Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » Minerály a mineralogické lokality ČR a SR

Vykupminci.cz
Numisargo

Minerály a mineralogické lokality ČR a SR

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Pekný úlovok a krásna farba.
Blahoželám.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Krásný kousek!!! Možná že těm ochranářům hrnek připomínal lopatu :lol: :lol: U nás na ostravsku máme něco podobného, ale nevím co je na tom pravdy :lol: :lol: - http://aukro.cz/ostravit-28x19x15mm-vzacnejsi-nez-vltavin-i4640010560.html
Registrovaný uživatel
Já se obávám, že "ostravit" je předražený lidský výtvor, nikde kromě jednoho odkazu jsem ho neviděl. Kdyby to byl opravdu tak vzácný kámen, tak by se hlavně neprodával za tuhle směšnou částku. Můj názor...
Registrovaný uživatel
Včerejší nález z Jizerky - pravděpodobně topaz, nejsem si tím jistý a prosím pověřené o názor. Kámen je tvrdší než křemen. Díky

Pod "asi topazem" je můj první jizerskohorský rubín, není nějak velký, ale určitě má svoji hodnotu. Viděl sem u kamaráda spíš rubíny z Jizerky do růžova, tenhle je co si vzpomínám tak druhej takhle do červena co sem z týhle lokality viděl a jsem rád, že mi říká pane :-D :-D :-D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
hypnot1q napsal
Já se obávám, že "ostravit" je předražený lidský výtvor, nikde kromě jednoho odkazu jsem ho neviděl. Kdyby to byl opravdu tak vzácný kámen, tak by se hlavně neprodával za tuhle směšnou částku. Můj názor...


ten Ostravit je asi recese :lol: mohli ho spíš pojmenovat Ostravín :lol:
Ty rubíny jsou nádherné!!! Snad se někdy na Jizerku dostanu a budu mít aspoň poloviční štěstí :roll:
Registrovaný uživatel
Já bych ho spíš nazval kravín :-) ale zajímalo by mě jaký pako ho vydražilo na aukru :-D někdy nějaký nový zajímavý kámen vyskytne, třeba andradity s labradoritovym efektem, nebo zonální drahokamové korundy z Winzy, ale modrej vltavin je fakt absolutní úlet :lol:
Registrovaný uživatel
Když už jsme u těch tektitů, tak posílám vltavín z minulého týdne z Radomilic, vltavín má v sobě velkou bublinu, což mi udělalo velkou radost.

Pak sem tam našel ještě jeden, ale tím si nejsem jistý, protože má divnou barvu, je takovej spíš do hněda, takže nevím jestli to může být vltavín, nebo jestli je to fakt těžká náhoda a nějaká vzácnost. Mrkněte na to, protože já si nejsem vůbec jistej, jestli to je vltavín.

Na fotkách je vyfocen i s tím vltavínem zeleným.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Krásne kamienky:-) Keby ste náhodou mali prebytky z Jizerky na predaj, kľudne sa kedykoľvek ozvite na mail:-)
evica.hornikova@gmail.com
Registrovaný uživatel
pozvanka

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
čeče Tomi ; na propagáciu výstav máme zvlášť tému .

Na prvú Barboru som bol v roku 1972 :mrgreen: zo študentom partnerskej univerzity vtedy ešte mesto Leningrad sme pretekali v pití Moskovskej vodky ja som pil slušne len po 100 gram :D priateľ po 200gram. vydržal som do tretej rána a ďalej si nepamätám skončilo to remízou na počet vypitých pohárikov na obsah som prehral. :mrgreen:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
sorry veduci, som ju skor nenasiel, dufam, ze to stihnem, do 14,00 v praci, 45 minut cesta z prace, hmmm...na tesno
Registrovaný uživatel
OK . všetko "na porádeku"! :D
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Zdravím, budu se tu sice zase opakovat, ale nevadí...
Nechystáte se někdo ze středních Čech nebo severně od Prahy někam tento pátek či sobotu 28.(29.)11.2014 ještě před mrazivým nástupem zimy vyrazit zahledat? :)
Třeba nějaké to turnovsko-jičínsko či jinam... (pokud nebude moc pršet nebo dokonce nazačne sněžit, ale předpověď zatím nevypadá zle kolem +2/+6)
Nechce se mi vyrážet zase někam moc daleko, takže max. tak do cca 130km od Prahy.
Je mi celkem jedno, zda na acháty či něco jiného, ale ve dvou či třech lidech je to hned veselejší.
Pokud ano, písněte mi na mail: 2002martin@seznam.cz
:D
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Dracku je to trochu od ruky vezmem ta do Namibie? :twisted:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
máš pravdu, ale na jednodenní výlet je to opravdu kousek z ruky...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Další malý výlet za kameny…
Neb jiná domlouvaná akce zatím padla, rozhodl jsem se podívat na jednu lokalitu, kde byl doložen výskyt dumortieritu. Mělo se jednat o starší opustěný lůmek mezi poli na jednom malém mírně zalesněné, vrcholku. Teplota 2-3 stupně by ještě šla, ale fučící vítr při stoupání do kopce nebyl opravdu nic příjemného. Lokalitu jsem dle získaných pramenů po chvíli hledání mezi stromy a v křovinách sice nalezl, ale s lokalitou samou to se šutry nevypadá dobře. :shock:
Na lokalitě někdo provedl teréní úpravy, do jedné části bývalého lůmku vystavěl nově boudu a v další části vystavěl místo na grilování včetně úprav terénu v okolí. Nadějných kamenů je počet blízký nule a pokud nechcete majiteli kopat díru několik metrů od vchodu nebo vedle ohniště, tak to na budoucí vzorky valně nevypadá(viz.foto1). :|
Ze zoufalství jsem se pustil do kamenů v menší hromádce všemožného nepořádku u křovisk na okraji lokality, kam byly v rámci úprav terénu některé nepotřebné kameny odloženy, což jsem dle několika cíleně roztloukaných kamenů v nedávné době asi nebyl prvním na lokalitě hledajícím. Výsledek dopolední části kdy jsem nazpět k autu došel kolem 11:30 tedy nijak povzbudivý. No co v blízkém okolí jsem měl měl v literatuře vyhledanou lokalitu starých nepoužívaných malých pískoven s výskytem pěkných zkamenělin a tak jsem zahájil přesun. Co čert ale nechtěl, čím jsem se blížil k okolí lokality mezi poli a loukami, tím více mi namysl přicházelo neblahé tušení z hluků střelby - podzimní hony jsou sice oblíbené, no radost mi to ale nepřineslo a v šedé bundě mezi křovisky jsem ze sebe cíl v lokalitě honu ne v ten moment moc vzdálené dělat nehodlal. To znamenalo jen jediné, další přesun. :'(
Chvíli po poledni se mi domů ještě nechtělo, tak jsem cestou vyrazil ještě na již v minulosti navštívenou granátovou lokalitu, i když 3 stupně není moc ideální počasí na rýžování. Rýžováním jsem se tedy bavil až do asi 15:15 a s pomalým stmíváním vyrazil pomalu domů. A výsledek rýzování? Jeden pěkný vzorek granátu rozměru 5,1 x 4,2 mm (foto2) trochu horší kousek rozměru 5,8 x 4,3 mm (foto3) a krabička menších granátků většinou kolem 2-3mm.
Tolik tedy má sobotní malá „výletně-šutrácká“ akce. :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Dracku zrejme už začínaš tušiť prečo sa niektoré kamene volajú drahé. :D

Inak gratulejšn ku Tvojej vytrvalosti dodržať slovo a ísť na lokalitu.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
« Poslední úpravu provedl(a) grofik v 30. 11. 2014, 14:20. »
Registrovaný uživatel
nějak to tady skomírá...
tak jeden freibergit - Obecnice u Příbrami

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
a ještě jeden se sfaleritem a freibergitem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
hmm pěkný, to asi nebude z haldy ?
Registrovaný uživatel
medial napsal
hmm pěkný, to asi nebude z haldy ?

je to z haldy asi před 10 lety. Dneska je halda KO. Navíc sloužila jako skládka pro místní. Dnes rekultivace a osazení stromy. :'(
Do podzemí to nejde. :'(
Registrovaný uživatel
Zdravím, nevíte někdo, jak to tedka vypadá v Doubravici? Prý se tam měla střílet jedna stěna.
Registrovaný uživatel
Fluorit, FoV(13 x 9 mm)
Gemerská Poloma

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ametyst, Banská Štiavnica
Vzorka: 7x5.5cm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
nah, nahral som zlú verziu, tu je už správne naexponovaný https://www.flickr.com/photos/127928600@N07/16164676125/

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... > »

Sběratel.com » Minerály » Minerály a mineralogické lokality ČR a SR

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1