Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Světové poštovní známky » Nové ZZ po r. 1990

Vykupminci.cz
Numisargo

Nové ZZ po r. 1990

Moderátoři: Akir, ikanek, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zaujímalo by ma či by niekto vedel doplniť tento zoznam nových ZZ/ZÚ, ktoré vznikli po roku 1990. (Niečo ako pokračovanie Atlasu ZZ ... Hlinka/Mucha).
Prosím nepíšte, že je to v zozname od Valdnera a pod. lebo tam nie sú roky a prechádzať každý štát podľa katalógu je dosť zdĺhavé
Ďakujem Quest

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Nějak jsem ten seznam nepochopil. Jaký je třeba rozdíl mezi položkami 31 a 33? Proč jsou v tomto seznamu třeba položky 22-25? Jak je definovaná nová známková země proti známkové zemi s přerušenou emisní činností? Atd ...
Registrovaný uživatel
za chybu 31 a 33 sa ospracedlńujem - jedna položka mala byť Serbia + Montenegro

- tento zoznam je z internetovej stranky http://geography.about.com/cs/countries/a/newcountries.htm o nových krajinách po r. 1990 (okrem pár doplnených) - nie z katalógov a pod. takže nejde o čiste filatelistické hľadisko, ale skôr o to že vznikli po roku 1990 ako "nové"

A k vašej poslednej otázke - všimol som si, že niektorí zberatelia zbierajú aj jednotlivé obdobia ZZ - vyhlásenie nezávislosti, prvé vydania k obnoveniu činnosti a pod. ... Ináč mohla by byť z toho dobrá diskusia ... je to celkom zaujímavá otázka .... idem ju založiť ...
Moderátor
Nemáte někdo vytvořený seznam (např. v exelu) současných i již neexistujících států s přiřazením ke světadílu? Kdyby tam byly i názvy v angl., něm., fr., šp. - tím líp :-)
Nebo odkaz, kde by něco takového bylo.
_______________
Registrovaný uživatel
Seznam ve zvolených formátech bohužel nemám, doporučuji využít wikipedii (vzhledem k její multijazyčnosti).
Moderátor
Samozřejmě mám "spoustu" zdrojů - jenže zpracované do tabulky to není nikde (zatím jsem nenašel). Chtěl jsem si ušetřit práci... (a stále ještě chci) :-)
********
OFF TOPIC - kdybyste chtěli vědět, kolik měla vaše víska obyvatel k 26.3.2011, tak si stahněte TUTO excelovskou tabulku.
_______________
« Poslední úpravu provedl(a) Akir v 25. 9. 2012, 22:28. »
Registrovaný uživatel
Akir: mám sice seznam zemí a jejich států (téměř aktuální) a včetně okódování dle ISO2, ISO3, UN, FIPS, WEATHER, ale přiřazení ke kontinentům tam nemám.
Moderátor
gorila napsal
Akir: mám sice seznam zemí a jejich států (téměř aktuální) a včetně okódování dle ISO2, ISO3, UN, FIPS, WEATHER, ale přiřazení ke kontinentům tam nemám.

Poku je to v nějaké tabulkové formě, měl bych zájem. Byl by to dobrý základ pro doplnění. (znamky/at/akir.name)
Dík
_______________
Moderátor
To gorila: Díky
_______________

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Světové poštovní známky » Nové ZZ po r. 1990

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1