Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » neznámý autor

Vykupminci.cz
Numisargo

neznámý autor

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den Všem.Prosím o radu .Nepozná někdo tohoto autora?děkuji Roman.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nepoznám, ale podpis se dá číst jako O.MaReK 1892
Registrovaný uživatel
a ja to zase cetl jako O. Mařík. Vysledek je stejny, nenasel jsem nic....
Registrovaný uživatel
Aj ,to je pěkná křesadlovka.
Registrovaný uživatel
Pokud nejde o nějakou reprodukční techniku, pak se zřejmě jedná o tzv. "pasticcio", což je napodobování manýry známého umělce či oblíbeného slohu. Tyto obrazy nevznikaly jako falza, ale často na přímou objednávku k výzdobě např. měšťanských salonů...šlo o utilitární záležitost, žádné svébytné umění. Proto je asi jedno, co je tam za podpis.... k této hypotéze mě vede nejen slabá kvalita malby, ale především podivné primární krakely, které nevznikly přirozeným stárnutím malby, ale byly vytvořeny pro zdání většího stáří malby...
Registrovaný uživatel
Ano , to mne také udivilo , ony krakely ale jinak celkově " svěží " vizáž malby .
Jinak zatíší tvoří výstroj a výzbroj ze 17. století .
Kolemjdouci napsal
Pokud nejde o nějakou reprodukční techniku, pak se zřejmě jedná o tzv. "pasticcio", což je napodobování manýry známého umělce či oblíbeného slohu. Tyto obrazy nevznikaly jako falza, ale často na přímou objednávku k výzdobě např. měšťanských salonů...šlo o utilitární záležitost, žádné svébytné umění. Proto je asi jedno, co je tam za podpis.... k této hypotéze mě vede nejen slabá kvalita malby, ale především podivné primární krakely, které nevznikly přirozeným stárnutím malby, ale byly vytvořeny pro zdání většího stáří malby...
Registrovaný uživatel
Dobrý den.děkuji za cenné rady.Zřejmě máte pravdu,jenom ta krakeláž se zvýraznila hodmě bleskem,jinak nejde skoro vidět.děkuji Roman.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » neznámý autor

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1