Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » Náklad obežných mincí ČR 2004-2009

Vykupminci.cz
Numisargo

Náklad obežných mincí ČR 2004-2009

Moderátoři: Charon, Guldiner, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Vie niekto aký bol náklad jednotlivých obežných mincí ČR v rokoch 2004-2009? Ak áno tak by to sem mohol dat, prípadne dat sem odkaz, kde by sa to dalo nájst. ČNB má uvedené len odobraté množstvá mincí v daných rokoch, ale nemá to spracované podľa ročníkov. dík
Registrovaný uživatel
Myslím, že jediný odkaz ČNB je tento : http://www.cnb.cz/cs/platidla/obeh/pocty_minci_obecny_kov.html . Jiné čísla maximálně v katalozích, ale i ty jsou téměř shodné.
Moderátor
Jinak dobrá větička: Množství mincí dodaných v jednotlivých letech se nemusí shodovat s počty mincí vyrobených s jednotlivými letopočty ražby.
:)

Když už jsme u toho, během posledního měsíce jsem dostal do ruky už 4.desetikorunu 1995 (z asi 50). Přitom raženo jich mělo být něco málo přes 100 000 a v oběhu nějakých 80 000, pokud si to pamatuju dobře.
Registrovaný uživatel
Myslíš variantu 93? Nebo jsi chtěl napsat 50ti korunu?
Moderátor
tenzor napsal
Jinak dobrá větička: Množství mincí dodaných v jednotlivých letech se nemusí shodovat s počty mincí vyrobených s jednotlivými letopočty ražby.
:)

Když už jsme u toho, během posledního měsíce jsem dostal do ruky už 4.desetikorunu 1995 (z asi 50). Přitom raženo jich mělo být něco málo přes 100 000 a v oběhu nějakých 80 000, pokud si to pamatuju dobře.

Desetikacka r.1995 ma po rocniku 1993 druhy nejvyssi naklad - vice jak 150.000 se signaturou autora vpravo a vice jak 20.500.000 se signaturou uprostred.
Moderátor
Vida - a v materialech ktere jsem cetl, autor opomnel tu 20milionovou variantu :) Navic mam pocit, ze tam nebylo psane 150 000, ale 115 000 (a z toho neco bylo v sadach).
Diky za info, rikal jsem si ze to uz ze statistickeho hlediska neni mozne, abych tak casto dostaval minci s relativne malym nakladem.

Nicmene, pokud CNB vyda cast minci v jinem roce, nez v tom, co je na nich vyrazeny, tak jsou ty informace o poctu kusu minimalne zkreslene.
Moderátor
Udaje o poctu razenych kusu jsem cerpal z katalogu od J.Moravce ktery je solidne zpracovan a je volne dostupny zde:
http://www.mint.cz/files/Katalog_minci_a_medaili.pdf
Registrovaný uživatel
Ale ty cisla jsou prakticky stejny jako u CNB. Zajimalo by me pak, jak to nekdo muze vedet presne zejo... Lip nez CNB

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Naše mince » Náklad obežných mincí ČR 2004-2009

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1