Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » neznámý autor

Vykupminci.cz
Numisargo

neznámý autor

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
nevím si rady s určením autora párových obrazů (viz foto). V obou případech jde o olej na kartonu o rozměru 34x24 cm. Děkuji předem za příp. pomoc. Karel Koláček

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den přeji,
nebude to asi katalogový autor, tipuji ho na samouka, podepsal se sice docela umělecky,
ale hůř se mu třeba povedly oči,
je to malba pro potěšení, dřív malovali třeba malíři pokojů na zakázku krajiny, zátiší apod.
obraz bude asi cca 70 - 80 let starý, i párové obrazy tehdy tzv. frčely.
Ale možná to někdo z fora vyvrátí a udělá z něj akademika
f.
Registrovaný uživatel
Celkom milé.Jedno meno mi chodí po rozume,ale nemôžem to sem napísať,zase by som to "schytal",pretože to by bola vedomá blbosť.Fórek.
Ale iné sa opýtam našich dám z fóra.
Čo by sa stalo keby koláčik saponátovou penou pretrel tie obrázky,samozrejme ak je to olej, ako píše.Hneď by ináč spievali...Zdajú sa mi špinavé.
Alebo sa aj na obrazoch cení patina? :roll:
Možno sa to nemá,ale ja som ich bežne "mydlil o 106" a nič sa im nestalo.
Kriedové pastely som dorábal (retušoval tie plesnivé bodky) prstom.Opatrne,samozrejme. :D
-s-
Registrovaný uživatel
stani,
že je to taková malůvka nespraví ani značkové mýdlo,
ty oči budou pořád vykazovat znaky někoho, kdo možná jen maluje pro radost,
ale jestli se to někomu líbí, proč ne,
jinak stran restaurování si počkejte na profi, tou je paní uživatelka Kolemjdoucí,
f.
Registrovaný uživatel
Viem pani fm.Ja som neriešil kvalitu prevedenia,rád by som vedel maľovať aspoň tak.Pozeral som na to signovanie,ale nemám šancu.A všimol som si tie fľaky na tvárach,ak to fľaky sú...To by som umyl aj keby to bolo dielko samouka,nadšenca,amatéra.Aspoň by som nenarobil moc škody. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
Možno sú to vlasy,ako tak na to "odborne" pozerám.
-s-
Registrovaný uživatel
Ano, jsou to skutečně vlasy;-) Ale máte pravdu, ty obrázky by vyčistit opravdu potřebovaly, možná nejen to. Děkuji moc za dosavadní reakce.
KK
Registrovaný uživatel
Jde o špatné kopie dívčích hlaviček od Kamila Vlad. Mutticha malované pravděpodobně podle pohlednic. V originále to je barevný pastel a i kopie se mně zdají být spíše pastel, než olej. Ty fleky nejspíš vlasy nebudou, ale jakýkoliv restaurátorský zásah je škoda práce nebo peněz.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A sme doma.Krásne.Mne sa to tiež nezdá ako oleje,ale to vidí najlepšie kolacek...
-s-
Registrovaný uživatel
Díky, špatná kopie Mutticha je asi zásah do černého. Vzhledem k výše uvedenému už asi jen pro doplnění. "Fleky" jsou na obou obrázcích, tzn. patrně jde opravdu spíše o vlasy. Jsem laik, ale na pastel se mi zdá malba až příliš hutná a souvislá, ledaže existuje nějaký zvláštní druh pastelu. Každopádně ještě jednou díky za všechny postřehy - člověk se stále učí.

KK

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » neznámý autor

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1