Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » nejaka radas

Vykupminci.cz
Numisargo

nejaka radas

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobry den.Z prodeje dedictvi mam k dizpozici vetsi obnos penez.V umeni se vubec neviznam a chtel bych zacit s soucasnejma malirema a proto bych potreboval par rad do zacatku.Asi bych zvolil strategii nejakych uspechu maliru a oceneni
Registrovaný uživatel
Bez urážky :D Dle Vašeho vyjadřování Vám určitě někdo rychle od peněz poradí/pomůže ,,, nemějte žádné obavy :D Spíš si myslím, že si z nás trošku děláte legraci ...
« Poslední úpravu provedl(a) kmotr v 23. 8. 2016, 13:26. »
Registrovaný uživatel
pane kdybyste misto tlachani kosoctverce odpovedel udelal by ste lepe
Registrovaný uživatel
jarda82 napsal
pane kdybyste misto tlachani kosoctverce odpovedel udelal by ste lepe
:) ;) :D :P :o
Registrovaný uživatel
Tak, abych nebyl uštěpačný a nepříjemný.... ono je to těžké, když máte peníze a nerozumíte tomu, protože každý se bude snažit Vás o ně připravit. Co Vám poradit ? Neříkat kolik máte na rozprach tzv. a zkusit si sehnat nějakou aukční galerii (solidní) ve Vašem okolí , podívat se na aukční katalogy co a za kolik se vydražilo, tím za čas zjistíte co se vyplatí koupit, aby jste z toho měl radost a zároveň to byla investice. Než na to přijdete uplyne mnoho času a pokud budete chtít za každou cenu rychle něco koupit, tak prohloupíte. Toto se učí strašně dlouho a ani já bych si nedovolil koupit obraz a nějaké letité zkušenosti už mám... Zkuste investovat do něčeho co už znáte ze svého oboru, já nevím nemovitosti apod. Pokud máte peníze a někdo to vyčíhne, že chcete investovat do umění a bude vědět, že tomu absolutně nerozumíte, tak si buďte jist, že budete ŠKUBÁNEK :D Víte co tím vším myslím doufám ...
Registrovaný uživatel
Opravdu se zdá, že jde spíše o legraci. Na druhou stranu proč se nezačít o umění zajímat takto. Myslím, že všichni budou souhlasit, že to není jednoduchý proces a pokud chcete jen uložit peníze tak Vás možná čekají nemilá překvapeni. Já tomu říkáme školné.
Minimálně by na Vás měl být nějaký kontakt.
Registrovaný uživatel
a co myslite ta moje strategie kupovat obrazy od soucasnejch maliru co maji nejake svetove renome
Registrovaný uživatel
jarda82 napsal
a co myslite ta moje strategie kupovat obrazy od soucasnejch maliru co maji nejake svetove renome
Možná ano, ale nejlepší je kupovat přímo od těch malířů. Máte jistotu, že to je originál ....
Registrovaný uživatel
tedy umelcu jako je kovanda seda atd
Registrovaný uživatel
Počítejte s tím že chvilku budete na ty obrázky koukat. Tak se Vám musí i líbit.
Registrovaný uživatel
neja galerie co by kovandu prodavala?nic sem nenasel
Registrovaný uživatel
Zadejte jméno autora a za tím aukce do GOOGLE , tak se nejlíp hledá ... třeba toto ? http://www.artkunst.cz/cz/umelci/umelec.php?id=31
Moderátor
Něco podobného se tu už před časem řešilo. Tady máte odkaz

https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/kdybyste-meli-10-milionu-25445x1
Registrovaný uživatel
Nebo toto ? http://www.sypka.cz/kompozice/a49/d10983/
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
Něco podobného se tu už před časem řešilo. Tady máte odkaz

https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/kdybyste-meli-10-milionu-25445x1
Dobrá připomínka Wjema minulého vlákna. Takže si to ZAKLADATELI VLÁKNA moc dobře proštudujte, než vyhodíte peníze z okna.
Registrovaný uživatel
Josef Bolf, Krištof Kintera, Josef Kovanda, Adam Štech, Daniel Pitín
nakupte katalogy, přemýšlejte a teprve pak investujte a nebo oslovte jejich zastupující galeristy či nakupujte v aukcích
Registrovaný uživatel
Já třeba když koupím obraz, tak od malíře třeba i nežijícího ze svého regionu. Z mého regionu šumperska je známý Adolf Kašpar. Takže občas si projedu Bazoš a Sbazar , vyfiltruji si svůj okres kam bez potíží dojedu autem, abych si to mohl ochytat takzvaně na místě. No a podařilo se mi koupit akvarel od A.Kašpara originál , který byl určen pro knihu, jako ilustraci ke knize J. Nerudy. Takže kniha má ilustraci kopii a já mám originál (JEDINÝ !!!), který jsem náhodou (nevěděl jsem, že to je Kašpar) koupil za 500 Kč. Takže ač chudý kontem a nemohu si dovolit kupovat na další zhodnocení, tak jsem koupil věc za ... nevím kolik má cenu ve skutečnosti... Původní majitel a obchodník mi řekl, že to je Kvěchová origo, což není tak špatné za 500 Kč, ale já si zjistil jinde i TADY , že jde o A.Kašpara. To jsou takové ty sběratelské náhody ... Učte se a pak třeba ve svém okolí NÁHODNĚ narazíte na toho nejenom známého regionálního umělce, ale bude mít celostátní rozměr. Ale to chce tomu rozumět (neříkám, že já ano), ale Bůh sběratelství Vám bude třeba přát ... jinak je to o školném, jak psal kolega sběratel... budete kavka .. oškubaná :D
« Poslední úpravu provedl(a) kmotr v 23. 8. 2016, 15:14. »
Registrovaný uživatel
a co jine umeni znam sochare je to muj kamarad ve svem oboru unas nema konkurenci je unas znamej co myslite ma cenu do nej investovat co mince nabytek ci jine umeni co byste amaterovi doporucili
Registrovaný uživatel
jarda82 napsal
a co jine umeni znam sochare je to muj kamarad ve svem oboru unas nema konkurenci je unas znamej co myslite ma cenu do nej investovat co mince nabytek ci jine umeni co byste amaterovi doporucili
To je stejné, jako s obrazy ... neznáš ... jsi oškubán ! Hele pokud neznáš, tak nedávej peníze ... přijdeš o ně. Buď musíš mít dobrého kamaráda, který ti poradí , nebo neinvestuj ... fakt koupíš šunty za velké peníze. Pokud takového kamaráda (dobrého) máš a poradí ti, tak se mu také musíš revanšovat a ne flaškou !!! Ušetří ti peníze ... sám do toho laicky nechoď !!!
Registrovaný uživatel
Dej jméno kamaráda sochaře a oni ti uživatelé řeknou, jestli se vyplatí do něj investovat ... zas nekupuj bezhlavě sochy v tunách od kamaráda sochaře, který MOŽNÁ bude ceněný za 50 let.
Registrovaný uživatel
Zkusme to opačně tady na foru Z TVÉ STRANY S DOTAZY ... Jsou zde kovaní sběratelé obrazů, takže najdi si někde na netu obraz od určitého autora v nabídce. DEJ ODKAZ ZDE NA FORU ... a zeptej se mám ho koupit, či ne ? A oni se ti tady ozvou ... dobře sleduj diskuzi k tomu obrazu ... FILOMENA, WJEM a ostatní kovaní tedy na foru (kteří to jsou uživatelé, časem poznáš tady TI KOVANÍ) ti řeknou jestli koupit, protože si myslí že jde o originál a dobrou cenu, nebo budou mít pochybnosti a nedoporučují koupit (DEJ NA NĚ !!! pokud budou mít jen malinkou pochybnost TAK NEKUPUJ !!!) Jinak nevím, jak ti poradit, abys nerozhazoval peníze zbytečně.... myslím to s tebou dobře ...
« Poslední úpravu provedl(a) kmotr v 23. 8. 2016, 15:58. »
Registrovaný uživatel
v jedinem oboru co se vyznam sou karticky knihy a listiny ale pric sou doby kdy sem sedl v pondeli do auta objel antikvbariaty a nasel par dobrej kousku dnes narazit na prvni vydanio je jako vyhrat jackpot driv se treba oplatilo letat do usa a objizdet domovni vyprodeje a byla jistota ze mezi tema tunama karticek ci komilsu ste nasli zlatej dul dnes je vsechno pric za posledni 5 let sem za cest do statu dal 450 tisic a narazil ma jednu karticku
Registrovaný uživatel
Nu, nemyslím, že na anonymním fóru najdete rady, kam investovat. To totiž záleží na vás a vaší chuti se samovzdělávat v malířství. Je to vaše odpovědnost vůči vaším penězům. Inteligentní investice jsou podmíněny- v dlouhodobém měřítku- inteligentním přístupem. Vaším inteligentním přístupem.
Znamená to se nejen orientovat v malířství, mít cit a přehled, ale i vědět v jakém horizontu chcete, aby se vám investice "vrátila". To, co je ceněné dneska, nemusí mít tu hodnotu za 5, 10, 20 let. U současného umění to platí trojnásob.
Know-how se obvykle sakra dobře prodává- to jsou totiž vědomosti, které přináší pouze pečlivé studium oboru. Proč by vám tu měli znalci (i tací tady jsou) radit zadarmo? A jak vy poznáte, že zdejší anonymní rady jsou podložené vědomostmi?
Navíc....nejsem si jistá, zda člověk, který je schopný napsat "V umeni se vubec neviznam a "pric sou doby kdy sem sedl do auta" a i jiné perly, je ten správný materiál, kterému by bylo smysluplné radit, aby si vydělal, resp. neprodělal :?
Registrovaný uživatel
Jardo82 - ty jsi Róm?
Registrovaný uživatel
Řešíte úplná hovna. Ale i to je umění. Minimálně prvá signální na tomto místě. Když to tak čtu, k nevíře.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Umění - obrazy » nejaka radas

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1