nepůsobí věrohodně.
Moderátor
karell: slo mi jen o urceni mince pro moje pouceni, neptal jsem se na oceneni.
Moderátor
Je to opravdu Rothenburg, dle níže uvedeného odkazu Cu fenik z roku 1622 - je otázka zda replika nebo originál.
http://www.die-muenzer.de/
Moderátor
Kucera: moc dekuji, tajne jsem na Vas spolehal, a nezklamal jste me.

Mazu odkaz na moji aukci v prispevku vyse.
Registrovaný uživatel
Ahoj,poprosil bych o určení mincoven,případně mincmistrů.České groše podle Halačky trochu zvládám,rakouské ne.Plete se mi Graz,Sv.Vít či St.Pölten.Případně poraďte,kde dohledat,ať zde neotravuji s podobnými dotazy.Opis Styriae,Styrii=Graz?První tři Graz?Číslo 4-K.Hora-Hölzl?Pětka opět Graz?A poslední Vídeň Fellner?A pokud by někdo věděl mincmistra Graz 1637,1938 a Sv.Vít 1639.Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mincmistr Graz 1637 - Hans Fröhlich
Na vyhledávání mincmistrů, mincoven, minc. značek atd. doporučuji databáze na http://www.cnspg.cz/index.php?section=79
_______________
Když nejde o život, tak jde o h..no
http://cnspg.cz
Moderátor
Jeste k Rotenburgu: zda se, ze to neni uplne bezna mince, udelal jsem proto v ramci mych moznosti lepsi foto a pokusim se ho sem nahrat, viz nize. Prosim timto tedy jeste o oceneni, na netu jsem zadny cenovy zaznam nenasel.
Prumer je 14 mm, mince je velmi tenka, hmotnost 0.35 g na vaze s presnosti 0.05, mince je stara, urcite to neni moderni replika (ktere jsou dle nemeckeho clanku vetsi). Bohuzel v tom clanku jsou obrazky feniku velmi male.

Viz
http://numismat-pp.wz.cz/rot1.jpg
http://numismat-pp.wz.cz/rot2.jpg
Moderátor
Uz jsem se to snad zase znovunaucil, jak obrazky vlozit.
Ta druha strana mince je v horsim stavu, vidim tam dvouhlavou orlici s jednickou uprostred (?)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Dirgas666
1. r.1624, Graz
2. r.1631, Graz
3. r.1625, Graz
4. r.1630, Kutná Hora, mm.Šebestián Hölzl
5. r.1626, Graz (břevna v burgundském štítě obrácená)
6. r.1630, Sankt Veit (Svatý Vít)
7. r.1625, Sankt Veit, mm.Hans Matz
8. r.1636, Sankt Veit
9. r.1627, Graz
10. r.1624, Vídeň, mm.Matthias Fellner

Zde máte pár informací a ofocené údaje z katalogu Herinek - příspěvek #250
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/ferdinand-ii-9-7-1578-15-2-1637-11731x10
Všichni mincmistři z Grazu a Sankt Veitu nejsou známí, doplním ještě Herinka co se týče mincmistrů v Grazu (katalog od W.Hahna) za Ferdinanda II. :
- do konce roku 1621 Wolfgang Balthasar, potom dlouhý čas Hans Fröhlich, snad do r.1643 (doslovný překlad z katalogu).
Moderátor
numismat - bohužel víc vám k němu neřeknu, žádnou aukci ani prodej jsem nenašel.
Moderátor
Kucera: nevadi, jeste jednou moc dekuji. Treba se vyjadri nekdo jiny. A dodatecne dekuji i uzivateli karell, budu postupovat podle jeho rady, nyni jsem tedy ve fazi zjistovani ceny, pak ji budu nabizet, treba i zde,
kdyby nekdo z kolegu mel zajem. Na me je moc stara, mam radsi mladsi.
Registrovaný uživatel
Děkuji za pomoc s určením,téměř vše jsem měl určeno správně ;)
Moderátor
kdyz mas tuto minci vystavenou v konvolutu na aukru tak jak ji muzes nabizet tady..... :roll:


numismat napsal
Kucera: nevadi, jeste jednou moc dekuji. Treba se vyjadri nekdo jiny. A dodatecne dekuji i uzivateli karell, budu postupovat podle jeho rady, nyni jsem tedy ve fazi zjistovani ceny, pak ji budu nabizet, treba i zde,
kdyby nekdo z kolegu mel zajem. Na me je moc stara, mam radsi mladsi.
Registrovaný uživatel
numismat napsal
Na me je moc stara, mam radsi mladsi.

Pokud se bavíme o ženských tak ano ale mince...? :roll:
Moderátor
Tomako: mince na aukru uz neni a tady ji taky zetim nenabizim, neb ji nemam ocenenou ...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 172 173 174 175 176 177 178 179 180 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > MINCE OD ROKU 1600 DO 1920 <

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1