Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Německá známka s razítkem "Smyrna" a přetiskem 1 Piaster

Vykupminci.cz
Numisargo

Německá známka s razítkem "Smyrna" a přetiskem 1 Piaster

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Známk a není zrovna v ideálním stavu, každopádně, netuším ani, jak vznikla, ani, jakou má hodnotu. Napadla mne možnost existence německé pošty ve Smyrně (Izmir) v době po první světové válce. Poštovné by vybírala v turecké měně, ale používala řecký (tehdejším Němcům bližší) název města. Těsně po první světové válce byla Smyrna ovládaná Řeky, později ji znovu získali Turci. město bylo do 20. let obydlené převážně Řeky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Je to nemecká pošta v Turecku, bežná známka. Viz. obrázok.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
První německý poštovní úřad byl otevřen v Konstantinopoli již 1.3.1870. Šlo o poštovní agenturu, tedy v podstatě poštovní úřad jednoho státu na území jiného státu. Až do roku 1884 se používaly německé známky, teprve potom nastoupily známky s hodnotou v místní měně; od roku 1908 potom přišly známky s hodnotou ve francouzských francích. Všechny německé poštovní úřady byly uzavřeny 30.9.1914.
Registrovaný uživatel
V podstatě, pro mně je takové známky škoda, mám ještě jednu podobnou, ale ve větší míře se na takové známky zaměřit nechci, zajímají mne spíš železniční a další dopravní.

Pokud by ji byl někdo ochoten koupit, budu jen rád.
Registrovaný uživatel
Jinak zvláštní mi přišlo hlavně označení města Smyrna na razítku, a ne Izmir. Proto jsem se domníval, že je o něco mladší, z doby krátkého řeckého panství nad městem po první světové válce.
Moderátor
xenofoncz napsal
V podstatě, pro mně je takové známky škoda, mám ještě jednu podobnou, ale ve větší míře se na takové známky zaměřit nechci, zajímají mne spíš železniční a další dopravní.

Pokud by ji byl někdo ochoten koupit, budu jen rád.

Jde o běžnou známku, v této kvalitě je prakticky neprodejná.
Registrovaný uživatel
Mně nejde o žádné peníze. Klidně ji vyměním za nějakou mašinkovou sérii, kterou ještě nemám. Počítám, pokud je ten katalog v DM, v dobrém stavu by stála cca 40 Kč. Takhle počítám 10-20 Kč. Což je běžná cena za sérii z oblasti železnice či MHD.

Ještě mám jednu známku s hodnotou udanou v Piasterech, ale ta je rakousko-uherská a není přetištěná.
Registrovaný uživatel
Zde je odkaz na tu druhou známku (abych nemusel vytvářet nové téma). Prodal bych je obě, nebo vyměnil za jiné známky.
Registrovaný uživatel
http://twitpic.com/6cnopg Zapomněl jsem jej sem vložit.
Moderátor
O přepočtu katalogových cen se jenom na tomto fóru popsalo mnoho příspěvků. Pokud je známka bez průsvitky, má katalogový záznam 2,50 Mi€ (Michel euro). Na našem trhu to představuje prodejní cenu cca 15 Kč. V tomto stavu je cena 0 - známka je silně poškozená.
Moderátor
Pokud jde o druhou známku, má katalogový záznam 6 Mi€. V tomto stavu (nahoře kratší zoubky) max. 20 Kč.
Registrovaný uživatel
Pěkná známka, ta rakouská, takovou ještě nemám. Dokonce má i patřičné razítko z Konstantinopole.
Registrovaný uživatel
Dědek: Může být Vaše. I s tou poškozenou Smyrnou. Stačí mi nějaké mašinky nebo MHD, co ještě nemám. Koupil jsem ji (tu rakouskou) při hromadném nákupu 8 alb za řádově stovky Kč přes Aukro. Kromě těchto je tam množství běžných rakouských a maďarských známek cca 1895-1945. Z pozdější doby pak kromě Československa zase Polsko a Maďarsko. Mezi nimi i rakouské krejcarové, tedy před zavedením výhradně zlatého standardu a korunové měny.
Registrovaný uživatel
Asi se to nevyplatí posílat, ale pro jednou proč ne. Zkusil bych vám něco nabídnout - raději e-mailem. Nemám ale vaši adresu. Mohl byste mi třeba poslat zprávu přes toto diskusní fórum, když otevřete můj profil, mělo by jít v kontaktech poslat zprávu, ode mě k vám zpráva poslat nejde.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Německá známka s razítkem "Smyrna" a přetiskem 1 Piaster

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1