Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Nezná někdo malíře ?

Vykupminci.cz
Numisargo

Nezná někdo malíře ?

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Přeji všem hezký den. Měl bych prosbu na zdejší odborníky. Nezná někdo malíře ? Signaturu čtu Vysloužil F. ale nikde jsem o tomto malíři nenašel žádné informace. Je to olej, karton, rozměr bez rámu 44 x 54 cm. Na zadní straně je věnování a datace 1918. Dle mého názoru je to povedený obraz a lámu si hlavu, že jsem malíře nikde nenašel. Všem předem velice děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den,

informační systém abART uvádí ke jménu Vysloužil František - malířství, kreslířství. Není tam sice žádná datace, ale jak vidno malíř s tímto jménem maloval.
Jinak obrazů s podpisem Vysloužil František se vyskytuje dost,
zpravidla podobných žánrů
Registrovaný uživatel
Moc Vám děkuji za informace a přeji Vám hezký den.
Registrovaný uživatel
Od autora Františka Vysloužila mám také jedno docela povedené dílko (viz příloha), a protože jsem se kromě údajů z abARTu o umělci nic dalšího nedověděl, zkouším štěstí na tomto fóru, kam za rok od posledního příspěvku k tématu přibyli noví uživatelé.
V brněnských starožitnostech na České ulici jeden Vysloužilův obraz kdysi měli v nabídce za pro mě překvapivě vysokou cenu (už si ji ovšem nepamatuji), z čehož usuzuji na jeho někdejší tamní popularitu. O autorově spojitosti s Brnem svědčí i to, že Muzeum města Brna má jeho obraz moře ve své sbírce a že ilustroval portrétem TGM nějaký spisek vydaný v roce 1918 jakýmsi brněnským nakladatelem. S díky uvítám každou novou informaci.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Když bude tento obraz na prodej, dejte vědět. Na chalupě by mi dělal radost.
Registrovaný uživatel
Přidávám fotky dalšího obrazu (olej na plátně 4Ox50cm) od Františka Vysloužila. Zajímavá je signatura: "Franta Vysloužilů".

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím Bolta , tento obraz , tu chaloupku navečer měl můj kamarád z Olomouce.Uvažoval jsem o jeho koupi , ale nakonec jsem jej nevzal . Tak jste asi koupil Vy .
Registrovaný uživatel
Petrarco, máte (jako většinou) pravdu.
Registrovaný uživatel
[quote=FilipR]
Přeji všem hezký den. Měl bych prosbu na zdejší odborníky. Nezná někdo malíře ? Signaturu čtu Vysloužil F. ale nikde jsem o tomto malíři nenašel žádné informace. Je to olej, karton, rozměr bez rámu 44 x 54 cm. Na zadní straně je věnování a datace 1918. Dle mého názoru je to povedený obraz a lámu si hlavu, že jsem malíře nikde nenašel. Všem předem velice děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

[/quhttps://www.obrazyvaukci.cz/polozka/frantisek-vyslouzil-husy-na-pastve-3001ote][/quote=FilipR]

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Nezná někdo malíře ?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1