Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Náramek

Vykupminci.cz
Numisargo

Náramek

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Tento náramek dostala moje mamka před cca 80 lety.Měl by být zlatý,ale punc,co je na něm (obr1.) jsem nikde neviděl.Poradí mi někdo?Díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To bude skor nejaka vyrobna znacka a nie punc. Treba sa poriadne popozerat este raz.
Ci je to zlato sa treba ist opytat do zlatnictva, najlepsie aspon dvoch, alebo to do zalozne ponuknut, a ked sa ukaze ze jee to zlato tak im to tam nenechate :)
A ked to bude zlato, tak si to nechate opuncovat za par stovak. Dobre zlatnictvo by vam malo seriozne poradit ;)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Na Vaší radu jsem se zadíval pozorněji a našel jsem tam ještě cosi.Zkusil jsem to vyfotit,ale je to tak miniaturní,že je foto mizerné.Mrkněte na to.Až budu mít čas,zkusím to ještě jednou,i když nevím,nevím.......A navíc to je zevnitř a asi ošoupané.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Našel jsem další

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
dle foto se jedná o punc -"liška" pro zlato 580/1000, "C" znamená, že to bylo označeno v Praze; tento punc se používal v období 1866-1921 Rakousko-uhersko
Registrovaný uživatel
No a a je z toho pekny hodnotny sperk ;-)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Dvorbla napsal
punc -"liška" pro zlato 580/1000, "C" znamená, že to bylo označeno v Praze; tento punc se používal v období 1866-1921 Rakousko-uhersko


Rakúsko-uhorské punce s kódom puncového úradu sa používali až od 1.4. 1872. Na poslednom obrázku je kód C6, ktorý bol pridelený pražskej filiálke puncového úradu v Čáslavi. Puncované v berničnom úrade v Čáslavi.

Ďalej je to iba moja špekulácia.
Značka RL mohla by patriť Rudolfovi Emilovi Langerovi (1847-1915). Langer bol významný striebrotepec, zlatník a klenotník doby historizmu a secesie v Lanškroune. V roku 1877 otvoril továreň na strieborné retiazky, strieborný stolový riad a trofeje. No a najbližšia filiálka puncového úradu bola v Čáslavi.

Dohľadať však výrobky s jeho značkou sa mi nepodarilo. Možno moju špekuláciu by mohlo potvrdiť, alebo vyvrátiť, múzeum v Lanškroune, kde majú v zbierkach Langerové výrobky.
Registrovaný uživatel
Tedy klobouk dolů a díky!Moje mamka nar.1925,ho dostala od nějaké příbuzné,která byla jeptiškou.Říkala mi,že ho dá mojí nevěstě.Ještě,že z toho sešlo.Po 25 letech jsem se rozvedl a teď bych si rval vlasy.Ještě jednou moc díky za Vaše info!
Registrovaný uživatel
Nj,ženy jsou jak tornádo - ze začátku vlhké a divoké a na konci berou auta a domy :D . Nebo jaký je rozdíl mezi ženou a ručním granátem? Žádný. Odstraníš kroužek a dům je pryč :D . Jinak gratuluji k pěkné starožitnosti.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » Náramek

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1