Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinám nevešlo » Mincovny a mincmistři

Vykupminci.cz
Numisargo

Mincovny a mincmistři

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Moderátor
Zdravím všechny. Scháním různé informace o našich i zahraničních mincovnách, jejich mincmistřích, nájemcích atd. Pokud by jste se chtěl někdo podělit o své znalosti, budu Vám vděčný ( Halačku MKČ mám a zde uvedené odkazy také, takže z toho jsem si nějaké informace již vytáhnul ).

Zajímají mne především data činnosti ( i nečinosti ) , značky, u mincmistrů data narození a úmrtí. Které nominály razily atd.

Případné informace, nebo odkazy můžete zasílat na : mail.greggy@tiscali.cz

Předem děkuji za ochotu.
Registrovaný uživatel
Tak pokiaľ to dáte dokopy budem blahoželať,podľa mňa je to na profesúru.Pokiaľ si vezmete Viedenské fenigy,Bohemiku,RU,Uhorsko,atď.To nehovorím ostatné kráľovstvá--:))))
Registrovaný uživatel
Existuje knížka Jindřicha Marca se jmenuje Münzzeichen aus aller Welt.
Moderátor
Jo, tu jsem na začátku měsíce vydražil na Aukru. Takže informace z ní postupně zahrnuji do své databázičky. Škoda, že neumím německy.
Moderátor
Tak jsem dneska vypotil seznam mincmistrů v českých mincovnách. Vpodstatě je to výtah z Halačky, Marca a několika dalších drobných článků, které se mi prozatím podařilo sehnat. Značky tam ještě nejsou. To mi bude ještě chvíli trvat, než je převedu na volně šiřitelné ( ale i s tím počítám ).

Pro začátek jsem udělal Čechy, Moravu, Slezsko a Slovensko. Pokud máte zájem o některé další mincovny, dejte mi vědět. Podívám se, jestli nemám nějaké informace.

Kdo máte zájem, dejte mi mail, nebo poraďte, jak to tady spřístupnit ke stažení. Z hlediska internetu jsem trubka. Soubor mám ve formátu PDF, aby se dal snadno otevřít. Vyhledávání v něm by mělo fungovat.

Samozřejmě budu vděčný za jakékoliv doplňující informace, či nalezené chyby.
Registrovaný uživatel
Pěkný večer,

zrovna jsem se chystal odpovědět na mail. Moc děkuji za osobnosti dle panství. Je to velmi přínosná a užitečná pomůcka, pro všechny, nejen pro numismatiky, hlavně pro rozšíření obzorů. Posílám můj obdiv, protože to muselo dát neskutečnou práci a čas a jsem velmi rád, že se zrovna toto ocitlo na mém mailu..

Budu se těšit i na mincmistry, kteří jsou tak bleskurychle dokončení :) Takže prosím také o zaslání. Volné zveřejnění bych zvážil, prozatím bych posílal jen na žádost známým přispěvatelům na mail, aby se toho náhodou někdo nechytl, nezveřejnil to za Tebe a chlubil se tak cizím peřím. Toto jsou velmi užitečné pomůcky a jestli mohu poradit, uvažuj třeba o nějakém vlastním, drobném vydání, aby jsi to měl pozichrované.

S pozdravem RK
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Moderátor
to pavelgregor, ja by som mal záujem o mincmistrov.......inak s tým voľným zverejnením súhlasím s Robbiem....
stačí kliknúť na môj nick, je tam možnosť poslať mi správu....
vopred ďakujem...
Moderátor
To facctory: nějak jsem to s tím odesláním nepochopil. Žádnou možnost poslat zprávu tam nevidím. Naveď mě, prosím, jako malé děcko.
Moderátor
https://www.sberatel.com/diskuse/mail.php?id=755

a je to... :lol:
« Poslední úpravu provedl(a) Admin - Zdeněk Jindra v 23. 8. 2007, 15:25. »
Moderátor
Máš to tam.
Moderátor
ĎAKUJEM
Moderátor
Tak co kluci slovenský. Máte někdo nějaké informace o slovenských mincovnách???
Bratislavu mi celkem poskytl Archy. Kremnici mám podle Marca, ale je velmi nepřesná. Co Košice? Byla tam, nebo ne? To samý Bánská Bystřice atd. .Jestli někdo něco máte. Dejte vědět. Na výměnu poskytnu seznam mincoven a mincmistrů, které už mám zpracovány ( v PDF, aby se to dalo snadno prohlížet ).
Samozřejmě uvítám i jakékoliv informace o ostatních mincovnách ( Polsko, Ukrajina, Maďarsko).

Cokoli máte, pošlete na : mail.greggy@pors-sw.cz

Budu vděčnej, za jakoukoliv drobnou informaci.
Dík.
Moderátor
pavelgregor: bohužial takou literatúrou nedisponujem, akonáhle by som niečo zistil, určite sa ozvem
Moderátor
To neva. Tohleto je na delší dobu. Teď dodělávám německé mincovny, a pak mám ještě jednu asi 500 stránkovou knížku o autorech. Takže práce mraky.

Doufám, že něco seženu na Sběrateli. Kdyby se mi povedlo sehnat něco z Francie a Rakouska. Nebylo by to od věci. Bohužel s údaji před 15.stoletím je to hodně špatné.
Moderátor
Tak jsem zase trošičku doplnil mincmistry. Jakštakš jsem dal do kupy i Kutnou horu a Prahu. Pokud máte někdo zájem, dejte vědět. Ti, co projevili zájem minule, to maj už v Mailu.
Moderátor
to pavelgregor: ešte raz vďaka..
Registrovaný uživatel
...super... ještě doplnit značky a nech si to klidně publikovat... není to na výdělek, ale myslím, že by to stálo za to..
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Moderátor
Už se na tom pracuje, ale při rychlosti 1 značka za půl hodiny to je na delší dobu. ( ale už jich mám přes 50 ) Ta složitější mi trvá i víc jak hodinu. Proto pokud máte někdo nějakou dobrou fotku značky, kterou bych mohl tam mohl doplnit, budu rád. Ušetří mi to spoustu času. Navíc Marco a Halačka se dost často totálně odlišují ve zobraazení, takže vlastně nevím, co je pravda.

Jo a dneska jsem našel stránku se seznamem švédských mincmistrů, a mincmistrů Anglie od 9. stol.
Registrovaný uživatel
to pavelgregor: Děkuji za odkazy - viz Světové mince ---> Antika, je tam i odpověď na dotazy. Tak pouze v krátkosti, u římských mincí se do mincoven přidělují podle titulatury císařů v opisech a až později cca 2. polovina 3 století se vyskytují značky jako SMTSB v exergu atp (SM Sacra Moneta TS Thessalonika B [beta] 2 officina - dílna). Pro představu - během potlačování vzpoury pracovníků (otroků) v mincovně padlo přez 6000 legionářů. Dokážete si představit jak rozsáhlé musely mincovny být - někdo dokonce přirovnává římské mincovny k dnešním automobilkám (moderní technologie a vybavení dané doby atd.).
Registrovaný uživatel
značky na římských mincích se stručným úvodem:
http://www.forumancientcoins.com/numiswiki/view.asp?key=Roman%20Mints
Moderátor
to Zdenek: prosím vymaž moju mailovú adresu v tomto fóre zo dňa 31.7....ďakujem
Moderátor
To Nerva: Dík za odkazy. Antiku bych chtěl dělat na podzim. Teď se mi nakupilo trošku víc práce, z které by mohlo i něco kápnout na nákup další numismatické literatury ( Plemenná kniha koní, Recepty, Prográmek na fakturaci aj. ). Takže tomu dávám trošičku přednost. Ještě se Ti ozvu. Možná by nebylo od věci, aby jsme si dali, na podzim než to začnu plnit, někde spicha ( Do Jaroměře to mám slabou hodinku a půl ), aby jsi mne trošku zasvětil do problému.

Pro ostatní jedna pozitivní zpráva. Podařilo se mi zajistit takové databázové prostředí, které je plně funkční s mými programy a je ZCELA ZDARMA. Takže se v průběhu podzima můžete těšit na jednoduchý prográmek ve kterém již budete moci podstatně pohodlněji vyhledávat data. Současně s ním nabídnu i jednoduchou evidenci sbírky a na testování i katalog pražských grošů ( tak jak nastínil zájem PATASON ). Po odladění a vyřešení připomínek by se převedl na WEB ( na tom mi pracuje kamarád. Mě se to moc nedaří :oops: ).
Registrovaný uživatel
pavelgregor;pokúsim sa pozhánať mincmajstrou mincovne Smolník.
Moderátor
To by bylo super.
Moderátor
pavelgregor: stahni si toto, jestli te to zajima:

http://rs16.rapidshare.com/files/23131872/coins_england_spink.pdf

Konecne se me to podarilo najit. Kvalita nic moc, ale naky znacky tam jsou taky.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Co se jinám nevešlo » Mincovny a mincmistři

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1