Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Mince z Aukra

Vykupminci.cz
Numisargo

Mince z Aukra

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
včera jsem zakoupil tuto mincí a chci se zeptat, jestli si myslíte, že jde ó padělek, nebo ó originál?
Předem děkuji za odpověď
https://aukro.cz/mince-od-korunky-6930305921
Registrovaný uživatel
Myslíš si, že si kúpil zlatý 4 dukát za 338 Kč ? Asi príliš často pozeráš Hviezdy zastavárne (Pawn Stars) :D
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Na pravost nebudu reagovat, protože z fotek nelze bezpečně určit.

Pouze byste měl kupovat něco, čemu rozumíte a o čem jste naprosto přesvědčen.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Deny - podívej se na komentáře toho prodejce, podívej se na popis té věci co pán prodává (už dopředu třeba píše, že to nejde vrátit) a pak na ty fotky....
Moderátor
U takovéhoto prodejce a za takovou cenu je to vždy risk.
Bud a nebo,docela vás i chápu,že jste to risknul v prve řadě si zjistěte váhu u takto ošoupanem stavu počítejte s drobnou odchylkou.Vaha mince je vždy rozhodující, také jse nebojte micni lehce očistit pod tekoucí vodou s trohou saponátu v prstech lechce promnete, pokud se jedna opravdu o au mince
Krásně pronikne, zlatu Tim neublížíte.
Jinak s i s fotky nedávám šanci,originálu. Dávno bych na něj přihazoval.
Také s logického pojetí pokud prodejce ví,že se jedna o au.za ty peníze vam to neodešele.
Možná čekal větší zájem.
Registrovaný uživatel
je pravá!!! pravááááááááá :D
Moderátor
Pánové když už jsme u toho aukra, tohle to je
Risk nebo zisk.
https://aukro.cz/1kcs-1947-al-rrr-velmi-vzacna-posudek-aurea-6930170505
Ty záseky svadi k úmyslu úpravy váhy,či jeji umyslne zmateni velmi zdařile kopie.
Viděl jsem origo i skvěle novodobe kopie.
Oproti dukátů za skoro 400 stovky. :)
Registrovaný uživatel
Mne prekáža zmanipulovanie obrázkovej prílohy v aukcii. Predajca zámerne zakrýva číslo aukcie a číslo položky aukcie Aurea (87.aukcia Aurea 19.5.2018, položka 1762, nepredaná za 20.000 Kč) a manipulatívne prikladá foto z úplne inej aukcie, kde sa vydražila omnoho kvalitnejšia minca bez šiestich zásekov za vysokú cenu akoby to bola práve táto.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Fidzi napsal
Mne prekáža zmanipulovanie obrázkovej prílohy v aukcii. Predajca zámerne zakrýva číslo aukcie a číslo položky aukcie Aurea (87.aukcia Aurea 19.5.2018, položka 1762, nepredaná za 20.000 Kč) a manipulatívne prikladá foto z úplne inej aukcie, kde sa vydražila omnoho kvalitnejšia minca bez šiestich zásekov za vysokú cenu akoby to bola práve táto.

Ano ,a ktomu ještě tyhle informace co uvádíte potrhuji větší riziko
I když prodejce je celkem solidní, kolikrát i prodejce nemusí mít stoprocentní jistotu
V takových případech a proto se jich zbavují.
Pamatují jsi s 20 haléřem 1947 není tak vzácný.Získal jsem dva originál a ktomu tak dokonale falzum vahově rozdílové,že většina zkušených numismatiku nedokázala posoudit vzal, jsem ho i na veletrh sběratel investor a u stánku
Čns si kolegové lámali hlavu pod lupou, nakonec dva se shodli upozornili na fakt v plochách lehounce jako by do důlků,pak jsem je všechny překvapil váhou a bylo.
Jo dnešní vyrobni technologie člověk aby podrobně zkoumal už ji takove to mince.
Registrovaný uživatel
Děkuji všem za odpověď.
Dnes jsem s dotyčným komunikoval a chtěl jsem vědět váhu a rozměry. Celkem se certil a chce dát aukci znova.
Platba ale byla již provedena, tak mi mince nejspíš dojde domů, tak pak dám vědět, jestli je to kopie nebo originál.

Sice myslím, že to bude kopie, ale do 14ti dnů mohu minci vrátit, tak co...
Moderátor
Uvidíš sám, to se bežně stává i zkušeným numismatikum
Neznám ani jednoho co se za dobu svého koníčků, nějak
nenapalil.
Např. jsem si nechal poslat lepší ročník Ag.dolar a po doručení
první test magnetem neprošel.A taky jsem šel do toho bud a nebo,prodejce se jevil jako laik nevěděl co prodává a v historii
Jeho prodeje se o nume nikdy nezajímal a nic podobného nikdy neprodaval hodnocení měl super no idealni návnada pro mne, a Já věděl co se muže stát, no a taky se to stalo. ;) škola :D
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Uvidíš sám, to se bežně stává i zkušeným numismatikum
Neznám ani jednoho co se za dobu svého koníčků, nějak
nenapalil.



Ano, každý se setkal s nepravostí, ale jde o to, aby se poškozený z chyb poučil.

Mnohokrát zde padl názor, že aukce typu Aukra nejsou vhodné pro začínající a nezkušené sběratele. Bohužel, začátečníci stále hrají roli lehce napálitelných naivků.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
To je moje, kupovat lacino krásný věci. :mrgreen: Hlavně zlato. Před lety lidé kupovali zlaté prsteny s portrétem Kennedyho (slitina z programu Apollo). Vozil je sem jeden Němec. A zpátky ukradené starožitnosti. Skončilo to vraždou a infarktem.
Moderátor
Evropa1 napsal
barbar napsal
Uvidíš sám, to se bežně stává i zkušeným numismatikum
Neznám ani jednoho co se za dobu svého koníčků, nějak
nenapalil.



Ano, každý se setkal s nepravostí, ale jde o to, aby se poškozený z chyb poučil.


Mnohokrát zde padl názor, že aukce typu Aukra nejsou vhodné pro začínající a nezkušené sběratele. Bohužel, začátečníci stále hrají roli lehce napálitelných naivků.



Nezlob te se, vy mi připadáte někdy,ale opravdu jako těžký senila.
Nejen ,že máte velmi úzký záběr v numismatice a máte tendenci se dělat jako největší znalec jen a pouze v mincích Františka,ale i mate neustále potřebu někoho kdo se splete,nebo udělá sebemenší názorový výkyv,než vy znáte SHAZOVAT a ponižovat.
No co pan to zkusil a co ,poučí se a pohoda . Není třeba kalit vodu.
Škoda,že jseme poslednĕ veřejně spolu nediskutovali na těhle stránkách, a ne soukromě.To by bylo jiné kafe s těmi vašimi názory v soukromí. Oblečete si kabát podle toho kde zrovna jste...
A doufám, že mě zase někdo nebude chtít vyloučit jako posledně,co jsem se vytočil....... ;) :D
Registrovaný uživatel
No co pan to zkusil a co ,poučí se a pohoda .
No ale proč zkoušet zrovna zlato. S tím měl problém i génius Archimedes. A zlatou korunu měl v ruce, neposuzoval podle obrázku.
Moderátor
opal napsal
No co pan to zkusil a co ,poučí se a pohoda .
No ale proč zkoušet zrovna zlato. S tím měl problém i génius Archimedes. A zlatou korunu měl v ruce, neposuzoval podle obrázku.


To jo,ale za tři sta pade . ...neřeknu 20 litrů, jak někteří a kolikrát radobyznalci ČR falza.
Posuzuje vždy celkový pohled na obchod.

Jo kdyby se sekl radobyznalec ;) nebo znalec to jo, to mu naserte na hlavu :) .....
Ale pánovi co se sotva registruje a nikdo neví co je zač,hned ho takto sejmout, ostuda.
Nedivim se,že kolikrát mladí kluci mají obavy něco napsat,aby se nedejbože nějaký ''znalec,, mu pomalu nevykalel na hlavu.
Registrovaný uživatel
Co si budeme povídat, školné za 380 není moc. 😊 S pravosti bych vůbec nepočítal.
Moderátor
Otravnykomar napsal
Co si budeme povídat, školné za 380 není moc. 😊 S pravosti bych vůbec nepočítal.


No právě, ruku na srdce kolik vás stalo školne, když jste se seznamovali s numismatikou,kolik šmelinařu to na vás skoušelo a co ve sbírkách jste na začátku měli s prvotního nadšeni. :D
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Ale pánovi co se sotva registruje a nikdo neví co je zač,hned ho takto sejmout, ostuda.
Nedivim se,že kolikrát mladí kluci mají obavy něco napsat,aby se nedejbože nějaký ''znalec,, mu pomalu nevykalel na hlavu.



Pokud jste si moji reakci nezaujatě přečetl, pak jsem reagoval ve všeobecné rovině velmi slušným tónem na všeobecně branou skutečnost. Tedy začínající a nezkušení sběratelé jsou vědomě okrádání jistou skupinou podvodníků a tedy bylo by v jejich zájmu se těmto aukcím vyhýbat.

Víte, viděl jsem několik hrůzostrašných sbírek, které byly budovány z minci dražených na Aukru. Nejenom, že se jednalo o zrůdné stavy mincí, navíc s velkou cenovou přirážkou oproti běžným zvyklostem, ale občas bylo možno i zaregistrovat falza. Pokud jsem danému dražiteli napsat ve všeobecné rovině příspěvěk v daném znění (podotýkám slušnou formou), pak je v jeho zájmu, aby si ho přečetl a zamyslel se nad ním. Pokud si myslí, že je chytřejší, než já, pak ať si draží, kde chce.

Ve svých začátcích jsem také byl jedním zkušeným sběratelem "přistižen" při blbosti. Stejnou formou mně zdělil své výhrady. Nelíbilo se mně to, ale sklopil jsem uši a zamyslel jsem se nad tím. Dnes jsem tomuto pánovi vděčný, že mne upozornil na moje pochybení, protože jsem byl uchráněn dalších pochybných nákupů v rovině nesmyslů.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Kolikrát mladí kluci mají obavy něco napsat, aby se nedejbože nějaký ''znalec,, mu pomalu nevykálel na hlavu.
Nebude ono to tím, že mladí lidé jsou dnes zvyklí na to, že se jim nic nesmí vytknout? A že je vyloučeno aby ve škole propadli? Diskuse tady jsou velmi slušné, nedá se to srovnat se slovníkem dětí na ZŠ.
Registrovaný uživatel
opal napsal
Nebude ono to tím, že mladí lidé jsou dnes zvyklí na to, že se jim nic nesmí vytknout? A že je vyloučeno aby ve škole propadli?


To je přesná reakce. Ještě zmíním další. Mladí jsou i dost poměrně líní. Spíše čekají, že budou mí za zadkem někoho, kdo bude připraven radou. Sbírání mincí je ale zcela individuální záležitost, která stojí tisíce hodin času samostudia. To není o tom, že se zúčastním pár příspěvky debaty, nabydu dojmu, že vše vím a po pár dnech sednu k počítači a začnu dražit. Já po svých mnohaletých zkušenostech si nedovolím v těchto aukcích dražit. A nedovolí si to ani kolegové stejně staří.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Evropa1 napsal
barbar napsal
Ale pánovi co se sotva registruje a nikdo neví co je zač,hned ho takto sejmout, ostuda.
Nedivim se,že kolikrát mladí kluci mají obavy něco napsat,aby se nedejbože nějaký ''znalec,, mu pomalu nevykalel na hlavu.



Pokud jste si moji reakci nezaujatě přečetl, pak jsem reagoval ve všeobecné rovině velmi slušným tónem na všeobecně branou skutečnost. Tedy začínající a nezkušení sběratelé jsou vědomě okrádání jistou skupinou podvodníků a tedy bylo by v jejich zájmu se těmto aukcím vyhýbat.

Víte, viděl jsem několik hrůzostrašných sbírek, které byly budovány z minci dražených na Aukru. Nejenom, že se jednalo o zrůdné stavy mincí, navíc s velkou cenovou přirážkou oproti běžným zvyklostem, ale občas bylo možno i zaregistrovat falza. Pokud jsem danému dražiteli napsat ve všeobecné rovině příspěvěk v daném znění (podotýkám slušnou formou), pak je v jeho zájmu, aby si ho přečetl a zamyslel se nad ním. Pokud si myslí, že je chytřejší, než já, pak ať si draží, kde chce.

Ve svých začátcích jsem také byl jedním zkušeným sběratelem "přistižen" při blbosti. Stejnou formou mně zdělil své výhrady. Nelíbilo se mně to, ale sklopil jsem uši a zamyslel jsem se nad tím. Dnes jsem tomuto pánovi vděčný, že mne upozornil na moje pochybení, protože jsem byl uchráněn dalších pochybných nákupů v rovině nesmyslů.


Je známo evropo, že situace jako jsou tyhle si bravurně obrátíte ve svuj prospěch. ;)
Moderátor
opal napsal
Kolikrát mladí kluci mají obavy něco napsat, aby se nedejbože nějaký ''znalec,, mu pomalu nevykálel na hlavu.
Nebude ono to tím, že mladí lidé jsou dnes zvyklí na to, že se jim nic nesmí vytknout? A že je vyloučeno aby ve škole propadli? Diskuse tady jsou velmi slušné, nedá se to srovnat se slovníkem dětí na ZŠ.



Jo vytknete,ale lidem co jsou tady dele.
A ne hned po registraci se ukázat jako nezdvořili hulváti
To člověka musí,zakonite odradit.
Snažíte se chovat v rukavičkách,ale když je možnost tak jste hned na cizí jako prasata.
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Je známo evropo, že situace jako jsou tyhle si bravurně obrátíte ve svuj prospěch. ;)


Já nic neobracím, stále diskutuje stejným směrem.

Tedy, danému začínajícímu sběrateli říkám, aby se vyhnul dražbám v pochybných internetových dražbách. A proč? Protože tento kolega má (nebo spíš nemá) malé zkušenosti, z nekvalitních fotek nelze určit stav mince a pokud je nám známo, zachovalost a cena jsou spojené nádoby. Pokud neznmám kvalitu, nemohu nabídnout odpovídající cenu.

Navíc uvedu další argument. Mince FJI jsem společně s otcem také jistý čas sbíral a myslím, že jsem měl dost přehledu. Dnes ale vím, že existuje spousta padělků a dnes bych si NEDOVOLIL dražit tyto mince v těchto aukcích. A to si myslím, že mám proti danému kolegovi z této problematiky mnohem více znalostí, např. tyto mince sbírá můj kolega, má krásnou sbírku a platí za odborníka ohledně falz.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Ale když je možnost tak jste hned na cizí jako prasata.
Kdy a na koho?

A ne hned po registraci se ukázat jako nezdvořili hulváti.
Já jsem tady hned po registraci dostal cenné a zdvořilé rady.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Mince z Aukra

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1