Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Náhrdelník ruský - starý

Vykupminci.cz
Numisargo

Náhrdelník ruský - starý

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím Vás! Prosím pěkně o radu ohledně šperku z pozůstalosti. Jedná se o starý šperk z Ruska. Více na fotografiích. Zajímalo by mě jestli někdo zná tento typ šperků případně podrobnější info. Děkuji velice!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
no rekl bych,ze se spise jedna o bijou se zafasovanym smaltem,ma to nejaky
punc?
Registrovaný uživatel
Přívěšek punc nemá, ale jedná se rozhodně o stříbro.
Registrovaný uživatel
Pepazdepa napsal
Přívěšek punc nemá, ale jedná se rozhodně o stříbro.


Pošli to na přezkoušení puncovnímu úřadu. I rusové své zboží puncovali.
Registrovaný uživatel
Já ani tak nepotřebuju mít potvrzený, že je to stříbro - stříbro poznám. Mě jde spíš o to jestli někdo nezná jak se tento typ ruských šperků jmenuje, kolik se jich dělalo apod. Jde o ruční práci - skleněné korálky jsou ručně kreslené. Přesto děkuji za reakce.
Registrovaný uživatel
Nepuncované stříbro v Rusku? Bez značky výrobce?
Registrovaný uživatel
Ano nepuncované stříbro! Potřebuji nějakou konstruktivní radu. Popisuji přívěšek tak jak ho vidím. V nejhorším skočím do nějakého antiku, kde se vyznají v ruských špercích, ale až si budu jistý, že nikdo odsud neví. Děkuji.
Registrovaný uživatel
Konstruktivní radu?
Muzea, aukční síně, soudní znalci.
Registrovaný uživatel
pojem starý šperk je relativní, vypadá relativně novodobě
zpracování nijak luxusně také nevypadá(řetízek až lacině včetně způsobu zapínání), takže hodnota bude asi pouze čistě užitná či památeční... :roll:
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Ty kytičky jsou na jednotlivých korálcích příliš identické, to zrovna na ruční malování nevypadá. :roll:
Registrovaný uživatel
to neznas rusy.... :lol: ale jinak nevypada na spravne siji spatne...
Registrovaný uživatel
Právě že neznáte rusy (do Ruska jezdím leta a je to prostě jiná země) - ano zpracování řetízku je šílené, zapínání taky, ale v detailech se jednotlivé korálky liší jeden od druhého - na fotkách to vidět není, ale opravdu jsme zkoumali kresby a jsou vytvářeny precizně a přesto s určitými niancemi. Relativní stáří ano - já sám odhaduju na 30-40 let což není až tak staré jak to mohlo znít. Děkuji Dracek, turtleoverhead a Maxmilian za názor!

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » Náhrdelník ruský - starý

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1