Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » moravské stavy

Vykupminci.cz
Numisargo

moravské stavy

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Chcem sa spýtať, čo znamenajú skratky VN a IO v podstavci mincí moravských stavov? Dík.
Registrovaný uživatel
To není zkratka, UNIO znamená v latině "jednota, svaz nebo unie".
Registrovaný uživatel
Tady je vysvětlení z webu:

Tato mince moravských stavů, patří mezi nejkrásnější výtvory evropského mincovního umění 17. století. Má na lícní straně obraz moravské orlice s opisem MONETA NOVA MARCHIO MORAVIAE (mince nová Markrabství moravského), na rubu je jehlan obepnutý vinnou révou s nápisem VNIO a v opise TE STANTE VIREBO (stojíš-li se mnou, budu silný) jako vyjádření jednoty moravských stavů.
Registrovaný uživatel
Aha, UNIO. Ďakujem a osobitne Honzovi V. Urobil mi extra radosť :)
A tešili sme sa aj na kacura a...snáď sa skoro uzdraví. ;)
Registrovaný uživatel
Také jsem se těšil a do poslední chvíle váhal, jestli vyrazit, ale nakonec jsem raději zůstal v posteli ... Snad jste se dobře bavili, o čemž vůbec nepochybuji ;)
Registrovaný uživatel
Bavili, bavili...ale po KH ma väčšinou bolia sánky a brušné svaly. Škoda, Ondrášku, na teba sme sa s lupolou fakt tešili. Tak nabudúce ;)
Registrovaný uživatel
Tak hlavně že sis tam odsud něco přivezl :

Ale moc tomu nevěřím, že jste se zrovna na mě s manželkou těšili, a navíc, jsem teď pár měsiců šťastně ženatý, tak bych s vámi do trojky nešel :D :D :D
Registrovaný uživatel
Hmm, tak to gratulujeme. Len pre upresnenie...sánky a brušné svaly nás bolievali vždy len a len od SMIECHU :lol:
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
Tak hlavně že sis tam odsud něco přivezl :


Btw. nikdy som v KH neoje.al toľko, ako teraz, ale spoko... :)
Registrovaný uživatel
A to som nechtiac skoro oje..l aj Pavla. :lol: :lol: :lol:
Moderátor
Braňo: v klidu. neoj.. nikoho. ;) Menší komunikační šum se vysvětlil.

Už dlouho se mi nestalo, že jsem byl z KH v plusu, a ještě si navíc přivezl, co jsem sháněl.

Litujte višici, kdo jste nebyli. (ale to je už spíš do jiného vlákna)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Mince Habsburků » moravské stavy

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1