Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Moravské stavy 1619 24kr.

Vykupminci.cz
Numisargo

Moravské stavy 1619 24kr.

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
právě jsem v aukci vyhrál MS 1619 24kr. za cenu 525euro ... Mince je nádherná vyjma toho očka. Říkám si jestli jsem ji moc nepřeplatil. Mince MS sbírám nicméně u této jsem si nebyl jistý nakolik očko degraduje hodnotu. Přeci jen 24 kr. v hezkém stavu se málo kdy vidí. Velmi děkuji za Vaše názory.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pivrlec napsal
Dobrý den,
právě jsem v aukci vyhrál MS 1619 24kr. za cenu 525euro ... Mince je nádherná vyjma toho očka. Říkám si jestli jsem ji moc nepřeplatil. Mince MS sbírám nicméně u této jsem si nebyl jistý nakolik očko degraduje hodnotu. Přeci jen 24 kr. v hezkém stavu se málo kdy vidí. Velmi děkuji za Vaše názory.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Je fakt pěkný, máš pravdu že takto pěkný se ukáže jednou za čas a cena je vysoká taky jsem si na něj přihodil, vybojoval jsi i ten 3kr? Myslím že tohle je dost subjektivní, mince je krásná, očko ji dost kazí ale není to extra výrazný, nezasahuje do opisu, v podstatě je to jen hrana. Jestli přeplatil nebo ne, u nás by myslím takový stav bez očka určitě šel přes 20k tady tě to vyjde na cca 16k. Máš pěknou mincí za relativně dobrou cenu ale s kazem. Je na tobě jak to vezmeš. A kecat bych si do toho nenechal. Z my zkušenosti je dobrý kupovat co nejlepší stav který peněženka dovolí protože ošklivé mince se brzo přestávají líbit kdežto z pěkně mince budeš mít radost vždy.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Moderátor
Škoda docela pěkný kus, bohužel mince po očku je zásadní vada ..
Registrovaný uživatel
Pivrlec napsal
Dobrý den,
právě jsem v aukci vyhrál MS 1619 24kr. za cenu 525euro ... Říkám si jestli jsem ji moc nepřeplatil.

Záujemcov bolo viac a pravdepodobne mali nastavený psychologický limit na 500€. Takže buď priplatíš o niečo viac alebo budeš musieť počkať na iný kus, ktorý nemusí byť tak pekný. Cena je adekvátna stavu.

Pivrlec napsal
Mince je nádherná vyjma toho očka. Mince MS sbírám nicméně u této jsem si nebyl jistý nakolik očko degraduje hodnotu. Přeci jen 24 kr. v hezkém stavu se málo kdy vidí. Velmi děkuji za Vaše názory.

Téma očko, stopa po očku,... tá mala zmysel, keď si sa na burze pred 20-timi rokmi prehraboval v krásnych minciach a hľadal si tu svoju pani dokonalú. Dnes, keď tvoje vedomosti a malý rozpočet súťažia s budgetom a hlúposťou investora, a keď je ponuka väčšinou šrotových mincí, by som to zase tak tragicky nevidel.
Minca je pekná a vadu na hrane by som neriešil. Pokiaľ ti príde do cesty krajšia, tak zabojuješ a vymeníš. Ak nie, tak máš v zbierke peknú mincu so stopou po očku. Z historického hľadiska to nie je vôbec dôležité, možno z estetického. Svet a ani numizmatika sa však kvôli tomu nepoložia. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.788 Auctions / 32.320 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Škoda docela pěkný kus, bohužel mince po očku je zásadní vada ..

To sice rikaji prirucky a papouchove je radi papouskuji a i bych souhlasil, ale zase je to subjektivni, u novodobe bizuterie z poslednich 100let je to overkill a mince je v pr... ale u mincich starsich uz se na to da koukat trosicku jinak. Osobne bych mel radsi takto krasne dorazenou a citelnou minci s takto decentni stopou po ocku nez minci ve stavu s necelym opisem, nebo casti obrazu.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Moderátor
Otravnykomar napsal
barbar napsal
Škoda docela pěkný kus, bohužel mince po očku je zásadní vada ..

To sice rikaji prirucky a papouchove je radi papouskuji a i bych souhlasil, ale zase je to subjektivni, u novodobe bizuterie z poslednich 100let je to overkill a mince je v pr... ale u mincich starsich uz se na to da koukat trosicku jinak. Osobne bych mel radsi takto krasne dorazenou a citelnou minci s takto decentni stopou po ocku nez minci ve stavu s necelym opisem, nebo casti obrazu.


O žádnejch takovej příručkách nevím...
Vím to co většina nás sběratelů ,že stopa po oušku významně narušuje vše co je podstatné na jakékoliv mincí..
Osobně neznám nikoho co by ve svých sbírkách měl mince s tak zásadním požkozením...
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Otravnykomar napsal
barbar napsal
Škoda docela pěkný kus, bohužel mince po očku je zásadní vada ..

To sice rikaji prirucky a papouchove je radi papouskuji a i bych souhlasil, ale zase je to subjektivni, u novodobe bizuterie z poslednich 100let je to overkill a mince je v pr... ale u mincich starsich uz se na to da koukat trosicku jinak. Osobne bych mel radsi takto krasne dorazenou a citelnou minci s takto decentni stopou po ocku nez minci ve stavu s necelym opisem, nebo casti obrazu.

stopa po oušku významně narušuje vše co je podstatné na jakékoliv mincí..

Na mincí je podstatný opis, obraz, metrika, materiál, tohle ouško z toho nenarušuje nic než metriku a tu bezvýznamně, badatelsky takové ouško není závadou, sběratelsky možná z estetického pohledu, jedine z pohledu investorského je to závadou podstatnou a ten pohled je nejnudnější. Znám asi jen sběratele fji a podobných bižuterii ktery nemá nic po oušku a pak asi ty investiční portfólia, o tom přehled nemám. Ale tady z kluků co sbírají má určitě každý něco po očku. Já teda nemám a lituju že kvůli přesně tyhle naduty logice jsem před léty nekoupil jeden 3kr s nepopsanou Zn mincmistra protože měl stopu po očku jako blázen.dnes už vím že i s ní by byl zajímavou součástí sbírky,
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
stopa je decentní, ale souhlasím s barbarem, minci s/po oušku ve sbírce nemám a ani nechci, je to asi psychologické, ale pokud to není mince o deseti kusech, tak prostě ne :)
Registrovaný uživatel
Pivrlec - takhle z fotek to vypadá, že stopa by šla vybrousit a dopatinovat. V tý chvíli si cenu mince dost zvedneš. Na reversu by se to asi muselo dorejvat, byl tu člověk, co to dělal profesionálně..
Registrovaný uživatel
Paul napsal
Pivrlec - takhle z fotek to vypadá, že stopa by šla vybrousit a dopatinovat. V tý chvíli si cenu mince dost zvedneš. Na reversu by se to asi muselo dorejvat, byl tu člověk, co to dělal profesionálně..

Taky bych asi zasel za zlatnikem a nechal jen to vycnivajici ubrousit aby to tolik nebylo do oci ale doryvani atp bych se asi vyhnul. to uz jak zminujes by chtelo dopatinovat nebo uplne vycistit a to uz je na me moc nasili.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Moderátor
ferovyobchodnik napsal
stopa je decentní, ale souhlasím s barbarem, minci s/po oušku ve sbírce nemám a ani nechci, je to asi psychologické, ale pokud to není mince o deseti kusech, tak prostě ne :)


Přesně tak obchodnik trefil si to ,je to psychologické numismatický depresivní,ve sbírce jako pěst na oko,pak na to člověk musí pořád myslet...
Registrovaný uživatel
Moc Vám všem děkuji za informace a reakce na příspěvek. Ta mince mě určitě radost udělá, když jsem projížděl zpětně aukce, nalezl jsem jen jednu jedinou, která měla lepší ražbu bez očka. Ta se vydražila tuším cca 79k. Ta ražba je opravdu parádní a to očko mě nějak neuráží. Když jsem trochu pátral a radil jsem se s numismatickými krámky ve věci opravy ... bylo mi řečeno, že hodnotu za kolik jsem jí koupil rozhodně má. Takže jsem zaplatil reálnou cenu. Bez toho očka by se stále cca 40 - 50k. Z pohledu té nefinanční stránky vím, že je to nádherný kus historie :) ... Opravovat ji nebudu. Moc Vám všem děkuji za komentáře :)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Moravské stavy 1619 24kr.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1