Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rakousko » Modry Merkur

Vykupminci.cz
Numisargo

Modry Merkur

Moderátoři: babygulka, kolo101, regula_jan, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Novinové známky sloužily k vyplacení zásilek pouze na území Rakouska.
Registrovaný uživatel
A ako sa podla teba platili zasielky do zahraničia?
_______________
Registrovaný uživatel
m1234 napsal
A ako sa podla teba platili zasielky do zahraničia?


Poštovné vypláceno hotově.
Registrovaný uživatel
OskarOto napsal
Novinové známky sloužily k vyplacení zásilek pouze na území Rakouska.

Prosim ta ak sem niečo napišeš tak si to aspon niekde over,lebo pišeš same hluposti.To iste plati aj pre prispevok 28,znova hlupost.Rakuske noviny sa posielali samozrejme aj do Československa,poplatok bol 5 h za jeden kus.Na uhradenie poplatku sa použivali Rakuske novinove znamky a znehodnocovala ich prijimacia pošta,v mieste doručenia.
_______________
Registrovaný uživatel
Dobrý večer, novinové známky byly určeny pouze pro vyplacení novinových zásilek a to při expedici novin vydavatelstvím. Běžné veřejnosti nebyly novinové známky dostupné. Nejmenší odběr byl vázán na 100 ks známek. Pro použití novinových známek byly vydány zvláštní předpisy. Větší množství novin, určených pro stejného adresáta, byly odesílány v obalech nebo v novinových páscích s vylepenou novinovou známkou podle počtu kusů novin. Všechny noviny adresované na stejnou adresu doručovací poštou musely být zabaleny do balíku, který musel být opatřen adresou doručovacího poštovního úřadu, který novinové zásilky ihned doručoval adresátu. Kontrola správnosti porta a znehodnocování známek prováděla doručovací pošta. Naproti tomu známky na jednotlivých zásilkách znehodnocovala pošta v místě podání. Výplatní známky se nikdy nepoužívaly. Novinové známky sloužily k vyplacení zásilek pouze na území Rakouska (území ovládané Rakouskem a Rakouské provincie).
Moderátor
Môžem poprosiť aj zdroj týchto informácii. Inak vypovedaciu hodnotu nemá.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
OskarOto má pravdu, viz Hirsch - Rakousko 1850 - 1918 str. 298 a následující.
Moderátor
m1234, pokud se budeme bavit o používání novinových známek za Rakousko - Uherska, tak OskarOto má samozřejmě pravdu. Po rozpadu Rakousko - Uherska byla již situace jiná.
Registrovaný uživatel
OskarOto napsal
Okr Merkur 1920-1921 co svět neviděl, ražen 23.10.1921 Benešov u Prahy.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Pan kolega tato debata začala tymto prispevkom.To len OskarOto sa straca v dejinach a zrejme si stale mysli že sme sučastou Rakusko Uhorska.
_______________
Registrovaný uživatel
OskarOto,nechapem prečo si robiš z tohto fora srandičky.Zavesiš sem Rakusku novinovu znamku s pečiatkov Benešov u Prahy z roku 1921, s poznamkou "čo svet nevidel".K tomu pridaš tvrdenie že sa použivala vylučne na zasielky v Rakusku a tvoje tvrdenie podporiš úryvkom z Hiršovej monografie.Lenže tento popis od Hirša je k emisii 1851.Hirš piše o emisii ktora bola o 70 rokov skor aka ta tvoja znamka a ešte aj v uplne inom štatopravnom usporiadani.Maš to všetko strašne popletene.Pozri si tento exponat,Ram 4,str.64.Maš tam dva krasne priklady,ktore ta snat presvedčia že nemaš pravdu.

http://www.exponet.info/exhibit.php?exhibit_ID=720&lng=CZ
_______________
Registrovaný uživatel
m1234 napsal
OskarOto,nechapem prečo si robiš z tohto fora srandičky.Zavesiš sem Rakusku novinovu znamku s pečiatkov Benešov u Prahy z roku 1921, s poznamkou "čo svet nevidel".K tomu pridaš tvrdenie že sa použivala vylučne na zasielky v Rakusku a tvoje tvrdenie podporiš úryvkom z Hiršovej monografie.Lenže tento popis od Hirša je k emisii 1851.Hirš piše o emisii ktora bola o 70 rokov skor aka ta tvoja znamka a ešte aj v uplne inom štatopravnom usporiadani.Maš to všetko strašne popletene.Pozri si tento exponat,Ram 4,str.64.Maš tam dva krasne priklady,ktore ta snat presvedčia že nemaš pravdu.

http://www.exponet.info/exhibit.php?exhibit_ID=720&lng=CZ

Dobrý večer, mám radost, že jste problematiku novinových známek pochopil.
Registrovaný uživatel
Zdenda-3-3-3-3-3-3 napsal
OskarOto napsal
Prokazatelně použitý růžový Merkur k vyplacení 50ks novin před 9.10.1852 je nejvzácnější známka Rakouska a cena je -.-.

Ja mel za to, ze takovy jeste nalezen nebyl (?)


Já taky, tenhle růžoví Merkur má foto atest z roku 1959. Opravdu nevím, proč není uznán jako prokazatelně použitý.
Registrovaný uživatel
OskarOto napsal
Zdenda-3-3-3-3-3-3 napsal
OskarOto napsal
Prokazatelně použitý růžový Merkur k vyplacení 50ks novin před 9.10.1852 je nejvzácnější známka Rakouska a cena je -.-.

Ja mel za to, ze takovy jeste nalezen nebyl (?)


Já taky, tenhle růžoví Merkur má foto atest z roku 1959. Opravdu nevím, proč není uznán jako prokazatelně použitý.

No ale na nem neni poznat, kdy byl pouzit. Cili mohl byt (a zrejme byl) pouzit az kdyz ruzove merkury mely hodnotu 0,6 Kr.
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Moderátor
Robi 13, u Tebe se nedostatek intelektu projevuje v tom, že jakékoliv vlákno jsi schopný zaplavit svými imbecilními dotazy.
Registrovaný uživatel
Ale že ta filatelie je nervydrásající a stresující koníček.
No, je pátek.....
Tak přeji všem klidný a pohodový víkend. ;)
Moderátor
Já bych prosil účastníky této diskuse, aby se přestali vzájemně urážet.
Dá se přece diskutovat slušně.
Moderátor
souhlas s Jaromirem, pokud prijde k dalsimu osocovani bude cele vlakno smazano. Selektovat prispevky je nevhodne.

Panove uvedomte si, ze toto filatelie je jen pro vyvolene, kteri pochopi (uveri). Tudiz v sekci Rakousko se urazet nebude!!!!
Moderátor
Toto vlákno je svojí problematikou používání rakouských novinových známek velmi zajímavé, ale osobními urážkami znehodnocené.
Je potom škoda, když mi do e-mailu napíše špičkový badatel a odborník, který hodně publikuje do Merkur revue, že Sběratel je diskusní Hyde park a nechce se již dále zúčastňovat diskusí.
Přitom by svými znalostmi byl pro toto fórum velkým přínosem.
Registrovaný uživatel
Brett napsal
shareman napsal
ale klobúk dolu, že im to niekto kupuje za tieto ceny

To čo tezaz napíšem je len môj subjektívny pohľad na vec. Nikomu ho nevnucujem.
Takže - vidím to takto: Ak sú tam nejaké "prihodenia" neznamená to ešte, že to niekto kupuje ...

doddie napsal
Brett, súhlasím s tebou, mám to aj overené...

shareman napsal
Brett súhlasím, robí to veľa aukčných domov, hlavne tie ktoré majú štartovacie ceny vysoko.
Akože to "predajú", počkajú rok-dva a potom to zas dajú do aukcie či sa niekto chytí, veď sa to už za podobnú cenu raz predalo... Prípadne si tým zvyšujú renomé.

Tak ružový merkur sa teda nepredal (aj keď to tak vypadá) ... Zostalo tam len to "lepidlo" (akože prihodenie 450.000) ...
Inak ja si tak sám sebe kladiem otázku prečo majú filatelisti taký "odpor" k filatelisticky motivovaným celistvostiam a nevadia im filatelisticky motivované pretlače PC 1919 ... Chápem, že to Burda prehnal a trhová cena toho ružového merkura nie je tých 450.000, ale nejak mi tá trhová cena tejto známky v porovnaní s tými filatelistickými "špekuláciami" PC 1919 nesedí ...
Jednoducho povedané väčšiu filatelistickú a historickú hodnotu vidím v tých novinových merkuroch, ako v tých niektorých "filatelistických špekuláciach" PC 1919 ...
Moderátor
Brett napsal
Tak ružový merkur sa teda nepredal (aj keď to tak vypadá) ... Zostalo tam len to "lepidlo" (akože prihodenie 450.000) ...
Inak ja si tak sám sebe kladiem otázku prečo majú filatelisti taký "odpor" k filatelisticky motivovaným celistvostiam a nevadia im filatelisticky motivované pretlače PC 1919 ... Chápem, že to Burda prehnal a trhová cena toho ružového merkura nie je tých 450.000, ale nejak mi tá trhová cena tejto známky v porovnaní s tými filatelistickými "špekuláciami" PC 1919 nesedí ...
Jednoducho povedané väčšiu filatelistickú a historickú hodnotu vidím v tých novinových merkuroch, ako v tých niektorých "filatelistických špekuláciach" PC 1919 ...


Týmto sa nedá nič iné len súhlasiť.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Známku Rakousko 1901, č 104 s lakovanými pruhy růžoví Merkur na www.stampworld.com nemohu najít. Známka je v sešitku určeném na výměnu známek a má uvedenou vyšší cenu. Prosím o zjištění katalogové ceny známky pro porovnání.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
ANK 104 ( s lakovanymi pruhy ) pouzita 95,-
Realne se na eBay prodava za 1-2 eura ... pokud je v 2 nebo 3 posce tak to jde exponecialne nahoru. 3-pasku jsem prodal pred 3 roky za 30,-€

bry vecer
Moderátor
ale 3-paska mela luxusni razitka !!!
Moderátor
jeste dodatek. Vase znamka vykazuje pravdepodobne lomy a dost vyrazne. Urcite je znamka hodne spinava. Techto znamek je fakt relativne dost.
mam - prodam :-)
Registrovaný uživatel
Brett napsal
Tak ružový merkur sa teda nepredal (aj keď to tak vypadá) ... Zostalo tam len to "lepidlo" (akože prihodenie 450.000) ...

LOL
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 > »

Sběratel.com » Rakousko » Modry Merkur

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1