Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antikvariát » Moje oblíbená kniha

Vykupminci.cz
Numisargo

Moje oblíbená kniha

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Máte knihu kterou jste četli více než třikrát?
Já mám takových několik a na jednom z předních míst je Švejk.
Zhruba každých 8 let po něm sáhnu a nikdy mne nezklame, právě ho čtu po páté.
:P ;)
Registrovaný uživatel
Och, takových je... Ale Švejk to nejní.
Registrovaný uživatel
To mne nepřekvapuje, ještě jsem nepotkal ženu které by se líbil. Většina ho ani nedočte. ;)
Registrovaný uživatel
Klasický a krásný úryvek \zkrácen\:
“Každej nemůže bejt chytrej, poněvadž kdyby byl každej chytrej, tak by bylo na světě tolik rozumu, že by z toho byl každej druhej člověk úplně blbej”.
:D
Registrovaný uživatel
Ono ne nadarmo je Hasek se Svejkem jeden z mala ceskych autoru znamych ve svete (pak me napada uz jen "Francouz" Kundera a nemecky pisici "Rakusak" z Prahy Kafka)...
Registrovaný uživatel
Jak rostou vnoučata,tak jsem za poslední léta četl nejčastěji ,,Slabikář pro 1.ročník,,
Žabák si hrál na hasiče.
žízeň vodou hasil v břiše.
Žáby,žáby,žbluňky,kuňky,
žabák vypil čtyři tůňky.
atd
Moderátor
osobne mam rad Jiriho Rajlicha... Svejk je super
_______________
Registrovaný uživatel
xjert01 napsal
Ono ne nadarmo je Hasek se Svejkem jeden z mala ceskych autoru znamych ve svete (pak me napada uz jen "Francouz" Kundera a nemecky pisici "Rakusak" z Prahy Kafka)...


U nás byla Japonka a říkala, že Kafka patří mezi nejčtenější klasiku v Japonsku a že ho tam zná prakticky každý. Když zjistila, že u nás se zas tak moc nečte, byla z toho dost v šoku.
_______________
Kdo zná všechny odpovědi, tomu nebyly položeny všechny otázky.
http://www.youtube.com/watch?v=4T2ptyJE4f4
Registrovaný uživatel
Tak moje obľúbené boli Poklad na Striebornom jazere, Gróf Monte Christo a poslednú, ktorú som prečítal viackrát bol Motýľ, ale to bolo už dosť dávno.
Registrovaný uživatel
Jo! :-)

Jako dite napr. "O chytre kmotre lisce".., jako kluk jsem nescetnekrat precet' napr. Tajuplny Ostrov (nebo 2000 mil pod morem) od Jules Verne, 3 musketyry od Dumase, .. a hlavne knihy od Foglara - Stinadla se bouri (ty sem cet' snad 6x), Hosi od Bobri reky.. nebo A Zbych - S nazazenim zivota (Kapitan Kloss) nebo Robinson Crusoe, Svycarsky Robinson,.. strasne me bavily ruzny dobrodruzny nebo cestopisny knihy.

Pozdejc jsem nekolikrat cet' klasicky detektivky od EdMcBaina a hlavne Raymonda Chandlera (Chandler je klasika :-)


No A Ctyrlistky - to sem (v 7-10 letech) stal kazdej mesic frontu pred PNS a cekal az otevrou, abych si moh' koupit novy pokracovani Fifinky :-) No a jasne taky Rychly Sipy - to byla klasika, ty sem louskal porad dokola :_)
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Registrovaný uživatel
Svejka sem precet' taky minimalne 3x..

Tech knizek bylo urcite vic.. ale ted hned si nevzpomenu :-)
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Registrovaný uživatel
Muj nejoblibinejsi autor je Boris Akunin. Pise o ciserske Rusi detektivy, je na tolik lehky ze v me pameti zustava vsechno co jsem precetl a proto nemusim cist to dale znovu. Taky ma nejoblibinejsi leteratura je knihy o matematice.
Registrovaný uživatel
nejhnusnejsi pro mne jsou vsechno z doby SSSR. Taky nemam rad knihu Kod Da Vinci, je to strata casu na precteni.
Registrovaný uživatel
Tedy,ze jste tady nikdo nejmenoval Bohumila Hrabala mne mrzi,jen maloktery
spisovatel se tak mazli s nasim jazykem... :'(
Registrovaný uživatel
Chci strasne precist Labirint od Kate Mosse v cestine. Citim ze je to pekna kniha, ale kvuli me znalosti cestiny, myslim ze to mne nikdy neda...
Registrovaný uživatel
S Hrabalem souhlas.

Jinak: http://www.adherents.com/people/100_novel.html
51 Kafka Proces a 96 Hasek Svejk....
Moderátor
priznam sa, skor si precitam odbornu knizku o Starovekom Egypte - risa faraonov...pred tyzdnom som si spravil radost s tymto titulov a mozem len doporucit http://www.gorila.sk/product/375686
_______________
Moderátor
Moja naoblúbenejšia kniha je od Sándora Dallosa: A nap szerelmese (Milovník Slnka) a Aranyecset (Zlatý štetec).

Je to životopisný román maliara Mihálya Munkácsiho, ktorý pôsobil v druhej polovici 19.str. v Paríži. Pochádzal z Mukačeva. A kniha veľmi pútavo opisuje ako sa stal zo stolárskeho učňa celosvetovo uznávaný maliar.

Maľoval obrazy monumentálnych rozmerov...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
zaujimave toho maliara podla mena nepoznam ale obrazy su mi zname podla tych nahladov...
_______________
Registrovaný uživatel
Maxmilian napsal
Tedy,ze jste tady nikdo nejmenoval Bohumila Hrabala mne mrzi,jen maloktery
spisovatel se tak mazli s nasim jazykem... :'(

Ano, ten se dá číst vícekrát. Další knížečka kterou si beru na každou dovolenou je od Vančury Rozmarné léto, jeho čeština mne přímo fascinuje.
Kafku jsem zkoušel již párkrát a nějak se přes něho nemůžu dostat. :roll:
Registrovaný uživatel
Docela mě mrzí, že za poslední 3 roky mi na beletrii nezbyl vůbec čas, kompletně ji vytlačila odborná literatura :? Vyrůstal jsem na knihách Karla Maye, pak i dost Jules Verne, třeba Tajuplný ostrov byl výborný :) No a potom Sienkiewitz, Loukotková, taky Wilbur Smith píše perfektní knihy, nebo Mika Waltari, jeho Egypťan Sinuhet mě bavil pokaždé, když jsem ho otevřel. Hobita od Tolkiena jsem četl snad 5x, Pán prstenů jsou výborné knihy atd., je toho fůra :) A Kafku nesnáším :roll:
_______________
Carpe diem, sed memento mori!
Registrovaný uživatel
Marťanská kronika - Bradbury..

v tý si čtu rád a často, cca každej rok jednou.
Registrovaný uživatel
Paul napsal
Marťanská kronika - Bradbury..

v tý si čtu rád a často, cca každej rok jednou.

A co tam o vás píšou...? :mrgreen:
_______________
Kdo zná všechny odpovědi, tomu nebyly položeny všechny otázky.
http://www.youtube.com/watch?v=4T2ptyJE4f4
Registrovaný uživatel
připadám ti jako Marťan? :o
Registrovaný uživatel
solženicyn -jeden den ivana denisoviče

taky čtu pravidelně :)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Sběratel.com » Antikvariát » Moje oblíbená kniha

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1