Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Neznámásignatura

Vykupminci.cz
Numisargo

Neznámásignatura

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, nevíte někdo, kdo je autorem tohoto obrazu? Ani strýček google nepomohl:-)
Předem děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Podle mne máte reprodukci Joži koudelky,ale počkáme na názory dalších...;-)
Registrovaný uživatel
Koudelka to nebude, soudím podle zkratky, zřejmě JF,
dokonce si myslím, že to ani není český malíř.
f.
Registrovaný uživatel
Jj,máte pravdu fm,to nebude Jóža.
Registrovaný uživatel
Dobré ráno,
na obraze jsou patrné tahy štětcem , strašně jemné jako kdyby to byla asi nějaká tempera?
Je to na dřevěné desce a přelepka rámaře viz foto.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Slečniny hrábě mají podivnou perspektivu . Takovou věc by si i žák LŠU pohlídal . Břízky jsou zoufalé . Navíc , slečna stojí , když jiní pracují , prostě od plic : Obraz je mizerný, cena na " blešáku " do 100, - Kč, pokud jej vůbec někdo koupí . Signatura /nesignatura.
Registrovaný uživatel
Petrarko - ty "hrábě" se nazývají pohrabáč. Dělal si ho skoro každý zručný hospodář sám, když výroba byla jednoduchá. Měl činnou délku takovou, aby jej obsluhující utáhl po poli. Doma jsme měli pohrabáč cca 160 cm široký. Paní přišla na pole a kouká, odkud začne pohrabovat. Ale pohrabovalo se až po svázání snopů, aby žádný klásek nepřišel nazmar a po pohrabování se na pole ještě vyhnaly husy, které (když nebyly mlsné a vybíravé) to dočistily. Ovšem ustrojená není na pole, spíše na efekt.
Registrovaný uživatel
Jak děvče jen tak postává , já to nerad vidím . Z takové nic nebude. ;)
stepe napsal
Petrarko - ty "hrábě" se nazývají pohrabáč. Dělal si ho skoro každý zručný hospodář sám, když výroba byla jednoduchá. Měl činnou délku takovou, aby jej obsluhující utáhl po poli. Doma jsme měli pohrabáč cca 160 cm široký. Paní přišla na pole a kouká, odkud začne pohrabovat. Ale pohrabovalo se až po svázání snopů, aby žádný klásek nepřišel nazmar a po pohrabování se na pole ještě vyhnaly husy, které (když nebyly mlsné a vybíravé) to dočistily. Ovšem ustrojená není na pole, spíše na efekt.
Registrovaný uživatel
petrarca napsal
Jak děvče jen tak postává , já to nerad vidím . Z takové nic nebude. ;)
stepe napsal
Petrarko - ty "hrábě" se nazývají pohrabáč. Dělal si ho skoro každý zručný hospodář sám, když výroba byla jednoduchá. Měl činnou délku takovou, aby jej obsluhující utáhl po poli. Doma jsme měli pohrabáč cca 160 cm široký. Paní přišla na pole a kouká, odkud začne pohrabovat. Ale pohrabovalo se až po svázání snopů, aby žádný klásek nepřišel nazmar a po pohrabování se na pole ještě vyhnaly husy, které (když nebyly mlsné a vybíravé) to dočistily. Ovšem ustrojená není na pole, spíše na efekt.


No to je fakt.Takové pracanty potkávám teď denně.Mění u nás chodníky a mají podobný postoj.
Registrovaný uživatel
Dobrý den. Dle mého František Jaroš.
Registrovaný uživatel
Dobrý večer,
děkuji všem za názory. Zkusím toho Jaroše dát na aukro a třeba se za stovku prodá, nebo si ho nechám ve skutečnosti není tak škaredý 😉
Moderátor
Slečna má nepřiměřeně velkou ruku a vysvalenou pomalu jako Arnold Schwarzenegger...
To žádný profík nemaloval.
Registrovaný uživatel
Mohl by mi nekdo pomoci s vylustenim autora? :)
Mely by to byt Alpy

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Emanuel Hosperger.
« Poslední úpravu provedl(a) petrarca v 6. 11. 2017, 0:15. »
Registrovaný uživatel
Možná dejte Jaroše do aukce .Tady ho uvádějí dokonce jako Bohumila Jaroše.https://www.obrazyvaukci.cz/polozka/frantisek-123456789101112131415161718-cestou-k-hradu-4949
Registrovaný uživatel
Člověk se pořád učí... Rozkliknul jsem ten romariův odkaz a dozvěděl jsem se pro mne překvapivou informaci, že německé jméno Friedrich znamená česky Bohumil. Takže i o jednom ze svaté trojice Marx, Engels, Lenin se nám lhalo.
Registrovaný uživatel
Německé jméno Fridrich má dvě české podoby. Jedna je Bedřich (vznikla počeštěním) a druhá Miroslav (překladem). Pamětníci vědí, že v kalendáři býval Bedřich a Miroslav v jeden den. Nikdy ne Bohumil. Tam bych jako německý ekvivalent viděl jméno Gottlieb.
bolt napsal
Člověk se pořád učí... Rozkliknul jsem ten romariův odkaz a dozvěděl jsem se pro mne překvapivou informaci, že německé jméno Friedrich znamená česky Bohumil. Takže i o jednom ze svaté trojice Marx, Engels, Lenin se nám lhalo.
« Poslední úpravu provedl(a) Profa v 6. 11. 2017, 11:25. »
Registrovaný uživatel
Pro uživatele Profa: ještě bych uvítal přiblížení významu slova slova IRONIE.
Registrovaný uživatel
To víte, bez smajlíku ji už nepoznám. Omluva za nevyžádané informace.
bolt napsal
Pro uživatele Profa: ještě bych uvítal přiblížení významu slova slova IRONIE.
Registrovaný uživatel
Pozná prosím někdo podpis?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Neznámásignatura

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1