Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Moravské drobné mince grošového období

Vykupminci.cz
Numisargo

Moravské drobné mince grošového období

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 13 14 15 16 17

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
pytlas napsal
Tři zajímavá falza. Mám nutkání napsat dvě, protože 2 a 3 jsou slepené a na první pohled vypadají, jako dvoustranná mince.


jj, dobová falza těchto penízů se opravdu jen tak nevidí. s hladkou orlicí jsem už falza viděl, ale s písmeny nad pravým křídlem ještě ne. ;)
Registrovaný uživatel
Tady jsou. 0,22 0,35 0,36
:D 0,35 0,44g

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
pytlas napsal
Tři zajímavá falza. Mám nutkání napsat dvě, protože 2 a 3 jsou slepené a na první pohled vypadají, jako dvoustranná mince.


pekne, mam roky rozdelanou studii, nevim, jestli to kdy dodelam (rad bych vyhledove, ale premyslel jsem zaroven s tim i o revizi velkych nalezu co sou v muzeu - jsou v tom totiz taky nerozpoznana falza) a tim se to nejak "zkomplikovalo". kdyby byla ochota je zapujcit ke zdokumentovani a nedestruktivni analyze, budu rad.
Registrovaný uživatel
Zdravím,
na ukázku bych měl jednu ražbu zřejmě z husitské éry. Orlice s brněnským znakem na hrudi. Fotka je složena ze dvou exemplářů z totožného kolku. Prozatím nechci celé fotky zveřejňovat, ale prozradím, že pod pórovitou vnější vrstvou "stříbra" je patrné měděné jádro (u obou). Setkal jste se někdo s takovou orlicí? Malá korunovaná hlavička a 7 per na ocasu... Sejbal takový typ nepopisuje.
Obě mince mají čtyřráz.
Bohužel je nyní nemohu zvážit (dodám později)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dohledal jsem pouze toto: https://www.lovecpokladu.cz/artefakty/nalez/peniz-s-orlici-a-ctyrrazem-122808/
Patrně také stejná raznice a také měděné jádro
Registrovaný uživatel
Tohle nebude ono. Řekl bych, že je to falzum orlice dle Šafáře.
Registrovaný uživatel
bertik-b1 napsal
Tohle nebude ono.

Myslíte z toho odkazu?
Kde bych našel toho Šafáře prosím?
Registrovaný uživatel
Ta z odkazu je dle mě stejný kolek

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
V příspěvku č.171 .
Moderátor
vypada to na pocinovany obecny kov, i kdyz ciste jen podle fotek by se to odhadovat nemelo :)
Registrovaný uživatel
Je tohle Znojmo (0,46g) dobové falzum? Díky za názor.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Nakolik lze posoudit dle fotografie - soudím ANO.
Registrovaný uživatel
Jedná se o přeražbu na rubu? Jako protlačení se mi to nezdá. Díky za názor.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
bertik-b1 napsal
Je tohle Znojmo (0,46g) dobové falzum? Díky za názor.


100% ano
Moderátor
bertik-b1 napsal
Jedná se o přeražbu na rubu? Jako protlačení se mi to nezdá. Díky za názor.


nevypada to nahodne, ani to neodpovida oboustranne prerazbe ani vydutim. treba nekdo pozna, co tam puvodne mohlo byt
Registrovaný uživatel
Zdá se,že by to mohlo být pokovené měděné jádro.0,41g.
Tak hezkou fotku jako je na Aukru neumím. Tam je to lépe vidět.(mikroskopem foceno,nebo nějaký filtr?)
https://aukro.cz/rusim-sbirku-drobacku-stredovek-brno-orlice-7061893262

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
vyhoda te fotky na Aukru je, ze to ma trochu vetsi rozliseni, klidne to ale muze byt i z mobilu, to mikroskop nebude. barvy jsou tam ale hodne ujety. tady na Sberateli se to z praktickych duvodu casto jeste zmensi a pak na tech par pixelech se toho moc poznat neda.

falzum. no muze byt, ale nekdy se ukazuje takto proste i jen rozdil mezi vrstvou vzniklou belenim a jadrem s nizsi ryzosti. nicmene vypada to celkem nadejne - na tuty to ale tvrdit nechci - v tom "Sejbalove" souboru, z nehoz vznikla publikace jsou nektere razby hodne divne (nejen jasna falza, ale taky asi neco jako zamerne zlehcena mince - uz jsem to kdysi nekde zminoval, ale cas a prihodna doba na revizi bohuzel jeste nenastala).
Registrovaný uživatel
zdravím všechny, které zajímají moravské drobné mince, vkládám sem tento zajímavý haléř Jošta, který má na averzu negativně otočený monogram OI a na reverzu je jen protlačená ražba averzu. je to foceno starším mobilem, takže fotky jsou nic moc 😉👍

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pěkné. Tomu by se u mě líbilo.
Registrovaný uživatel
Ta revize Sejbala tedy bude náročná. A po těch letech určitě potřebná.Kdopak se toho asi ujme? To bude na metál.
Moderátor
byt totalne nestiham, nabidl jsem se, ze to zdarma nafotim - nedavno jsem upgradoval na trochu lepsi (byt ne profi) vybaveni. u par kusu vcetne tech, co jsem oznacil za podezrele uz byla pred par lety provedena XRF, ale urcite by to bylo potreba udelat s vetsi systematicnosti. Tu hromadu fotek by pak jiste zvladlo par dobrovolniku roztridit a zpracovat s prominutim lepe, nez sveho casu pan profesor. tam, kde by bylo nejasno, udelala by se napr. revize, vice fotek ci 3D scan apod.

rozhodnuti, co s tim, tedy lezi ciste na pracovisti, kde je to ulozeno :)
Moderátor
a ten OI je pekny samozrejme. gratuluji.
Registrovaný uživatel
bertik-b1 napsal
Pěkné. Tomu by se u mě líbilo.

zdravím, pokud máte zájem, tak tady je můj mail:
alarich závin centrum.cz
Registrovaný uživatel
Mail odeslán,díky.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 13 14 15 16 17

Sběratel.com » Pražské groše » Moravské drobné mince grošového období

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1