Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Norddeutscher postbezirk

Vykupminci.cz
Numisargo

Norddeutscher postbezirk

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Asi bude stříhaná co ?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Vypadá na průsek.
Registrovaný uživatel
Dejvy díky a určitě máš pravdu, ale jedná se o tu lepší nezoubovanou variantu nebo ne?
Registrovaný uživatel
nemohu si pomoci, ale vidím tam také průsek ---> takže stěži za 1Kč
Moderátor
Co to je "lepší nezoubkovaná varianta"? Tahle známka vyšla nejdříve s průsekem (Mi 4, je to ta na obrázku), později potom zoubkovaná (Mi 16). A pokud bys ji náhodou měl nezoubkovanou, šlo by s největší provděpodobností o výstřižek z celiny.
Registrovaný uživatel
Mám starý katalog Zumstein a musím přiznat, že v tom plavu. Pod známkama z roku 1868 je tabulka podle mě pro nezoubkované známky s vyšším katalogem. Pokud mi osvětlíte kde udělal soudruh z NDR chybu tak budu jenom rád :lol: :oops:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Je pravda, že tyto známky se výjimečně vyskytují i nezoubkované. Jedná se však o nehotové nevydané známky. Vzhledem k povaze průseku lze tyto známky celkem jednoduše vyrobit odstřižením průseku, proto jsou daná jednoznačná kritéria pro jejich určení, zejména pak minimální rozměr. Znalci tyto známky neověřují.
Na známce na obrázku je jednoznačně vidět, že má průsek. Levá strana je zastřižená, a tedy poškozená.
Registrovaný uživatel
Díky moc, můj problém byl hlavně v tom, že nemám dobrou představu co je a jak se pozná ten průsek.
Moderátor
Tak se třeba podívej, jak jsou spojené jízdenky MHD :).
Registrovaný uživatel
Já jsem maloměšťák z konce světa co je MHD :mrgreen: Ráno jede akorát povoz do sousedního města a se soumrakem se vrací :roll:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Norddeutscher postbezirk

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1