Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » Náleziská opálov vo svete.

Vykupminci.cz
Numisargo

Náleziská opálov vo svete.

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Smaragd je odrůda berylu, takže i pokud se napíše, že je to naleziště berylu, pak to také není špatně. Slovo beryl je prostě "nadřazené" a zahrnuje další odrůdy, jako jsou např. akvamarin, morganit, heliodor a spousta dalších.
Spíše bych nesouhlasila s větou: Tepelná úprava pri farebných drahých kamenoch neznižuje závratne cenu smerom na dol. (netýka sa to úpravy pri farebných diamantoch )
I když vezmu v potaz to slovo "závratně" tak s tím nelze tak úplně souhlasit. Pokud se jakékoliv drahokamy tepelně upravují pro dokonalejší barvu, popř. pokud jsou odstraňovány praskliny a pod. a tedy se v podstatě uměle mění kvalita kamene, nikdy nebudou mít hodnotu, jako přírodní kámen stejné čistoty a barvy vzniklý přírodně. Takže naopak, tvrdím, že je to velmi podobné, jako u diamantů, i když je to dost relativní tvrzení.
Registrovaný uživatel
..a vůbec, není tohle téma "drahé opály"? :lol: :lol:
Registrovaný uživatel
Díky za komentáře, bohužel barva toho prvního ač pěkná není ta úplně tmavě sytá, spíše asi takový sytější střed(laicky řečeno), ale má moc pěkný třpyt.
Ten druhy sice je asi surovinou smaragd a byl tak jako surovina přivezen, ale vzhledem k hodně světlé barvě jsem byl na vážkách(jako laik), zda nepůjde spíše právě o příbuzný beryl. Nádech barvy je opravdu velmi světlý. Bral jsem tento kus pro jeho čistotu a krásný třpyt. Přikládám ještě jeho dvě fotky.
Korunka: já se budu kát... :oops:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Hezký kamínek, já mám rád tenhle výbrus do hranata.
Teď ještě potřebuješ nějakou paní Dráčkovou aby Ti dala instrukce co s ním dál.
:D ;)
Registrovaný uživatel
Mně by spíše zajímala fotka na bílém podkladu, protože není vidět, jakou má kámen ve skutečnosti barvu... pak by se dalo určit, o jakou odrůdu berylu se jedná. (osobně mi to totiž nepřipomíná smaragd, ale bratříčka akvamarin, ale může zkreslovat podklad)
Registrovaný uživatel
Turtle: No paní Dráčková sice není, ale v zásadě se s tím tak trochu u několika kousků do budoucna počítá. Zrovna nedávno jsem si kreslil na papír pro dva mini kousky smaraggu (kolem 0,10-0,15ct každý) návrh na náušnice s tím, že si u zlatníka nechám spočítat co by stála přibližně jejich výroba a dle ceny uvidím.
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Nemá spíše barvu podobnou tomuto?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Korunka: foceno u okna na bílé čtvrtce... :P
Jak jsem psal, odstím je velmi světlý, ale zaujala mne čistota a lesk. Lokajita je ale jistě Muzo nebo Cosques, kde kamarádi nakupovali u dolů tehdy krystaly smaragdů, ale to neznamená, že se mezi ně nemohlo zatoulat i něco příbuzného (proto jsem pro slabou barvu typoval beryl), ale to já neposoudím.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
PS: dracek- omluva- zjistila jsem, že to máš foceno na bílém, ale tu šedou z toho udělalo světlo- když jsem si fotku upravila- jas, tak to opravdu spíše vypadá na bratříčka akvamarin, než smaragd. Hlavně akvamariny se nalézají mnohem častěji takto krásně čiré a čisté.
Registrovaný uživatel
Hm, tady vypadá zase více do zelena, tak babo raď. Tu lokalitu neznám, takže nevím, co se tam nachází, jdu pátrat...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tepelná úprava farebného drahého kamena neznižuje určite cenu Korunka.

Dracku zelená farba podla farebného hodnotenia má cca. 62 farebných odtienov.
Napr. môže byť zeleno žltá, zeleno modrá, zeleno fialová, prípadne len zelená.

Je presná stupnica vypracována Americkou GIA , odsúhlasená a uznávaná vo svete Gemologickými združeniami

čiže uvedenie v cert. napr color GIA 5/6 a človek motajúci sa okolo toho presne vie ktorý odtien farby je uvedený. :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Grofik: já Ti věřím a nehádám se, o kamenech téměř nic nevím... :?
S tou stupnící GIA jsi mi připomněl:

Baví se mladík s kamarádem programátorem.
"Tak jsem sbalil krásnou dívku, představ si 90-60-90..."
"No ne?!? Tmavě fialovou?"
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
--tak jsem našla tento zajímavý článeček:
http://www.palagems.com/emerald_colombia.htm
PS: podle toho, co jsem se dočetla a podle barvy spíše do zelena, to bude smaragd a obdivuji, jak je krásně čistý. U akvamarinu bych se nedivila, u smaragdu je to supr.

grofik- tak s těmi cenami a barvami to vím od profíka, který se tím živí a jezdí si přímo do východních zemí pro surovinu. Takže to vím jistě. Jinými slovy- přírodně zbarvený kámen a uměle upravovaný nebude hodnocen stejně, spíše je průšvih v tom, že se to špatně pozná.
No a vzhledem k té kauze ve zlatnictvích v Praze, asi máš pravdu. Když i syntetika lze prodat jako drahý kámen.
« Poslední úpravu provedl(a) korunka v 12. 3. 2013, 14:31. »
Registrovaný uživatel
Svoje obrusené kamienky je škoda nechávať ležať v šuflíčku , odporúčam urobiť manželke, dcére pekný šperk , v tomto prípade cena zlata je nepatrná s porovnaním kvality drahokamu.

Smaragd je už drahokam. ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
palagems má dobrých ludí,
bleskove čo som pozrel cenu udáva len na predaj zberateľských vzoriek v matečnej hornine.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Spíše mi řekněte, co teď s touto diskuzí. Mé oblíbené téma je zapleveleno. Nešlo by to někam přesunout?
Registrovaný uživatel
Grofik: Jak jsem psal, na řadě budou asi naušnice asi z těch dvou vlevo (kolem 0,1ct kus), pak tu mám nějaké malé kousky s prasklinkami, tak z těch bude něco neteřím od ségry. ;)

P.S. Pokud se to nakonec rozhodnete umazat, neurazím se, je to moje vina.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
..tak u těch už alespoň člověk nemusí pochybovat, že jsou to smaragdy :-) Mám tu také jeden krásný, ale bohužel syntetiku, takže ho sem ani dávat nebudu.
PS: a drahý opál by jsi tam neměl? :D
Registrovaný uživatel
Korunka: bohužel neměl, jak jsem psal mám jen jeden spinel z Barmy a několik smaragdů. Jinak do kamínků nedělám...(sbírám toho takhle už dost)
P.S. Psal jsem Ti mail.
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Dracku smaragdy bez inkluzií ( prasklín) sú mimoriadne vzácne , tvoje roháčiky sú celkom pekné , odporúčam prikúpiť po jednom 2.5mm briliante kvalita VS2 farba G-H stačí , máš peknú kolekciu , náušnice , prívesok a prsteň.

Farba a brus roháčikov je skoro identická.

Kamienky máš dobrý základ a nemusíš dať vyrábať všetko naraz máš čas postupne, pol roka, rok, dva.
Rodina sa bude tešiť v očakávaní kedy dostane další šperk do kolekcie.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Napríklad takú súpravu.
Smaragdy pôvod India ,absolutne prírodné žiadna olejová úprava .

Škoda bola nám odcuzená na výstave na Inchebe.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
« Poslední úpravu provedl(a) grofik v 12. 3. 2013, 16:32. »
Registrovaný uživatel
Děkuji za radu i inspiraci(škoda té sady), dokupovat naštěstí netřeba - kruhový kámen dám na prstýnek a obdelníček na přívěsek nebo uvažuji jen udělat úchyt na původní maly nebroušený krystal(ten horní kus) jako přívesek v surovém stavu. Může být? :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Krásný kamínky...
Registrovaný uživatel
Nepoteším Dracka ; tie kamienky podla farby sú nižšia šperkárska kvalita , pokial sú aj naživo takej farby. ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Hmm, no asi nemohu mít vše super, takže to beru v klidu a naštěstí nejsou jediné...
Tento 0,15ct už by barvou projít mohl ne? No pokud ne, tak mám už asi smůlu a můj výběr téměř končí (opravdu jich mám jen pár kousků a ne celý sklad :? ).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Sběratel.com » Minerály » Náleziská opálov vo svete.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1