Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Nepozná někdo autora ?

Vykupminci.cz
Numisargo

Nepozná někdo autora ?

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím všechny zdejší odborníky a chtěl bych poprosit, zda někdo nepozná autora ? Olej na dřevěné desce, rozměr 48 x 39. Signováno vpravo dole. Je to přístav Honfleur. Datace cca 1. třetina 20. století. Předem všem velice děkuji a přeji hezký den.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
hezky den s hezkym obrazem neni k zahozeni.... :lol:
Registrovaný uživatel
Obraz je opravdu nádherný. Kdo identifikuje autora, má u mě bednu šampusu :-)
Registrovaný uživatel
mýslím,že by to měl být Jaroslav Grus nar.Pardubice 1891-1983 z cest po Francii.
Registrovaný uživatel
Což o to, i mě napadlo toto jméno, jen ta smyčka, připomínající ypsilon v signatuře mě mátla, ale jinak bedna sektu, kdo by do toho nešel... určitě bude dobrý, možná i francouzský..., když už, tak už
Registrovaný uživatel
Moc děkuji za zprávu. Srovnával jsem malbu Gruse a vůbec mi to k němu nejde... na zadní straně jsou přípisy v němčině... obávám se, že to Grus určitě není... bude to patrně zahraniční autor ale marně si s ním lámu hlavu...
Registrovaný uživatel
Grus byl ovlivněn pozdějších letech Rabasem.Toto dílo je z jeho mladí,kdy cestoval po Jugoslavii,Francie atd.Doporučuji návštěvu Galerie Liberec.
Moderátor
ludka napsal
Grus byl ovlivněn pozdějších letech Rabasem.Toto dílo je z jeho mladí,kdy cestoval po Jugoslavii,Francie atd.Doporučuji návštěvu Galerie Liberec.



Paní Ludko, Vaše snaha se cení, ale výše uvedený obraz skutečně není dílem Jaroslava Gruse...
Registrovaný uživatel
Wjeme,proč si to myslíte? důvod?
Moderátor
ludka napsal
Wjeme,proč si to myslíte? důvod?



Už to výše ve svém příspěvku zmiňuje sám FilipR. Navíc přidávám, že daná signatura je na hony vzdálená skutečným signaturám Jaroslava Gruse, a to i z dob předválečných...
Registrovaný uživatel
Velice rád bych tu bednu šampusu někomu dal :-) ale Grus to opravdu není.... moc děkuji
Registrovaný uživatel
http://www.mutualart.com/Artwork/HONFLEUR-HARBOR/F23A37A96BF56BBC
Registrovaný uživatel
http://www.papilio.cz/cz/archiv.php?aukce=a40&pol=16432&PHPSESSID=7ce5d2185d93411af97574d2148ad765
Registrovaný uživatel
Děkuji Vám za odkaz. Také jsem ho dnes našel. Obraz jsem před pár dny zakoupil a teď pátrám po autorovi. Koupil jsem ho proto, protože se mi opravdu líbí a rád bych vypátral, kdo ho maloval... i když, nevím, jestli se to podaří.
Registrovaný uživatel
respekt...obraz neni drahy,ale hlavne neni ani levny,,gratuluji mate dobry vkus.
Registrovaný uživatel
Děkuji :-) jakmile se "zakoukám" a chytne mě za srdce, tak ten obraz, pokud je to v rámci možností, musím mít....
Moderátor
FilipR napsal
Děkuji :-) jakmile se "zakoukám" a chytne mě za srdce, tak ten obraz, pokud je to v rámci možností, musím mít....



Stal jste se prostě "otrokem" výtvarného umění :P :mrgreen:
Jen nezpanikařit a nezačínat si nic se současnou domácí modernou... ;)
Registrovaný uživatel
to Wjem : Teď jste trefil hřebíček na hlavičku :-) miluji umění a provází mě celý život....
Registrovaný uživatel
uz se vam nelibi?

http://www.obrazy-aukce.cz/aukce-detail/56/lod-v-pristavu.html
Registrovaný uživatel
Dobrý večer, ne, že by se mi obraz nelíbil ale čas od času něco ze sbírky pouštím a něco nového pořizuji... asi tolik na vysvětlenou. Několik let mě obraz dělal radost a nyní nastal čas, že bude dělat radost někomu jinému :-)
Registrovaný uživatel
a mame tady pokracovani. Tentokrate i konzultovano a posouzeno mistrem Zacharem.

https://www.galerieplatyz.cz/aukce/detail/jaroslav-grus-stredomorsky-pristav-6916
Registrovaný uživatel
Grus jak vyšitý a když navíc bylo posouzeno p.Zachařem...:-)
Registrovaný uživatel
FilipR napsal
Děkuji Vám za odkaz. Také jsem ho dnes našel. Obraz jsem před pár dny zakoupil a teď pátrám po autorovi. Koupil jsem ho proto, protože se mi opravdu líbí a rád bych vypátral, kdo ho maloval... i když, nevím, jestli se to podaří.


Ukojte prosím moji zvědavost, jak jste obraz mohl před několika dny koupit, když se od 24.11. draží v Galerii Platýz a aukce končí až za týden ?
Registrovaný uživatel
2014
-s-
Registrovaný uživatel
stani napsal
2014
-s-


Aha, děkuji, paměť a postřeh Floodlanda obdivuji :D

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Umění - obrazy » Nepozná někdo autora ?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1