Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Numismatické konference

Vykupminci.cz
Numisargo

Numismatické konference

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobré ráno všem! Před několika dny jsem dostal pozvánku na další konferenci z cyklu Peníze v proměnách času (už 7. ročník!), tentokrát na téma: STŘEDOVĚKÉ MINCOVNICTVÍ A PENĚŽNÍ OBĚH V ČECHÁCH A NA MORAVĚ, která se uskuteční ve dnech 5. - 7. května 2009 v Olomouci. Když teď tak přemýšlím, co tam přihlásím za příspěvek, napadlo mně, že i účastníci diskuzí na tomto fóru by mohli mít zájem, zúčastnit se "první numismatické ligy" :lol: alespoň jako posluchači, někteří možná i jako přispěvatelé. Myslím, že nejrůznější analýzy pětilistých růžiček, tvaru písmen A nebo popisy dosud neznámých typů a variant pražských grošů či drobných grošového období by právě tam našly vhodné pole k prezentaci. Z konference bývá sborník, takže příspěvky, které tamo vyslechne a případnou diskusí doplní nejen česká, ale evropská numismatická elita (viz třeba jména v přípravném výboru na přihlášce), posléze dojdou i publikace. Vím, že řada z účastníků fóra dá přednost spíš aukcím nebo burzám, kde se dá sehnat hmotný materiál, ale i duchovna je numismatice čas od času potřeba 8) Těm z vás, u koho by se našly řekněmež vědecké ambice a odhodlali by se přihlásit přednášku nebo alespoň poster a přijdou s relevantním tématem, rád pomohu s přípravou. Využijte příležitosti, kdy je téma na grošové období - to se nemusí dalších několik let opakovat. Zájemci o zaslání přihlášky nechť mi pošlou e-mail.
« Poslední úpravu provedl(a) patason v 27. 1. 2009, 3:36. »
Registrovaný uživatel
jestli tomu dobře rozumím, tak jako posluchač můžu přijít libovolně bez přihlášky?
Registrovaný uživatel
Nee, rozumíš tomu špatně, musíš se přihlásit jako účastník konference bez referátu a zaplatit konferenční poplatek;-)
Registrovaný uživatel
termín ve dnech uterý až čtvrtek je bohužel pro běžného člověka trochu komplikovaný...
Registrovaný uživatel
Mno jezděj tam profíci, kteří to mají jako pracovní náplň... mnohde jsou muzejní nebo univerzitní pracovníci za účast na konferencích hodnocení... Já tomu vcelku rád už poněkolikáté obětuju pár dní dovolené...
Registrovaný uživatel
Mno, v prosinci jsem konferenci na Strahově také obětoval dva dny času... a stálo to rozhodně zato 8)
Moderátor
Vyskúšam sa spýtať Jacxu, možno by sme vedeli dať niečo dokopy ohľadom nových, resp. nepopísaných typov Jána Luxemburského. Mail ti patason zašlem...
Moderátor
Patason, jacx: Máte niekto nejaké info o tej konferencii, pripravovaný program etc? Nejaké stránky? Hľadal som niečo na nete (priznám sa, len dve minúty... ;)), zatiaľ som nič nenašiel, iba odkazy na predchádzajúce ročníky. Alebo to ešte nie ej aktualizované z toho dôvodu, že nie sú ukončené zápisy prihlášok s príspevkami? Pretože logiku by to malo... 8)
Moderátor
více než je uvedeno v pozvánce s přihláškou a na webu marq.cz (kde jsou jen info o předchozích ročnících) také nevím
přihlášku jsem poslal minulý týden
Registrovaný uživatel
vie niekto terminy kedy byvaju taketo verejne aukcie v bratislave<?
Moderátor
Tak kto príde pozrieť na konferenciu v Olomouci? S kým sa stretnem a dám pivčo? ;
Registrovaný uživatel
Bohužel já se tam nedostanu,snad se s námi ostatními podělíte o zážitky. ;)
Registrovaný uživatel
To Archy: kdy je ?
Moderátor
Teraz od utorka, do štvrtka. Príď pozrieť, s tebou by som sa naozaj rád stretol...
Registrovaný uživatel
http://www.numismatici.cz/cs/article/12/Penize-v-promenach-casu-2009-Olomouc-5---752009
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
To je asi jen pro rentiery, my ostatní musíme v týdnu pracovat :)
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Moderátor
Robbie, ja tiež v týždni pracujem, ale pre tentoraz som si urobil voľno. Ako spomínal patason, táto téma sa nemusí pár rokov opakovať. Čiže zobral som to z tej správnej strany a idem sa "priživiť" na veľkých numizmatikoch. :) Na niektoré príspevky som tak zvedavý, že keby som nebol prítomný, tak by som dotyčných poprosil, aby svoje poznatky teraz hneď na sberateli prezentovali... že patason? :twisted:
Registrovaný uživatel
Spíše by měl Patason a ostaní přítomní dostat za úkol nahrát všechny přednášky na diktafon v MP3 a poskytnout úzkému okruhu lidí zde... :)
Registrovaný uživatel
Souhlasím s Dráčkem :mrgreen: :mrgreen: Olomouc je pro mě přeci jen dost daleko a času není mnoho. Pokud budou nějaké přednášky, ať audio nebo text :P měl bych také zájem :P
_______________
"NON PUDOR EST NIL SCIRE, PUDOR NIL DISCERE VELLE"
Moderátor
Maeser milstr! :) Kde bývaš, na Aljaške? Ja tam idem zo zapadnutého Slovenska. Možno si o ňom už počul, niekedy sme mali dobrý hokej, teraz máme "iba" najkrajšie baby na svete... ;)
Registrovaný uživatel
Archy: tak jsem to hodil do mapy a vypadlo mi toto Celková délka: 185.3 km Celkový čas: 2 hod. 54 min to je ode mě a Celková délka: 188.1 km Celkový čas: 2 hod. 52 min od teba ;) . Tak máš pravdu máš to mnohem dál nežli já :mrgreen: :mrgreen: . Teď vážně, jel bych rád ale mám povinosti které bohužel nepočkají.
_______________
"NON PUDOR EST NIL SCIRE, PUDOR NIL DISCERE VELLE"
Moderátor
Škoda, rád by som sa tam stretol s ľuďmi, s ktorými kecám.
Registrovaný uživatel
Dá se na nějakou přednášku dostat i když nejsem zapsán jako účastník konference ? - jinak alespoň na "pokec" bych se snad do Olomouce dostal, jen nevím, jak to vyjde časově.
Registrovaný uživatel
Samozrejme sa dá dostať,všetko je pre ľudí. ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Fandovia numizmatiky čo sme nemohli ísť do pre objektívne príčiny do Olomouca :'( máme možnosť reparátu na jeseň v Škótsku :D

Taká škotska nie je na zahodenie. :roll: :)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Pražské groše » Numismatické konference

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1