Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Modelářství » Model tanku

Vykupminci.cz
Numisargo

Model tanku

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Co je to za typ tanku ? T 34 ? Jinak je to asi 5 kg těžké vyrobeno z mosazi. Chybí asi jeden barel vzadu a nějaké malé detaily z pancíře vpředu soudě dle dírek. Je přetržený jeden pás. Myslím si, že to je stylové těžítko na stůl pro ruského oficíra. Dokázali byste odhadnou cenu v tomto stavu ? Díky za pomoc.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
T-55
To se opravdu dávalo jako dárek různým "bafuňářům".
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
T-55
To se opravdu dávalo jako dárek různým "bafuňářům".
Dík já si říkal, že to není T 34 kvůli tomu nálitku na hlavni.
Registrovaný uživatel
Mohl by ještě někdo nastřelit zhruba cenu ? Já jsem prošel net a podobný model jsem v aukci nikde nenašel, tak se nemám od čeho odrazit pokud bych to s někým vyměnil za věc mého zájmu, nebo prodával. Děkuji.
Registrovaný uživatel
Altmanne študoval jsem a mám pochybnosti o T 55, nemohlo by spíše jít o T 62 ?
Moderátor
Je to model, ty nejsou až tak přesné. Jde o T-54, nebo 55 základní typ. Ale to je celkem jedno. No, ale pár věcí tam chybí.
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Je to model, ty nejsou až tak přesné. Jde o T-54, nebo 55 základní typ. Ale to je celkem jedno. No, ale pár věcí tam chybí.
No chybí světla asi , jeden barel a jeden pás je natřikrát přetrhlý, ale je to z nějakého klínového řemenu, takže by neměl být problém. A o víkendu u mně byl syn , který pracuje na NC strojích a říkal, že není problém barel vysoustružit z mosazi a i ty světla nebudou žádný problém, jinak říkal že to je hezká řemeslná práce na to, že to je asi z Ruska.. Další čeho si všiml, tak že hlaveň je vyrobena z bronzu. No nic stejně to dám dál , protože to nesbírám a on si to nový majitel doplní. Díky Altmanne za čas :D
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 6. 6. 2017, 9:02. »
Moderátor
Bohužel dnes frčí "Tygři, Panteři" atd. Možná, nastříkaný na růžové by lepší. :P
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Bohužel dnes frčí "Tygři, Panteři" atd. Možná, nastříkaný na růžové by lepší. :P
No jo růžová ... už jsme to probrali horem spodem v jiném vlákně, já ho tedy prznit nebudu :D
Moderátor
Byl to vtip. Růžovou mají rádi teplouši. Tank je tank, má rád zelenou, pískovou, kombinovanou a to platí všude. Mimochodem ten tank není T-34, ale těžký tank typu IS.
Ve Vídni je stále voják rudoarmějec na podstavci, jako symbol a lidem nepřekáží, připomínka minulosti.
Registrovaný uživatel
Je to nejvic podobne T62.Ten mel prvni kanon s hladkym vyvrtem,proto se musel ejektor posunout niz na hlaven(strela ziskala v hladke hlavni vyssi rychlost a ejektor na konci hlavne by se dostatecne nenatlakoval).To je ten "nalitek na hlavni".
Moderátor
Tak beru zpět své určení a omlouvám se. To víte, pěchota. :lol: :lol:
Moderátor
https://worldoftanks.eu/cs/tankopedia/R87_T62A/

https://www.vojsko.net/index.php/pozemni-technika/44-tanky/276-t-62

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Moje kratka vojna s T55 .Podborany.
Registrovaný uživatel
magorcondoria napsal
Moje kratka vojna s T55 .Podborany.
Díky i tobě za určení :D
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Bohužel dnes frčí "Tygři, Panteři" atd. Možná, nastříkaný na růžové by lepší. :P



proč bohužel? na pantera mi nesahejte!
Registrovaný uživatel
ferovyobchodnik napsal
Altmann napsal
Bohužel dnes frčí "Tygři, Panteři" atd. Možná, nastříkaný na růžové by lepší. :P



proč bohužel? na pantera mi nesahejte!
No mě se taky spíš líbí ty německé, protože ty ruské si k německým vzhledem nemohli ani čuchnout. A i zpracováním, prostě německá preciznost. Když se člověk podívá na ty hnusné ruské sváry na pancíři, tak kdo trošku vnímá design musí uznat, že německé tanky byly mercedesy a ruské moskviče :D
Moderátor
Ruské tanky v roce 1941 nic moc. Pánové, pokud vojenská historie hodnotí tank T-34 jako nejlepší tank války, tak se prosím mírněte. Jo ano, ty německé vypadají dobře. Ale válka potřebuje jednoduchou až primitivní , levnost ´výroby. Tanky se za Uralem vyráběli pod širým nebem po evakuaci závodu. Ten tank dokázali vyrábět v obleženém Leningradu. Poslední typy německých tanků jsou tanky těžké, dnes bychom řekli hlavní bojový tank, Rusové nasadili IS-1 a IS-2. To by byla hodně dlouhá diskuze.Pokud Vás to zajímá, na www.valka jsou k tomuto tématu dobré články.
Moderátor
........právě ta jednoduchost výroby, to dokázali Rusové využít v množství. Kursk prokázal, že T-34 na těžké německé tanky nestačí, ale dva ano. USA a Anglie se svými tanky na tom byli trochu hůře. Němci v Africe prokázali i na starších tancích likvidovat tanky Angličanů. Ale prosím, to je vše jen tak hozeno v rychlostí, je to vše hodně složitější.
A malování tanku na celém světě na růžovou nesouhlasím, tedy pokud někdo nechce vytvořit tankový prapor teploušů, v tom jsem neústupný a je mi celkem jedno jak mi budete spílat.
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Ruské tanky v roce 1941 nic moc. Pánové, pokud vojenská historie hodnotí tank T-34 jako nejlepší tank války, tak se prosím mírněte. Jo ano, ty německé vypadají dobře. Ale válka potřebuje jednoduchou až primitivní , levnost ´výroby. Tanky se za Uralem vyráběli pod širým nebem po evakuaci závodu. Ten tank dokázali vyrábět v obleženém Leningradu. Poslední typy německých tanků jsou tanky těžké, dnes bychom řekli hlavní bojový tank, Rusové nasadili IS-1 a IS-2. To by byla hodně dlouhá diskuze.Pokud Vás to zajímá, na www.valka jsou k tomuto tématu dobré články.
Já vím, že vyráběli ve velkém a chrlili je ve velkém množství a nebyl asi čas je šperkovat. Ale Altmanne v 80 tých letech určitě už měli rusové čas šperkovat, ale tedy asi pořád nešperkovali tedy co se designu týče. Když se podíváte na Němce v té době, ale i USA a Izrael atd. Prostě škaredé krabice a neříkám, že třeba nebyly ruské možná lepší i v těch 80 tých, i když tomu nevěřím. Všechno sovětské bylo prostě vždy po roce 1917 takové nehezké, neforemné... Když si vzpomenu na jejich digitálky , televize ... prostě hnus největší.
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
........právě ta jednoduchost výroby, to dokázali Rusové využít v množství. Kursk prokázal, že T-34 na těžké německé tanky nestačí, ale dva ano. USA a Anglie se svými tanky na tom byli trochu hůře. Němci v Africe prokázali i na starších tancích likvidovat tanky Angličanů. Ale prosím, to je vše jen tak hozeno v rychlostí, je to vše hodně složitější.
A malování tanku na celém světě na růžovou nesouhlasím, tedy pokud někdo nechce vytvořit tankový prapor teploušů, v tom jsem neústupný a je mi celkem jedno jak mi budete spílat.
Já vám určitě spílat nebudu, protože nemám rád ničení jakékoliv památky,
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
Když se člověk podívá na ty hnusné ruské sváry na pancíři, tak kdo trošku vnímá design musí uznat, že německé tanky byly mercedesy a ruské moskviče :D

Ako ukázali dejiny moskviče z hľadiska funkčnosti predbehli mercedesy... :D
_______________
Processed coin catalogs 3.788 Auctions / 32.320 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
lachtane, klid jste IN. Dnes frčí protiruská propaganda. :oops: :roll:
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
lachtane, klid jste IN. Dnes frčí protiruská propaganda. :oops: :roll:


a oprávněně...
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
lachtane, klid jste IN. Dnes frčí protiruská propaganda. :oops: :roll:
Já to říkám, jak to cítím .... prostě se mi design ruských věcí nelíbí,pokud by se mi líbil, tak to řeknu i kdybych měl jen já sám ten názor a ostatní by se na mně sesypali ... vždyť víte, že jsem už takový. Bohužel asi bude méně těch, kterým se bude líbit ruský tank a více těch co se jim líbí ten německý... Co se mi líbí, tak teda ruský holky, to je teda dobrej výrobek to se těm rusům fakt povedlo. Když jsem je viděl tančit na folklorním festivalu, tak jsem se na ně tak zakoukal, že mi paňmáma málem rozhodila sandál :mrgreen:
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 6. 6. 2017, 18:46. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Sběratel.com » Modelářství » Model tanku

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1