Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Monogram?

Vykupminci.cz
Numisargo

Monogram?

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Prosím o pomoc při určení jména malíře. Monogram je JV nebo JS. V databázích signatur jsem ho neobjevil. Žeby třeba Věšín, letopočet by seděl? Asi ne. Děkuji za pomoc.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Tříčtvrtinový monogram Vojtěch Hynaise jako vyšitý... Být to na pravé straně monogramu dotaženo až dolů tak ani vteřinu neváhám :P
Ovšem takhle půjde spíše o nějakého jeho žáka z Akademie, který se v mistrovi i jeho způsobu signatury zhlédnul ;) Bez záruky... :D
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
Tříčtvrtinový monogram Vojtěch Hynaise jako vyšitý... Být to na pravé straně monogramu dotaženo až dolů tak ani vteřinu neváhám :P
Ovšem takhle půjde spíše o nějakého jeho žáka z Akademie, který se v mistrovi i jeho způsobu signatury zhlédnul ;) Bez záruky... :D


Děkuji za komentář. Myslíte, že bych se dopracoval malíře v Moravské galerii v Brně? Mám to tam 50 km, lepší než jezdit do Prahy. Zkusím ještě vyhledat žáky Hynaise z tohoto období. :roll:
Registrovaný uživatel
Prošel jsem co se dalo a bez výsledku. Není ta nedokončená signatura třeba záměr Hynaise? Protože číslice letopočtu jsou shodné s číslicemi které jsou u Hynaisových signatur. Mimo jiné jsem zapoměl uvést, že se jedná o olej na plátně. :?
Moderátor
byron napsal
Prošel jsem co se dalo a bez výsledku. Není ta nedokončená signatura třeba záměr Hynaise? Protože číslice letopočtu jsou shodné s číslicemi které jsou u Hynaisových signatur. Mimo jiné jsem zapoměl uvést, že se jedná o olej na plátně. :?


Já to na samotného Hynaise moc nevidím...Tento způsob datace používalo více malířů na přelomu 19. a 20.století. U Hynaise bych rozhodně čekal i nějaký figurální prvek, byť jde o krajinomalbu. Nicméně, pátrejte úsilovně dál, třebas se nakonec zrodí nějaké zajímavé překvapení. Good luck ;)
Registrovaný uživatel
tady mate dalsi indicii...

http://www.galerie-narodni.cz/cs/predmet/7367-detail/

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Monogram?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1