Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » mincovní plato

Vykupminci.cz
Numisargo

mincovní plato

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, rád bych slyšel váš názor na mou práci. Mincovní plato je zhotovené z buku, každé mincovní políčko je podložené korkem a potažené sametem. Do korku se dá malými špendlíky zafixovat mince. Celé plato je zasklené. Jde mi o váš názor jakožto sběratelu. Dekuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ja sice plata nepouzivam, ale tento vytvor vypada skvele a pokud je to skutecne Vase prace tak klobouk dolu a tleskam ;)
Registrovaný uživatel
Pěkné, ale u podobných dělaných plat je třeba dát pozor na použité materiály(dřeva, lepidla...a pod.) neb mnohé reagují s mincemi a ty pak rychle černají či jinak reagují.
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Ja mám 2 dubové platá (zamat, sklo). Nie je to môj výtvor (mne sa len podarilo odlomiť pravý horný rožok skla :mrgreen: ), robil to môj svokor. Slovenský štát je len jednostranný, ale pamätné mince ČSFR mi urobil obojstranné. Zaujímavé je, že mince tam ani po 20 rokoch s ničím viditeľne nereagujú...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jaké dřevo by pro mince bylo špatné? Buk je dobrý? A korek? Lak sem použil akrilátový, bylo na něm psáno že ho mužou okusovat deti :) tak by neměl škodit a lepené plochy byly tradičním herkulesem. Myslíte že je to pro mince v pořádku? A jakou cenu by jste řekli za takové plato popřípadě celou skřínku s těmito platy? Mockrát děkuji za postřehy a odpovědi. :)
Registrovaný uživatel
Obecně se udává, že dub je ten zlý co ničí mince. Evidentně sigur má jiné zkušenosti.
Registrovaný uživatel
Přesně tak, dub urychluje černání stříbra.
Moderátor
Rekl bych, ze bude dost zalezet na povrchove uprave.
Registrovaný uživatel
a vlhkosti dreva
Registrovaný uživatel
zcerny - Já se o mince vůbec nezajímám a stejně se mi to vaše plato moc líbí.
Ale pokud chcete znát cenu za jakou by to šlo u sběratelů prodávat, asi by to chtělo kvalitní foto. Ale možná jste to tak mizerně vyfotil schválně, aby vám nikdo nevzal vaše know-how.
_______________
Kdo zná všechny odpovědi, tomu nebyly položeny všechny otázky.
http://www.youtube.com/watch?v=4T2ptyJE4f4

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Pokec o mincích » mincovní plato

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1