Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Modelářství » Miniatury lokomotiv na stříbrných cihličkách.

Vykupminci.cz
Numisargo

Miniatury lokomotiv na stříbrných cihličkách.

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím,mám po otci sadu miniaturních lokomotiv na stříbrných cihličkách.Je to
50 cihliček o váze 1.8gr a jsou na nich vyobrazrný lokomotivy od PEN-Y-DAREN
z roku1804 až po TOKAIDO TRAIN z roku 1964.Z jedné strany je obrázek a z
druhé je stručný popis.Táta sbíral mince a tohle je jaksi něco jiné.K sadě je originál knížka v angličtině s popisem každé lokomotivy.Potřeboval bych o této
sadě zjistit něco víc.
Na víku sady je kromě popisu i výrobce THE FRANKLIN MINT.
Děkuji za pomoc.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak jsem něco málo o této sadě našel na internetu.Zjistil jsem,že se prodávala na internetových aukcích asi
za 500 USD.Našel jsem tam informace o třech sadach a je tam jedna zajimavost.V popisu vždy bylo,že v sadě není položka č.16 lokomotiva TIGER z roku 1866.Chci se zeptat odborníku na železnici jestli se k této
lokomotivě nevztahuje nějaka významná událost.Vzácnější ta cihlička nebude,protože jsem ji našel na Ebay
prodávat samotnou za cenu 9,95 USD což je adekvátní celé sadě.
Moderátor
Vim o dvou lokomotivach "Tiger", ale ani jedna nebyla nijak zvlast slavna a nejspis tady jde jeste o jinou, protoze jmenovane jezdily v Britanii a Bavorsku uz v 40. a 50. letech 19. stoleti.
Proste se asi nekomu ta konkretni lokomotiva libila a tak ji uzmul a na eBayi se na 99% prodavala vzdycky ta sama sada, coz naznacuje, ze realna cena muze byt nizsi. Osobne mi to za tu cenu prijde jako hodne predrazene stribro, byt s peknymi miniaturami a to rikam jako clovek, ktery ma parni lokomotivy rad :)
Registrovaný uživatel
Mincovna Franklin to razila v rode 1977 a prodejní cena byla 187,5 USD což bylo v tý době asi taky dost i na
čisté stříbro.Celkem jsou to 3 Oz stříbra.Kolik těchto sad udělali jsem nikde nezjistil.Táta to měl založený
mezi nesběratelským materiálem a pokud vím,tak jej železnice moc nebrali to víc letadla.Zkusím k tomu ještě něco zjistit a pak to asi prodám.
Registrovaný uživatel
Tak jsem se rozhodl to prodat.Nevím ale do jaké sekce to dát a hlavně za kolik to nabídnout.Nechám si tady
poradit od zkušenějších.Nejdřív to chci zkusit tady,protože si myslím že to někomu uděla radost.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Modelářství » Miniatury lokomotiv na stříbrných cihličkách.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1