Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » Minerály a mineralogické lokality ČR a SR

Vykupminci.cz
Numisargo

Minerály a mineralogické lokality ČR a SR

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Samozdřejmě ty mluvíš o korundu a já zase o safíru z jizerek.Je možné že se korund na jizerské louce skutečně vyskytuje,je to těžký minerál a získává se rýžováním.Já získávám tyto safíry stejnou metodou jakou je získávali hledači ve středověku mají hustotu 2.6-2.65 tudíš je možné je hledat ,zůstávají na povrchu.
Korund první brusiči DK v Čechách používali maximálně jako brusivo na broušení safírů(gemologie a minerelogie se od těchto dob změnila).Drahokamová kvalita korundu se tady prostě nevyskytuje,co jsem měl možnost testovat korund z jiz.louky na tep. vodivost,byl od známého a tak malý,
že by se mi vešel za nehet.A to Jizerské hory patřily a pořád patří k největšímu evropskému nalezišti safírů.Tady máš další fotky,první -nález z jizerského potoka
100m nad soutokem s Jizerou(V r.2010),Druhý je z Vilémova r.2010

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pokiaľ niekto pomenuje drahý kameň ako zafír je to odroda korundu .
Potom môže byť len zafírová farba , pre lepšie (honosnejšie pomenovanie) farby , ale to už zo zafírom nemá nič spoločné.

Teda ani Tvoje nálezy nie sú zafíry .
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
« Poslední úpravu provedl(a) grofik v 24. 4. 2015, 7:18. »
Registrovaný uživatel
Toto veru nebudú zafíry.
Registrovaný uživatel
Technické parametre pri Korunde - Zafír.

Výber farby tohto drahokamu modrá, čierna, fialová, zelená, ružová, bezfarebná
Hmotnosť v ktorej sa meria 3,95 až 4,03
Jeho tvrdosť podľa mohsonovej stupnici dosahuje číslo 9
Fluorescencie modré zafíry - žiadna
Index lomu 1,762 až 1,788 (+0.08, -0.04)
Kryštalografická súprava pyramídy - trojuholníkové, šesťhranné
Zloženie chemické oxid hlinitý, Al2O3
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Vzorek minerálu v hornině je vždy důkazem jeho pravosti,s tím určitě budete souhlasit.Nelze pojmenovat kámen jinak než jak byl pojmenován poprvé v určitém časovém horizontu.Za posledních 500let nedošlo v Jizerských horách k
žádné přeměně hornin,aby se dalo mluvit o něčem novém.Z mineralogického pohledu by se mohlo jednat o pseudomorfovaný minerál.Hora Bukovec je vyhaslou sopkou a mohlo při její poslední činnosti dojít k metamorfoze už vzniklých minerálů.Takové minerály by se potom svým chemickým i krystalovým
složením lišily od všeho dosud známého.
Registrovaný uživatel
A pokud není Bukovec vyhaslou sopkou,jak se uvádí v knihách,je vyhaslým jádrem komety o které jsem už mluvil.Myslím že je to čedičová hornina.
Registrovaný uživatel
Konecne sa dostavame ku realnemu pomenovaniu vzorky :twisted: pokial je material prirodny ... je to obsidian pokial nie ostava farebne sklo. ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Grofíku ty mě zkoušíš co?Obsidián netvoří kulové agregáty ani krystaly.Tohle je lahůdka pro všechny sběratele.Jde o jeden vzorek,z jedné strany kulové agregáty(je to trochu omleté),z druhé krystalky v mezerách.Přitom matečná hornina je stejná i hloubka natavení horniny z obou stran je stejná a minerál je také stejný..Místo nálezu-Albrechtice v J.horách.Ty modré předchozí vzorky jsou z Jizery. Nic z mých nálezů není sopečného charakteru to si jsem jistý.Jsou to impaktní minerály a zachovaly se v některych případech i s horninou impaktoru.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
http://www.laskaksutrum.cz/safir-z-jizerske-louky/
http://aukro.cz/safir-prirodni-jizerska-louka-19-75ct-49-i5234085964.html
« Poslední úpravu provedl(a) korunka v 25. 4. 2015, 8:50. »
Registrovaný uživatel
PS: V Jizerkách bylo velké množství skláren, takže si myslím, že pokud nevíš co to je, odnes to nějakému zlatníkovi, určitě ti poradí. Dle mého názoru by měla být ale určující právě tvrdost a to, co je na té první fotce (konvolut valounků, příspěvek č. 365), vypadá spíše na sklo, ale z fotky se to špatně určuje.
« Poslední úpravu provedl(a) korunka v 25. 4. 2015, 9:01. »
Registrovaný uživatel
Jestli tohle je sklo tak Obama není černoch ,ale běloch.
Večer ti nafotím sko ze skláren a vysvětlím odlišnost.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Asi si nerozumíme. Zde jsi se ptal na tuto otázku:
Fotky nic moc jen chci vědět sklo ze skláren nebo safír.Dík.

Takže jsem napsala svůj názor a radu. Podle fotky ti to nikdo se zárukou neurčí. Odlišnost od skla je tvrdost, lom/štěpnost apod. Pokud by to opravdu safíry byly (odrůda korundu), pak by to z této lokality byly samozřejmě velmi vzácné vzorky.

To, co máš v příspěvku 376, mi připomnělo safíry, které se velmi vzácně našli i v Jižních Čechách, jako jsou vystaveny na těchto stránkách (viz lokalita Krty)
http://www.rockhound.cz/vyhledat-mineraly.php?mineral=Korund&stat=&lokalita=&uco=&posledni=&odkud=15
« Poslední úpravu provedl(a) korunka v 25. 4. 2015, 18:57. »
Registrovaný uživatel
Abych to upřesnil,já jsem se vrátil po pěti letech ke svým nálezům z jizerek,
tehdy došlo v r 2010 k velmi rychlému tání sněhu na horách a koryta řek ukázaly to se nestává zase tak často.Byl jsem za uznávaným znalcem DK,dodneška mám několik nálezů v Gem.laboratoři v Ostravě a vždy mi bylo řečeno-je to sklářský odpad.Nešlo mi o nic jiného než pokecat s amatérskými hledači.Sklo ze skláren vypadá prostě jinak(1foto),Co se týká struskového skla nikdy v sobě nemá kousky křemene nebo jiných minerálů ,je to tavenina často neprůhledná plná kulatých bublin.Fluorescence v ultrafialovém světle ,barvoměna,kterou jsem nafotil není pro struskové sklo typická.Omlouvám se ,že jsem na tyto stránky vstoupil jen Vám ještě řeknu co to je.
Tento minerál vyskytující se v několika barevných variacích vznikl v geologickém období zvaném trias,následkem dopadu komety,která tímto toto geolgické období na této planetě ukončila.V epicentru dopadu vlivem impaktní reakce došlo ke vzniku těchto minerálů.Vznikly ve velmi krátkém čase řádově ve vteřinách a vznikly ve vodním prostředí.Tímto způsobem došlo i ke vzniku impaktních fosílií ,tehdy na této planetě žijících živočichů a to dírkonožců jejíž těla tvořila protoplazma(2,3foto)vznikly ve formě stejných minerálů,které jsem představil na předešlých fotografiích. Nelze mluvit o žádném dosud mineralogicky známém minerálu,jen ve středověku byl pojmenován podle svých barev.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pekne farebne sklo. :D
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Zdravim! Pochopil jsem že Krtek je o své teorii s kometou skálopevně přesvědčen a že je asi marné mu ji vyvracet ;) Stejně ale bys možná měl zkusit, když už nevěříš gemologům, ukázat pár svých nálezů někomu ze skláren... třeba mu ten materiál bude povědomý ;)
Každopádně safír je odrůda korundu, čili tvrdost je 9 a přes to nejede vlak. A bublinky v safíru taky nenajdeš. No a spečený sklářský písek sice může vypadat jako hornina, ale hornina to není ;)
Shrnuto - jediný safír co tady na posledních dvou stránkách je, sem dal Dargor a pak Korunka v odkazu... :shock:
Registrovaný uživatel
Tak ještě pár fosílií a přeji dobrou noc.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Hmmm , toto bude ťažké vlákno na vysvetľovanie :twisted:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Určite sa nejedná o prírodné minerály, je to sklársky odpad, ale toto tvrdenie asi neakceptujete:-)
Registrovaný uživatel
Dargor6 napsal
Určite sa nejedná o prírodné minerály, je to sklársky odpad, ale toto tvrdenie asi neakceptujete:-)


My všetci akceptujeme ,ale ostaneme úhlavný nepriatelia krtka. :twisted: :mrgreen:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
nedá mi, no https://www.google.sk/search?q=glass+bay&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=5rI_VeyIIoK7UfHRgvgN&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1366&bih=666#imgrc=r0QNzkgVwCwrsM%253A%3B7JeeENJnJDGF0M%3Bhttps%253A%252F%252Fs-media-cache-ak0.pinimg.com%252F736x%252Ff9%252F7b%252F9c%252Ff97b9c9bbf02026771bad6e94ec5ef28.jpg%3Bhttps%253A%252F%252Fwww.pinterest.com%252Fpin%252F124482377173493013%252F%3B560%3B420 aha aj tu sú podobné diamandy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Krtekk8 napsal
Tak ještě pár fosílií a přeji dobrou noc.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


Chápu dobře že to mají být něco jako zkamenělé medůzy ?Mohl by mě někdo popsat jak to vzniklo.Podle mě to je přeci nemožné z fyzikálního i chem. hlediska ??
Registrovaný uživatel
To: praxus:

"Chápu dobře že to mají být něco jako zkamenělé medůzy?" - Tak to ani omylem (si z nás někdo dělá asi srandu!).

"Podle mě to je přeci nemožné z fyzikálního i chem. hlediska??" - Jistěže nemožné (a nesmyslné).

Jde o sklo - a vůbec neříkám že škaredé nebo bezcenné - naopak, pokud jde o staré sklo z dávno zaniklých historických skláren, má to své kouzlo a může jít o zajímavou sběratelskou entitu.

S pozdravem všem soudným

kpt.
« Poslední úpravu provedl(a) kpt v 29. 4. 2015, 18:31. »
Registrovaný uživatel
Dost jsem přemýšlel jak vše co nejjednodušeji vysvětlit a obhájit.Pokud se kometa přiblížia k zemi a její síla pohybu se vyrovnala síle gravitace země ,mohla takto obletět zemi několikrát,než došlo ke srážce.Úhel dopadu i kráter by tak byl naprosto odlišný od kráteru po dopadu meteoritu.A Český kráter vypadá jinak,není to jen díra do země,došlo k vytvoření pohoří okolo kráteru.Vznik minerálů v oblasti J.hor není jednoduché vysvětlit ,ultravysokotlaká metamorfoza byla na území českého kráteru vědecky prokázána,ale pro vznik kamenné fosílie nemůže být jedinou veličinou .Muselo by dojít zároven k šokovému výboji a elektrolýze, tedy třením impaktoru o zemský povrch o takové síle ,která by tento vznik fosilie umožnila a samoždřejmě k prudkému ochlazení,aby došlo k zachování původního tvaru(vše možná v nanovteřinách).Zdánlivě podobně vznikají skla po výbuchu jaderné bomby,schválně jsem použil slovo sklo,poněvadž tato amorfní látka vzniká vlivem člověka a sklem lze nazývat jen lidské výrobky a výtvory.Na fotce načervenalé horniny s oranžovým min. je takový proces zachycen do chvíle než došlo k ochlazení,uprostřed je kousek křemene a ke zbarvení došlo přimícháním prvků z horniny. K nálezu fialové hlavičky humanoida lze jen těžko něco říct,jestli toto nacházeli ve středověku museli mít z nálezů velký respekt.Človek ani opička to není,velikost při takové reakci zůstává původní.
Registrovaný uživatel
Při dopadu komet do vodního prostředí,dochází k uvolnění obrovské tepelné a statické energie vlivem tření,vzniká pára mezi impaktorem a zemí.V tomto prostředí vznikají elektrolyzou minerály,kdy katodou je obyčejný křemen a anodou vše živé.Po nahromadení vodíku a kyslíku v tomto prostředí v určitém poměru dochází k explozi a okamžitému ochlazení.Lze takto vysvětlit i to proč jsou některá geologické vrstvy zpřeházené.
Registrovaný uživatel
Krtekk8 napsal
K nálezu fialové hlavičky humanoida lze jen těžko něco říct,jestli toto nacházeli ve středověku museli mít z nálezů velký respekt.Človek ani opička to není,velikost při takové reakci zůstává původní.

:mrgreen:
Tohle přece už nemůže myslet vážně, dělá si z vás prdel :D ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... > »

Sběratel.com » Minerály » Minerály a mineralogické lokality ČR a SR

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1