Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Denárové období » Nejstarsi ceske mince

Vykupminci.cz
Numisargo

Nejstarsi ceske mince

Moderátoři: jv64, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Tak jsem se právě vrátil z Poděbrad a musím konstatovat že bych si pár denárů i vybral do sbírky. :mrgreen: :mrgreen:
_______________
"NON PUDOR EST NIL SCIRE, PUDOR NIL DISCERE VELLE"
Moderátor
jj taky bych nepohrdl :D
Registrovaný uživatel
kamarád to tam pomáhal instalovat,tak se na to musím taky podívat.Zase budu slintat :P
Moderátor
milstr: fotit se tam asi nemůže, co?
Chystám se tam vyrazit zítra.
Registrovaný uživatel
Já jsem nefotil, ale nějaká paní tam běhala s foťákem. Za tím sklem se to ale stejně fotí dost špatně, pokud nepoužiješ polarizační filtr.
_______________
"NON PUDOR EST NIL SCIRE, PUDOR NIL DISCERE VELLE"
Registrovaný uživatel
denary napsal
kamarád to tam pomáhal instalovat,tak se na to musím taky podívat.Zase budu slintat :P

Čekal jsem že tam na něj narazím, ale zrovna tam nebyl.
_______________
"NON PUDOR EST NIL SCIRE, PUDOR NIL DISCERE VELLE"
Moderátor
milstr napsal
Tak jsem se právě vrátil z Poděbrad a musím konstatovat že bych si pár denárů i vybral do sbírky. :mrgreen: :mrgreen:

Víc by bylo takových :D . Moc se ale tehdy mezi sběratele nedostalo, aspoň podle Nálezy II je drtivá většina v muzeu.
Je třeba uznat, že je to skoro ideální případ, kdy je díky uložení v muzeu nález jak detailně popsán, tak se s ním i dál pracuje, viz nedávno rozbor přeražeb v Num.sborníku a teď i tato výstava.
(Říká moje dušínovské lepší já, Štětináč se ovšem raduje, že aspoň jeden kousek z Poděbrad mě kdysi do sbírky doputoval).
Nebude k výstavě nějaký katalog ?
Registrovaný uživatel
o ničem takovém nevím
Moderátor
milstr napsal
Já jsem nefotil, ale nějaká paní tam běhala s foťákem. Za tím sklem se to ale stejně fotí dost špatně, pokud nepoužiješ polarizační filtr.

Tak to je samozřejmost.. polarizační filtr je základ, když chce člověk fotit aspoň trochu na úrovni :)
Registrovaný uživatel
Zdravím,
Chtěl bych požádat o radu ohledně tohoto denárku (Cach 583a).
O denárové období se zatím podrobněji nezabývám, přesto by jsem chtěl mít ve sbírce aspoń jednoho zástupce z této doby. Je částka 2600 Kč za tento kousek přiměřená či je to už moc? Děkuji za případné komentáře.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
jeden nejběžnější poslední dobou na trhu...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Občas přemýšlím, proč není Dráček už dávno v politice; se svým stylem odpovědí by se tam uchytil celkem rychle.
Tedy styl "původní dotaz nechám stranou a odpovím na něco, na co se mě nikdo neptal".
Registrovaný uživatel
kvalita a cena co člověk to názor(velmi relativní, to není jak u známek kde jsou přesné katalogy), to si každý musí rozhodnout sám, dále je rozdíl aukcí a často zbytku trhu
velice často mnohé mince co bych nechtěl ani za polovinu jiní koupí a nebo někdy naopak...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
milstr napsal
Já jsem nefotil, ale nějaká paní tam běhala s foťákem. Za tím sklem se to ale stejně fotí dost špatně, pokud nepoužiješ polarizační filtr.

Tak jsem byl takový vůl, že jsem se zeptal sekuriťáka a ten mi řekl, že v žádném případě, že to mají na kamerách a kdyby někdo fotil, tak že je hned zásah. Že je to s tím výjezdem bohapustý žvást (už proto, že nikde nebyly žádné cedulky focení zakazující) jsem si ověřil o pár minut později, když tam nějaký podobně inteligentní jedinec začal fotit zblízka s bleskem...
Holt se slušností je dnes člověk akorát za blbce.

Mimochodem, na to, že tam měli mince tak za 50 miliónů (myslím teď hrubým odhadem tržní cenu, ne historickou, která je nevyčíslitelná), tak tam teda žádná extra opatření nebyla vidět. Možná si mysleli, že stačí utajení (nenápadnější umístění jsem ještě neviděl, lidé chodili celý den do muzea na zámku anebo do muzea vedle, kde se pokladní každého ptala, jestli jdou skutečně do muzea nebo na poklad - 95% na poklad samozřejmě).

V tom muzeu mě ale potěšily římské mince z jednoho nálezu, co tam měli.. všechny byly k prohlédnutí na dotykové obrazovce, takže jsem se mohl podívat na obě strany :)
« Poslední úpravu provedl(a) tenzor v 6. 3. 2012, 0:12. »
Registrovaný uživatel
Tak už to začíná, další dva kusy na prodej... :shock:
http://cm.aukro.cz/vladislav-ii-denar-cach-587-vzacny-i2181284645.html
http://cm.aukro.cz/denar-vladislav-ii-cach-587-i2183173524.html
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Jestli to bude tímhle tempem pokračovat, tak půjdou ty ceny dolů velmi rychle.
_______________
"NON PUDOR EST NIL SCIRE, PUDOR NIL DISCERE VELLE"
Moderátor
"Velmi vzácný Denár Vladislava II., cach 587!!! Nabídka, která se neopakuje!!!
...
Dne 28. února 2012 prodáno na Aukru, viz níže:
...
"
Proč nenapíše rovnou, že má kupující za naprosté pitomce? :lol:
Myslím, že ti lidi, co to kupovali za 20+k se za pár měsíců budou pěkně tlouct do hlavy.
Registrovaný uživatel
To pujdou ceny dolu, uz pred 3 dny jsem koukal, ze dal dalsich 7 ci kolik Vladislavu I. a myslim, ze jeste ani nezacal :)
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
Proč nenapíše rovnou, že má kupující za naprosté pitomce? :lol:
Myslím, že ti lidi, co to kupovali za 20+k se za pár měsíců budou pěkně tlouct do hlavy.


Pokud někomu nepřijde divné, že mince dodnes známá jen v několika málo exemplářích se nejednou prodává na Aukru :roll: , a to hned tři různé kousky v průběhu deseti dnů, tak pitomec je. Každému rozumnému člověku musí být jasné, že něco není v pořádku. Buď to falza, nebo depot. Ten nadšenec co bral tu první C587 se do hlavy určitě tlouct bude, ale jsem zvědav jak moc se rozšoupnou ostatní. A hlavně jak dlouho jim to vydrží, protože té C587 je údajně 1000-1500ks. :shock: Mimochodem celkem hezká půjde i v Hradci. :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Ingelri kdy bude aukce v HK?
Registrovaný uživatel
Neděle, 22. 4. 2012
tady je link: http://cns-hk.sweb.cz/
Registrovaný uživatel
pro zajímavost ten Cach 587 v Hradci je v neznámé variantě s obráceným písmenem E vedle postavy vlevo na rubu mince.
Registrovaný uživatel
jj koukal jsem na to. Otázkou je jaký bude jejich vzájemný poměr.
Jinak Hradecká aukce celkem zajímavá ne ? Parta Bedřichů, zástup Vladislavů, nějaký ten Soběstav II. Mimochodem ta 619 se na Aukru taky docela množí. ;)
Je vidět, že se klukům s detektorem docela daří. Odhaduji to tak na dva / tři depoty.
A to nám pomalu začíná jaro. Mám pocit, že rok 2012 bude pro sběratele denárů rokem dobrým. :mrgreen:
Registrovaný uživatel
těch a jiných podobných variant u té 587 je tam minimálně 7
Registrovaný uživatel
Před rokem prakticky nesehnatelná mince, alespoň pro většinu z nás, a dnes se dá sbírat na varianty. Není ta Bohemika úžasná ?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... > »

Sběratel.com » Denárové období » Nejstarsi ceske mince

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1