Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Světové mince » Neznámé velké mince - prosím o identifikaci a hodnotu

Vykupminci.cz
Numisargo

Neznámé velké mince - prosím o identifikaci a hodnotu

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
doma jsem našel velké staré mince a potřeboval bych pomoci s jejich identifikací a hodnotou.

Předem děkuji všem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Všechno to jsou bezcenné čínské šmuky z obecných kovů. Poslední mince ani neexistuje. Líc má převzatý z panamského 1/2 balboa a rub z německé pětimarky.
Registrovaný uživatel
Jsi si jistý? Mince vypadají věrohodně, jak jste to poznal? Děkuji za info
Registrovaný uživatel
Choďte do zlatníctva a zistite či sa jedná o striebro, keď neveríte. Stačilo by ich aj odvážiť.
Moderátor
Jsem si jistý.
1. Originály jsou ze stříbra, zkus na tyto mince magnet (i když se vyskytují i kopie nemagnetické)
2. Dollar 1795 je jednou z nejdražších a nejvzácnějších mincí USA, skutečně pochybuju, že bys měl originál
3. Rubl má také všechny znaky falza. Ta "rovnoměrná" otřelost mince je nemožná. Krom toho okraj originální mince vypadá jinak.
4. Jak už jsem řekl, jde o fantazijní minci. Jinak platí, co jsem napsal u předcházející mince. Ostatně většina mincí Panamy tohoto období byla ražena v britském Birminghamu, nikdy v Německu.
Registrovaný uživatel
Děkuji za info, to by mě nikdy nenapadlo, že to budou falza... alespoň vím, co mám doma.
Pěkný den
Registrovaný uživatel
tohohle šmejdu je plné Aukro, akorát to plete lidi, kteří to jsou stabilně schopní kupovat jako pravé mince :evil:
_______________
Carpe diem, sed memento mori!
Registrovaný uživatel
dám sem odkaz na výrobce těchto šmejdů ... není vůbec od věci se tím prohrabat ... :D

http://www.jinghuashei.com/html/category/class_445.html

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Světové mince » Neznámé velké mince - prosím o identifikaci a hodnotu

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1