Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » mince z roku 1702

Vykupminci.cz
Numisargo

mince z roku 1702

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dostala se ke mě tadyta mince. Bohužel vůbec nevim , co je to zač. Pokud by mi někdo mohl poradit, popřípadě říci i přiblinou cenu, byl bych moc vděčný.

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Doufám, že z toho někdo něco poznám, protože druhá strana mince je v hrozném stavu. Čistit jsem si to zatím netroufl. A nevím, jestli by to vůbec mělo cenu.
Registrovaný uživatel
Je to Francie, Ludvík XIV., mincovna Dijon. Potíž je pouze v nominálu, může to být 1/12 nebo 1/4 nebo 1/2 ECU. Záleží na velikosti mince a váze (2,2 g nebo 6,7 g nebo 13,5 g). Ale spíše to tipuji na 1/12 ECU maximálně 1/4. Cena v tomto stavu cca do 500,- Kč.
Registrovaný uživatel
váží mezi 12-14g (na kuchyňské váze, proto +- 2g :) )
průměr asi 3,5 cm.
Děkuji moc za zájem mi pomoci!
Registrovaný uživatel
Pokud byste mi mohl tedy říct orientační cenu mince s těmito parametry, popř. i kov, ze kterého je zhotovena, byl byste moc hodný. Předem díky za případnou odpověď.
Registrovaný uživatel
Tak to jsem se s odhadem sekl, zdála se mi na obrázku menší s ohledem na průměr lůžka v platu. Pokud má průměr 3,5 cm, a váhu odhadujete na 12-14g, pak to bude 1/2 ECU, s cenou do oněch 500,- Kč.
Registrovaný uživatel
Tak ještě doplňuji, že je to stříbro o ryzosti .917 (to znamená, že z 1000 dílů je 917 stříbra, zbylých 83 dílů jsou jiné kovy, zejména měď.
Registrovaný uživatel
Děkuji moc za ochotu.
Mimochodem ta mince vypadá menší, protože je v krabičce pro medaili :)
ještě jednou díky

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » mince z roku 1702

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1