Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antikvariát » Národní nowiny z roku 1849

Vykupminci.cz
Numisargo

Národní nowiny z roku 1849

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Prodával jsem Národní Nowiny 1. ročník. Dal jsem vyvolávačku 6000,- a byl jen jeden zájemce. Nějaká paní a byla mi ještě strašně vděčná.
Moderátor
benca1975 napsal
Prodával jsem Národní Nowiny 1. ročník. Dal jsem vyvolávačku 6000,- a byl jen jeden zájemce. Nějaká paní a byla mi ještě strašně vděčná.



To se nedivím... Kdybych to od Vás za ty peníze dostal já, tak bych se za Vás ještě navíc upřímně a vroucně pomodlil na půlnoční mši v chrámu Maltézských rytířů u Panny Marie pod řetězem. ;)
Registrovaný uživatel
Jen si dovolím malinkou poznámku: Moje osobní zkušenost s aukční síní Dorotheum je více než vynikající. Jsou tam velice slušní lidé, že Vám jednak do emailu napíší hodnotu, tržní hodnotu a to i v případě, že neberou tu kterou věc do aukce z důvodu momentálně malé poptávky a poradí posečkat. Mají však ponejvíce zahraniční klientelu a jejich nabídky myslím ani nejsou v českém jazyce.

Starými tisky a jejich aukcemi se zabývá knižní galerie Symposion - s těmi zkušenost nemám. Osobně se však domnívám, že zájem o tiskoviny vymírá s generací "předpočítačovou" a ti lidé, kteří podlehli vášni starých tisků, na internet nechodí, nemají to jako byznys a k tomu a aby ukořistili svoje poklady, jim stačí navštívit nějaký zapadlý oblastní antikvariá či mít známého ve sběrných surovinách. Bohužel, je to tak. Vysoké školy humanitního zaměření nemají peníze ani na platy kantorů natož na nákup tiskovin. Filosofickým ústavům se tiskoviny věnují a ne prodávají. Osobně vlastním koresponcenci jednoho známého aukčního malíře a představa, že by s tím někdo šmelil, nebo mi nějaký "odborník" sdělil, že to momentálně neletí a jestli nemám spíš staré mayovky, pro mě urážející, raději si to nechám.

Já bych poradila jednu věc: napsat si do vyhledávače googlu slovní spojení: odborník na staré tisky PhDr - enter - jednak Vám vyjede smutná statistika kdo z nich zemřel ale také jména žijících na které by jste se mohla obrátit. Jestliže budete hodně milá a slušná (jsou to velice křehcí a plaší lidé), zcela jistě Vám pomohou. Prostě bych se obracela na konkrétní lidi, ne na instituce.

Hodně štěstí
Registrovaný uživatel
Dobrý den máte ještě noviny z roku 1849 ? Pokud ano napište mi na email holaspetr@seznam.cz díky Petr

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Antikvariát » Národní nowiny z roku 1849

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1