Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Nečitelná signatura

Vykupminci.cz
Numisargo

Nečitelná signatura

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý večer, podaří se prosím někomu přečíst celý podpis s úvodním jménem Carl ? Jedná se údajnou vídeňskou školu, foto celého obrazu mi bude zasláno dodatečně, děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Carl Böker
-s-
Registrovaný uživatel
Tady je Karl Böker https://www.invaluable.com/artist/boker-carl-u6bmsh43ki/sold-at-auction-prices/
Registrovaný uživatel
Ja som to len tak strelil,veď ináč to ani nejde.. :P
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Děkuji všem a pokusím se celý obraz dodat co nejdříve :)
Registrovaný uživatel
Pošlem Ti adresu...
-s-
Registrovaný uživatel
stani napsal
Pošlem Ti adresu...
-s-


No jasně, i Petrarca za snahu dostane jeden :)
Registrovaný uživatel
Tak to sú potom reprodukcie.Nechaj si.. :roll:
-s-
Registrovaný uživatel
Ta krakeláž na úvodních fotkách se takhle jeví jako umělá (ale nemusí být) a dejte sem detailní foto části se signací, rád se podívám, jak se tato jeví na podkladu. Třeba fotit bez blesku s různým bočním nejlépe denním osvitem. Postačí detail části "textu". Je třeba uvést i na čem to je.
Registrovaný uživatel
Díky a zatím aspoň takto, snad se někam posuneme ;), zbytek zjistím
Jinak obraz je v rodině snad 5 generací

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak to vypadá na olej, ale určitě na plátně, ale ke konstatování, že se může jednat o umělou krakeláž a reprodukci, tak to asi vůbec není vyloučené, prý se takto reprodukce v určité době z originálů dělaly a snad jenom hlubší, resp. důkladná analýza definitivně rozhodne, všechno má svůj čas :)
Registrovaný uživatel
Takhle vypadá umělá krakeláž a celkem nechápu, proč sem nedáte pořádné fotky. Když tak Jardelll vám poradí, jak správně fotit, když kosofotky a sklepní snímky už vytěsnil.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Lebo obraz je ešte len na ceste...Trefa?
-s-
Registrovaný uživatel
Stepe: díky za instruktáž
Stani: nikoli, je to daleko jednoudušší, to pouze kamarád, který mne požádal původně jenom o pomoc při přečtení podpisu, prostě není v dosahu. Ale určitě jej požádám o jedno čisté foto zblízka včetně signace za plného denního světla.
Omlouvám se, ale v tuto chvíli opravdu lepší foto nemám :(

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Stepe: je to tak lepší ?? Ale snaha byla... :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
stepe napsal
Takhle vypadá umělá krakeláž a celkem nechápu, proč sem nedáte pořádné fotky. Když tak Jardelll vám poradí, jak správně fotit, když kosofotky a sklepní snímky už vytěsnil.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Jsem rád stepe,že se Vám moje fotky již líbí.Nic nepotěší více.Snad jen sex,nebo pečená husa...
Registrovaný uživatel
Jardellli, sex je dobrý, ale lidi říkají, že ve dvou je to prý lepší. Tak nevím.
Registrovaný uživatel
stepe napsal
Jardellli, sex je dobrý, ale lidi říkají, že ve dvou je to prý lepší. Tak nevím.


Jardelli, no na takovém rande jsi určitě ještě nebyl ! :D 8)
Registrovaný uživatel
Stepaniku, mě to připadlo jako ze stejné dílny, co mám já. Podobná krakeláž, stejná barva textu. Koukněte kupou, zda text je přes mezery krakeláže, nebo zda je v nich přerušený/zeslabený/zesílený. Zjistíte cca, zda je text dopsán po krakeláži, nebo byl součástí malby. Z vaší MIZERNÉ fotky se zdá, že byl text dopsán. Záměrně nepíší signace, jelikož papír a plátno snesou všechno. Lupou zjistíte, zda je krakeláž někde otevřená, nebo jen "scvrklý povrch". --- Ale z fotky a navíc takto mizerné se nepozná závazně nic. Kolemjdoucí vám to zhodnotí odborně, až na to narazí.
Registrovaný uživatel
Mně to celé připadá jako reprodukce (= falzum). .. ty krakely jsou prapodivné, takhle se olejomalba nechová.
Registrovaný uživatel
stepe napsal
Jardellli, sex je dobrý, ale lidi říkají, že ve dvou je to prý lepší. Tak nevím.


Jj,někdy i ve třech...Zkuste se zeptat...
Registrovaný uživatel
Kolemjdouci napsal
Mně to celé připadá jako reprodukce (= falzum). .. ty krakely jsou prapodivné, takhle se olejomalba nechová.

Kolemjdoucí a Stepe, každopádně díky za snahu pomoci a všechny ty informace, a co vím, tak se předpokládá, že výhledově bude obraz a také především zmiňovaná krakeláž, podroben opravdu odborné analýze, na výsledek jsem sám zvědav a rád se o něj podělím. A když to bude jenom reprodukce, tak se určitě nic nestane a obraz určitě zůstane viset tam, kde již visí přes 40 let. :)
A slibuji, že se osobně pokusím, bohužel jenom IPhonem, příležitostně nafotit ten detail ;)
Registrovaný uživatel
Sliby se mají plnit o Vánocích :)
Snad pohled z jiného úhlu něco přinese, další fotky jsou na cestě

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A pro pobavení přikládám foto, když se obraz "dědečka", jak je obraz důvěrně vzhledem k létům strávených v rodině nazýván, sundal ze zdi :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
stepe napsal
Stepaniku, mě to připadlo jako ze stejné dílny, co mám já. Podobná krakeláž, stejná barva textu. Koukněte kupou, zda text je přes mezery krakeláže, nebo zda je v nich přerušený/zeslabený/zesílený. Zjistíte cca, zda je text dopsán po krakeláži, nebo byl součástí malby. Z vaší MIZERNÉ fotky se zdá, že byl text dopsán. Záměrně nepíší signace, jelikož papír a plátno snesou všechno. Lupou zjistíte, zda je krakeláž někde otevřená, nebo jen "scvrklý povrch". --- Ale z fotky a navíc takto mizerné se nepozná závazně nic. Kolemjdoucí vám to zhodnotí odborně, až na to narazí.


Tak bych si dovolil konstatovat a snad vidím dobře, že v číslicích jsou praskliny, které číslice přerušují, dna rýh neobsahují barvu

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Umění - obrazy » Nečitelná signatura

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1