Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » nástěnné hodiny

Vykupminci.cz
Numisargo

nástěnné hodiny

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý večer, chtěl bych se zeptat na tyto hodiny, jestli by někdo veděl oč se jedná , popřípadě hodnota ...děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Já bych cenu viděl tak nějak už jen u strojů pokud jsou v chodu a kompletní. Ten gravírovaný (první) cca 3500 - 4000 Kč, ten druhý 2500 - 3000 Kč. Mohly by se hodit možná Fenixovi, který diskutoval v minulých vláknech o restaurování hodin a možná na to zareaguje s nabídkou. No a co se týče beden u obou, tak tam já hodnotu moc nevidím.
Registrovaný uživatel
Hmmm...ty bedny jsou takřka bezcenné,to je fakt. Ten první stroj by se mi i hodil ale zas se mi nechce do toho až tolik vrážet,představoval bych si něco okolo toho 2500 - 3000 max pokud to bude v chodu. Konkrétně ten první,pokud mě zrak nešálí má urvanou kladku a stroj je na tom kdovíjak..budete to restaurovat nebo zvažujete prodej?
Registrovaný uživatel
Fenix188 napsal
Hmmm...ty bedny jsou takřka bezcenné,to je fakt. Ten první stroj by se mi i hodil ale zas se mi nechce do toho až tolik vrážet,představoval bych si něco okolo toho 2500 - 3000 max pokud to bude v chodu. Konkrétně ten první,pokud mě zrak nešálí má urvanou kladku a stroj je na tom kdovíjak..budete to restaurovat nebo zvažujete prodej?
No jak jsem říkal stroj musí být bez vady a hlavně ciferníky nesmí mít praskliny. Ta cena byla za chodový stroj bez dalších investicí mimo vyčištění a promazání . Pokud nejsou stroje kompletní a v pořádku, tak je cena nižší ...
Registrovaný uživatel
Tak počkáme na vyjádření majitele..ten první stroj by mi seděl do té bedny i stylizačně..uvidíme :). Ještě jednám i o těch GB na aukru..
Registrovaný uživatel
Fenix dobře si to změř co se týče průměru ciferníku a celkovou délku stroje s kyvadlem, jestli ti to tam vleze. Druhá věc pokud to budeš kupovat, tak měj na paměti, že pokud budou zuby na převodech v háji, tak to stejně nedáš dohromady a nepůjde ti to a budeš mít hodiny jen na parádu a nebudou v chodu. Můj hodinář říka, že budou dvoje naprosto identické stroje vyrobeny v podstatě ve stejnou dobu vyrobeny v té době a tyto oboje hodiny půjdou rok, tak když budeš chtít prohodit kolečko z jedněch do druhých, tak nepůjdou. Protože každé, i když identické kolečko je jinak ochozené a budeš ho muset opilovat. Je to strašná drbačka ... Takže riziko je na tvé straně v tom, že stroj nerozchodíš pokud to bude s kolečky špatné a prohloupíš .... No ale na druhé straně pokud bude chtít stroj jen vyčistit a promazat, tak koupíš stroj za rozumnou cenu (to co nabízíš). Prodejce (zakladatel vlákna)toto riziko nenese a má kupce hned. Já si myslím, že pro vás oba by byla cena za gravírovaný stroj s rizikem pro tebe ,kdyby nešel a s tvými případnými investicemi, aby šel a pro prodejce, kdyby možná šel 2500 Kč úplná pohoda a má kupce hned. Já nevím , ale pokud by se s tím prodejce spokojil, tak myslím že by neprohloupil. Jen můj názor a takto bych do toho, jako kupující šel, jinak bych si počkal na další stroj a ony jsou to buď bez obav, stačí sledovat Aukro...
Registrovaný uživatel
Ještě oba počkejte na vyjádření KANTORA, ten chlap je víc kovaný než my a já bych jeho názoru pokud se ozve dával váhu. Můj názor odhadu ceny gravírovaného stroje 2500 Kč je pro obě strany výhodný si myslím. S rizikem tvým, že ho nerozchodíš a s rizikem zakladatele vlákna, že pokud by byl v cca pořádku , tak by mohl ty 4000 Kč dostat. Otázka je jestli je zakladatel vlákna chce vůbec prodat ... To už je na Vás dvou. Málokdy se tady stane, že zveřejněním dotazu se i najde kupec... tady to není Aukro...
« Poslední úpravu provedl(a) kmotr v 23. 2. 2016, 9:27. »
Registrovaný uživatel
Jojo,to má pravdu..tam třeba u těch pérovek předtím,jak jsem říkal že z těch dvou šel složit jeden jsem měl hlavně na mysli že by šli použít péra z toho mojeho..co se týče převodů, je to všude stejné,i v autě. Jak ti odejde v převodovce jedno kolo,musíš ji dát celou druhou. Na pionýru jsem si kdysi takto seskládal převodovku ze třech různých a do půl roka jsem půlil motor znovu :D . Šla tam pak fungl nová..do motoru jsem nakonec investoval asi 5500 kč a mám ho dodnes doma pod plachtou protože jen ten motor by nikdo nezaplatil :D. Takže uvidíme,jak se zde zakladatel vlákna rozhodne,zda bude kšeft nebo ne..pokud se nějak dohodneme za rozumnou cenu,tak i pokud by to bylo uplně v pasti tak nejsem ten,který by to chtěl vracet. Mám obavu hlavně z toho ciferníku,ten můj má průměr 20 ale i 18 by se dalo přežít,mín už asi ne..
Registrovaný uživatel
Já si myslím, že ten gravírák bude mít celkový rozměr i s mosazným okružím ciferníku 18 cm, ale počkej na Kantora a zakladatele vlákna, víc k tomu není co dodat z mé strany ...
Registrovaný uživatel
Vyzvali ste ma aby som reagoval. Hodiny č 1 podľa mňa sú pravdepodobne Becker,bohužial chýba foto stroja okolo r 1890-1900,sú poskladané z viacerých hodín,ciferník a kyvadlo sú gravírované,závažia nie,čiže vzhľadom k tomu by som cenu videl okolo 2800-3000Kč. Neviem,ale mám pocit že je to menší typ hodín s ciferníkom priemer 16 cm.Potrebovali by sme rozmery. Druhé hodiny je klasika Gustav Becker okolo 1910 cena okolo 2000-2500Kč ak je komplet. Pozor je tam nutné foto,pretože buď je zvesené kyvadlo alebo chýba kotva,prípadne je ulomený unášač kotvy.Uviedli ste správne cena skriniek je nula,sú vhodné na kúrenie.KMOTR je zberatel alebo opravár?S fenixom som sa už zoznámil,síce len cez maily,ale predpokladám že neľutuje
Registrovaný uživatel
Lituju jen toho,že jsem vás nepoznal dřív ;) Tak počkáme,co poví majitel..
Registrovaný uživatel
Fenix188 napsal
Lituju jen toho,že jsem vás nepoznal dřív ;) Tak počkáme,co poví majitel..
Kantor já jsem spíš sběratel a hodiny si nechávám opravovat, takže proto jsem se dovolával Vašeho konečného slova, jako znalého člověka. Mé znalosti co se týče mechaniky jsou povrchní a v podstatě je i Fenix dále než já tím, že se pustil do renovace strojů.Já dokážu z osobní prohlídky hodin snad odhadnout kolik by mne stála renovace vlastními silami třeba bedna (mám řezbáře) a zhruba kolik renovace stroje prostřednictvím hodináře a z toho se odvíjí má finanční nabídka za hodiny pokud o ně mám zájem. Takže proto jsem doporučoval počkat na Vás a Váš konečný názor.
Registrovaný uživatel
kmotr daj mi mailovú adresu,nebudeme komunikovať cez sberatela
Registrovaný uživatel
KANTOR napsal
kmotr daj mi mailovú adresu,nebudeme komunikovať cez sberatela
Pokud mi na něj budeš psát v budoucnosti, tak mne nějak tady upozorni, moc ho neprohlížím. Teď si dám pozor, jestli mi nedošla zpráva do cca 18.00 hod. Potom až zítra. aukcioneercz@seznam.cz
Registrovaný uživatel
neviem, ale maily sa mi vracajú ako nedoručené
Registrovaný uživatel
náhodou nie je to len s jedným e
Registrovaný uživatel
KANTOR napsal
neviem, ale maily sa mi vracajú ako nedoručené
Omluva já ho moc nepoužívám, tak jsem to zkonil :D auctioneercz@seznam.cz
Registrovaný uživatel
predpokladám,že sa to už podarilo
Registrovaný uživatel
KANTOR napsal
predpokladám,že sa to už podarilo
Ok :D
Registrovaný uživatel
no a je to poriešené,sú vystavené na bazoši cz. takže páni môžete kupovať. Zdá sa mi že na bazoši sk. som videl schopnú skrinku na tento menší typ stroja za cca.50 eur. Keď by sa podarilo tie prvé kúpiť za cca.2000,by boli pekné hodiny za prijateľnú cenu. Páni lovu zdar.
Registrovaný uživatel
Tak na ty druhé jsem napsal ;) ..

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » nástěnné hodiny

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1