Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > MINCE OD ROKU 1600 DO 1920 <

Vykupminci.cz
Numisargo

> MINCE OD ROKU 1600 DO 1920 <

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
To jan322: na to je jediná rada - Aukro nebo nějaká aukce. Já osobně bych si ho za rozumnou částku rád koupil, ale asi bych si nedovolil od pasu střelit víc než těch + - 200 EUR
Registrovaný uživatel
A ještě jedna věc - u nás za něj asi nikdo stejně víc nedá, takž to nemá moc smysl řešit. V zahraničí by udělal víc, ale s tím, že mu dražebník strhne 15% z docílené ceny.
Moderátor
Díky za rady! Našel jsem podobný tolar jiné linie, ovšem ze stejného roku a mincovny za 280 euro, tak mu to asi tak napíšu.
Registrovaný uživatel
To jan322: taky bych to tak viděl. ALe je to pěkná mince - kdyby se ho majitel chtěl zbavit, tak ať se ozve na trinitr@volny.cz
Moderátor
jan322 - jeden totozny kus byl v aukci u Künkera:
http://www.mcsearch.info/record.html?id=265325
Registrovaný uživatel
Wow - tak jsme ho podcenili - takze odecti neco malo za kvalitu, 15% pro drazebnika a mas cenu pro majitele ;-)
Registrovaný uživatel
A co tento v zachovalosti 2/2 vydražený za 5.500.- Kč.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To numismatik-fji: no, tak jsem se nakonec nesekl s cenou u nás ;-)
Moderátor
Ano, je to on. Děkuji :)
Registrovaný uživatel
Zdravím, možná můj příspěvek nepatří do toho vlákna, ale nenalezl jsem lepší. Rozhodl jsem se začít sbírat mince Josefa II. a uvítal bych nějaké "dobré rady pro práci" od zkušených sběratelů, případně získání nějakých kontaktů na zkušené budoucí kolegy (a konečně budu vděčen i za jakékoliv nabídky přebytků). Pokud by to mělo ostatní obtěžovat, bylo by možná lepší využít emailu. Předem děkuji.
Moderátor
Humphrey: Neobtěžuje ani v nejmenším. Josef II. je určitě zajímavý panovník a jak asi víš, jeho mince byly raženy mezi lety 1765 - 1780 jako ražby spoluvládce s Marií Terezií, v letech 1780 - 1790 pak razil mince jako samostatný panovník.
Základní katalogy: Mince Josefa II. a Leopolda II. od pana V. Novotného, což je sice paskvil, ale získáš alespoň jakýsi přehled.
Další katalog s oceněním vyšel ve druhém čísle časopisu Mince a bankovky.
A samozřejmě to chce procházet aukční katalogy (viz. www.numismatika.cz), aby ses vyhnul přeplácení.
Kvalita je podstatnější než kvantita. Lepší mít ve sbírce pět mincí v krásném stavu, než dvacet šrotů ;) :D
« Poslední úpravu provedl(a) jan322 v 20. 6. 2011, 12:42. »
Registrovaný uživatel
Sežeň si brožurku: Mince Josefa II. a Leopolda II. od pana Polívky(vydán 1985)
Nejsou tam sice ceny, ale spousty dobrých informací a historických souvislostí, ke koupi se ukazuje dost pravidelně a často za pár desetikorun...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Katalog od Novotného jsem si pořídil hned na začátku, ale ze sáhodlouhých diskusí na tomhle serveru jsem pochopil, že to není to, co by člověka vytrhlo. Aukce sleduji pravidelně, ale ještě jsem si na žádné nic nekoupil. Dá se říct, že jsem ve stádiu pozorování. Nabídka na aukro.cz se mi úplně nepozdává, i když občas mě tam něco zaujalo a i ebay se mi zdá na naše poměry poněkud mimo (mám za ti, že je často snad ještě horší než aukro). Mám doma sice ještě Halačku, ale jen první díl kvůli malým grošům. Polívku si každopádně pořídím, díky za radu. Jenže ono stejně není nad to, když se někdo zkušený dobrovolně podělí o těžce získané znalosti, neřku-li pokud laskavě poskytne něco, co už sám nepotřebuje za přiměřenou část likvidní měny.
Moderátor
Vassilij nebo Kucera by mohli něco mít, ale ceny mincí Josefa II. ,zvláště z období spoluvlády, stoupají celkem závratnou rychlostí. Zeptám se: co už ve sbírce máš?
Napiš mi když tak na mail: RolencH@seznam.cz
Registrovaný uživatel
To jan322, Humphrey: no, leží mi tu jeden 20 krejcar, ale ten mám tak nějak spíš na výměnu i když za dobrou cenu bych se ho možná zbavil ;-)
trinitr@volny.cz
Moderátor
Bohuzel od Josefa II. nemam volneho nic, z tolaroveho obdobi delam jenom prazskou mincovnu a sehnat od nej neco z Prahy ve slusnem stavu je dlouhodoba zalezitost, ve sbirce mam zatim jen dvacetnik a 3 krejcar.
Registrovaný uživatel
ja mám tiež niečo. 1/4,1/2,1 kreuzer 20 kreuzer, asi 12 kusov
blasko.juraj@post.sk
Registrovaný uživatel
já mám pěkný kremnický 20 krejcar ,ale fakt pěkný
Registrovaný uživatel
denary napsal
já mám pěkný kremnický 20 krejcar ,ale fakt pěkný


A vyplývá z toho pro mě možnost jej nějak získat?

____________________

Jinak všem děkuji za ochotu a rady. V takovou odezvu jsem ani nedoufal. Mám z toho dojem, že ono to nakonec nějak půjde. Samozřejmě jsem otevřen i dalším nabídkám a radám, optimálně emailem na adresu sir.humphrey(zavináč)seznam.cz
Registrovaný uživatel
denary napsal
já mám pěkný kremnický 20 krejcar ,ale fakt pěkný

taký by som kúpil alebo vymenil aj ja.
Registrovaný uživatel
zaplatit ho
Registrovaný uživatel
Hore je môj mail, pošlite foto a cenu.
Registrovaný uživatel
denary napsal
zaplatit ho


To je jasné, myslel jsem tím, jestli byste mi neposlal na mail fotografii a cenu.
Registrovaný uživatel
ok.Zítra nafotím a pošlu
Registrovaný uživatel
Omlouvám se, že obtěžuju, ale email nedorazil.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > MINCE OD ROKU 1600 DO 1920 <

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1