Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Neznáte toto téma?

Vykupminci.cz
Numisargo

Neznáte toto téma?

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Vídávám přesně toto identické téma na obrazech různých autorů i na přívěscích, proto předpokládám, že jeho předobrazem je nějaký slavný obraz. Nevíte, který obraz je předobrazem tohoto je a kdo je autorem originálu?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
jde o námět z obrazu vídeňského malíře Carla Fröschla (1848–1934). K rozšíření kompozice došlo asi díky výskytu na tištěných reprodukcích. Rok vzniku neznám, odpovídá to asi době kolem 1890, každopádně slovníková literatura uvádí u Fröschla obraz Madonna mit Kind z roku 1887 (nemusí to být ovšem přímo tento, námět madony s dítětem zpracovával jistě vícekrát). Je možné, že sám malíř dělal autorské repliky v různých variantách, jak naznačuje výskyt obrazů s jeho podpisem s tímto námětem, pokud se nemýlím.

s pozdravem
Markpetroff

P.S: nemáte náhodou ještě toho Trakala? Zabývám se působením českých výtvarníků v carském rusku a velmi by mě zajímaly okolnosti vzniku těch akvarelů.
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
díky vám velice za odhalení autora originálu. Googlil jsem obrázky a našel jsem hned dvě varianty obrazu, obě údajně s Fröschlovou signaturou.
Co se týče těch akvarelů, bohužel je nemám. Popravdě jsem je ani neměl. Chtěl jsem je koupit v aukci, jenže cena se nakonec vyšplhala na několik tisíc Kč (prodávaly se jako celek), což se mi zdálo příliš (už přesně nevím, kolik to tenkrát bylo, ale mám dojem, že něco kolem 4 tis.)
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
rádo se stalo a moc děkuji za odpověď s tím Trakalem, tak to je jasné a nedá se nic dělat, ale alespoň jsem díky Vám mohl vidět ty náhledy.
s pozdravem
Markpetroff
Registrovaný uživatel
markpetroff napsal
P.S: nemáte náhodou ještě toho Trakala? Zabývám se působením českých výtvarníků v carském rusku a velmi by mě zajímaly okolnosti vzniku těch akvarelů.


Poslal bych vám to jako SZ, ale máte skrytou adresu, tak to vkládám takto veřejně. L. Trakal bude 15. října ve společné internetové aukci Aukčního domu Korunní a Galerie Goltzova tvrz.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, studuji život a dílo Ladislava Trakala. Pošlete mi e-mail na diegoamigosan@gmail.com

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Neznáte toto téma?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1