Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Moravské drobné mince grošového období

Vykupminci.cz
Numisargo

Moravské drobné mince grošového období

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Obracím se na místní odborníky,které tímto zdravím a prosím o určení mince vpravo a také o vyjadření,zda se ohnutý rožek mince dá bez většího rizika srovnat.Brněnský peníz vlevo mám určen již na stránce 71.Dík za vaše stanoviska!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) oliver v 10. 5. 2015, 23:23. »
Registrovaný uživatel
pri narovnavani rukou sa na 95% zlomi.
chce to delikatne elektrikarske alebo zubotechnicke kombinacky s tenkymi a oblymi celustami,
celuste obalit 1nou vrstvou pasky (spofaplast)
jemne stlacat postupne od stredu ohybu do oboch stran, nie viac ako po zlomku milimetra na stisk.
sanca sa tym zvysi na 50%
bud alebo..
ja by som to asi nechal jak to je.

inak, pekne drobacky.
ak polni uroda, tak isto radost.
_______________
Registrovaný uživatel
je to moc ohnuté a staré Ag horší jakosti je strukturou pórovité, šanci nezlomit typuji maximálně tak 1:30
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
jajan: to už bez poškození narovnat nepůjde. Škoda. Byla by ta mince vlevo na výměnu nebo na prodej? mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
denar napsal
jajan: to už bez poškození narovnat nepůjde. Škoda. Byla by ta mince vlevo na výměnu nebo na prodej? mince01@seznam.cz


Byla v původním dotazu zmínka o tom, že by mince chtěl prodat nebo vyměnit?

;)
_______________
Moderátor
Zmienka o tom nebola, ale denarova otázka je celkom legitímna.
Registrovaný uživatel
tocomabyt napsal
... zubotechnicke kombinacky s tenkymi

:D :D :D ..to jsi myslel kramponky? Nebo je to něco nového, co se u nás nepoužívá? :lol:
Registrovaný uživatel
Sory,ale neměním je ani neprodávám.Byly nalezeny v zemi asi 1m od sebe tak jsou asi ztraceny z jednoho měšce a tak budou v jedné sbírce a to zatím mojí.Příspěvek jsem chtěl dát do tématu Drobné mince grošového období,kde je ten Brněnský peníz vlevo určen na str.71 jako Sejbal XIII s R, ale nějak jsem omylem zvolil nové téma tak sory.Zatím dám na rady a počkám s rovnáním.Měl jsem za to,zda nepomůže třeba nahřátí mince,ale je to asi naivní názor.Ach jo!
Registrovaný uživatel
jajan: nechal jsem si několikrát rovnat mince z denárového i grošového období. Dost často to šlo, dost často to i prasklo. Takhle moc zohlá mince praskla skoro vždy. Hodně lidí hovoří o nahřátí mince, ale asi z tím zkušenosti moc nemají. Já to viděl naživo a výsledek po zahřátí je dost děsný. Především utrpí povrch mince (hlavně u těch co mají vysoký podíl mědi, a to je i tvůj případ). Tepelný proces poškodí obraz mince a kvalitu povrchu mince natolik, že výsledek je horší než to nechat tak.
Jediná dle mne možná cesta je rovnat mince za studena. Chce to ale zkušenosti a trpělivost a trochu štěstí.
Osobně bych nechal minci tak jak je. Stále máš možnost najít na stejném místě další nepoškozený kus. Kde byly dvě, může být i další.
Registrovaný uživatel
Co kdyby jsme oprášili a vytáhli na světlo a nenechali ležet ladem toto vlákno?Pochlubím se brněnským penízem s Zikmundovou mřížkovanou orlicí.Váha 0,5g.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
betik-b1 - moc pěkný kousek, šrafování parádní
Registrovaný uživatel
Díky,su moc rád za něho.Zajdu do banky a nafotím další.Kdyby tak šly do tohoto vlákna přeřadit všechny další brněnské mince z ostatních vláken.To by byla parádní sestava.Pléduju za to. :mrgreen:
Registrovaný uživatel
jeden můj :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Taky hezký.Škoda,že je špatně čitelné písmeno. :mrgreen:
Registrovaný uživatel
dobry vecer!
asi vy to tady vsichni vite, ale ja (ve sve neznalosti :?) mam obecnou otazku:
pro moravske drobne mince z teto doby casto ctu referencni zkratku „Rad. [...]“ (ne presne v teto thread ale jinde)
videl jsem, ze znamy cesky numismatik se jmenoval Radomersky.
je to nektera z jejich publikaci, kde takove mince jsou katalogizovane?
... jeste nemam prehled o ceske numismaticke literatury.
predem dik ...
_______________
Zdravím z Vídně
Moderátor
jedná se o tuto studii:
Radoměrský, Pavel: Nález mincí z 15. století v Králově Dvoře u Berouna, Sborník Národního muzea v Praze, řada A - Historie, 21/3, 1967
Registrovaný uživatel
dekuju mockrat!
a jak vidim, mame to ve Vidni: http://ubdata.univie.ac.at/AC04129368
prijemne :-)
_______________
Zdravím z Vídně
« Poslední úpravu provedl(a) honzgirk v 2. 4. 2015, 22:48. »
Registrovaný uživatel
Dovolím si upozornit ještě na:J.Sejbal-Moravská mince doby husitské 1965,Sborník I. numismatického symposia 1964 z roku 1966,Dějiny peněz na moravě 1979,Základy peněžního vývoje 1997.Pořídil jsem si to na Aukru během dvou let.
Registrovaný uživatel
Dik! Momentalne na Aukru nic z toho neni, ale zase to vsecho ma UB Wien, tak muzu si naskenovat co potrebuju :-)
_______________
Zdravím z Vídně
Registrovaný uživatel
Další:Haléř a peníz.0,21 a 0,54 g.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Další:Haléř a peníz.0,21 a 0,37g.Doufám,že je to taky správná dvojka.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
hezké, kopni mi tam taky něco, rád vyměním za něco českého!
Registrovaný uživatel
To sem dáváš jak na běžícím páse, si to razíš sám doma, ne? :D Ale jsou to pěkné kousky ...
Moderátor
Jo, jo. Pěkný kousky. A jelikož brňáčků není nikdy dost, tak tady sou ty některý, který jsou na dovolený u mně. Znojemáček se mi bohužel stále vyhejbá jak Babiš dpháčku. :evil:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Pěkné kousky sem dáváte, škoda jen že skoro nikdo neuvádíte přesné určení dle literatury :?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Moravské drobné mince grošového období

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1