Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Literatura a katalogy numizmatika » NUMIZMATICKA LITERATURA

Vykupminci.cz
Numisargo

NUMIZMATICKA LITERATURA

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Taky me trochu zarazi ta nekoncici diskuze o urcovani stavu od prodejcu. Osobne se pri prohlizeni nabidky v katalogu uvedenym hodnocenim vubec neridim a zkoumam vicemene pouze fotografii...
Registrovaný uživatel
xjert01 napsal
... Osobne se pri prohlizeni nabidky v katalogu uvedenym hodnocenim vubec neridim a zkoumam vicemene pouze fotografii...

Přesně tak.
Dále se zeptám sám sebe jak moc tuto minci chci nebo potřebuju a kolik jsem ochoten ale hlavně schopen za ní zaplatit.
On má kolega Evropa v mnohém pravdu ale kdybych se měl důsledně řídit jeho radami tak se moje sbírka bude skládat jen ze dvou mincí. :roll:
Registrovaný uživatel
xjert01 napsal
Taky me trochu zarazi ta nekoncici diskuze o urcovani stavu od prodejcu. Osobne se pri prohlizeni nabidky v katalogu uvedenym hodnocenim vubec neridim a zkoumam vicemene pouze fotografii...


Máte pravdu, že by byl naprostý nerozum se řídit pouze podle popisu, ale to v mém případě by platilo i podle zkoumání fotografií v českých aukcích, protože neznám naší aukci, kde by byly fotografie naprosto vypovídající.
Pokud dražím v českých aukcích, tak pouze při osobní účasti, kdy mám minci v ruce, protože pak v naprosté většině případů vidím, že mince neodpovídá ani deklarované kvalitě a ani vypovídající hodnotě fotografie, ze kterých pravý stav nejde také určit.
Velkou spoustu mincí pak můžeme nalézt i v zahraničních aukcích, kde jsou většinou fotografie kvalitnější a z nich se již zachovalost určuje bezpečněji a například deklarovaná kvalita 1- danému vyobrazení plně odpovídá. V naší aukci je pak daný kus ohodnocen kvalitou téměř 0 a po prohlídce fota bychom tomu možná i věřili. Samozřejmě nemohu všechny případy házet do jednoho pytle, ale z pohledu serioznosti existují pouze vyjímky. Těch návštěv našich aukcí, kdy jsem měl zaškrtané desítky mincí, si pamatuji mnoho případů, ale skutečnost většinou skončila velkým naštváním již kolem osmé hodiny, kdy jsem zjistil, že neodpovídá téměř nic. Možná někdo řekne, že jsem extrémista, ale z mého okolí znám snad bez vyjímky všechny kolegy, kteří se chovají naprosto stejně.
Tedy česká aukce se rovná velké nedůvěrě, jak k popisu, tak k vyobrazení a z toho plyne pouze osobní účast, nebo nedražit.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Přesně tak.
Dále se zeptám sám sebe jak moc tuto minci chci nebo potřebuju a kolik jsem ochoten ale hlavně schopen za ní zaplatit.
On má kolega Evropa v mnohém pravdu ale kdybych se měl důsledně řídit jeho radami tak se moje sbírka bude skládat jen ze dvou mincí. :roll:


V každém případě se při koupi mince a stanovení její ceny, řídíme pouze podle zachovalosti. Jestli ji neznáme, pak kupujeme zajíce v pytli. Je tostejné, jako kdybychom nešli do bazaru a auto kupovali pouze na dálku podle nějakého katalogu, kde může být mnoho pohádek.
Mince je zboží, jako každé jiné, tak proč na něj máme brát nějaké benevolentnější kriteria.
Mnoho lidí tvrdí, že se dnes kvalitní mince nehorázně přeplácejí. Já spíše tvrdím, že se tak ve velkém děje hlavně v případě těch nekvalitních, které se uměle nadhodnocují a kupci těmto popisům věří.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 9. 11. 2012, 11:35. »
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
Pokud jde o zachovalosti, to snad nemyslíte vážně, že se zkušený sběratel bude řídit tím, co mu napíšou, místo toho, co vidí. Pochopitelně když někde vidím minci ve stavu 2/2-, deklarovanou jako 1/1, tak to svědčí minimálně o určité nezodpovědnosti (nechci říkat neserióznosti, protože v ČR se bohužel o nějaké reálné ohodnocení nesnaží ani ČNS, takže chápu, že se aukční společnosti snaží přizpůsobit). Ale kdybych to bral tak, že proto u nás nebudu nic dražit, připravil bych se o hezkou řádku krásných mincí.


Až nyní jsem si všiml Vaší reakce. Já jsem ale nenapsal, ani náznakem, co jste uvedl v první větě.
Já jsem si v našich aukcích koupil také nemálo krásných mincí a pokud bych se jich neúčastnil, pak bych o ně přišel, ale napsal jsem, že bych je nikdy nekupoval na limit, ale pouze osobně, nebo na limit, po předchozím prohlédnutí.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Když jsme zde zmínili kvalitu fotografií v aukčních katalozích a také na netu, pak se podívejte například do tématu Mince a doba Františka II, kde je na sedmé stránce vyobrazen 1/2 tolar 1830 A.
Pochází z Künkerovi aukce a je deklarovaný kvalitou téměř 0. Já jsem na rubu poznámku téměř nenašel, ale to je v této chvíli nedůležité. Podstatný je fakt, jak je mince věrně vyfotografovaná a nebudí ani náznak pochybností, že se mohu splést. To je podstatné, co jsem měl na mysli. O takové kvalitě si mohou naší aukcionáři nechat jenom zdát, protože se jedná o naprosto jinou ligu a proto se nemohou divit reakci nemalé skupiny sběratelů, která jim nevěří.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Omlouvám se, zde je odkaz.

https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/mince-a-doba-frantiska-ii-9469x7
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
turtleoverhead napsal
Přesně tak.
Dále se zeptám sám sebe jak moc tuto minci chci nebo potřebuju a kolik jsem ochoten ale hlavně schopen za ní zaplatit.
On má kolega Evropa v mnohém pravdu ale kdybych se měl důsledně řídit jeho radami tak se moje sbírka bude skládat jen ze dvou mincí. :roll:


V každém případě se při koupi mince a stanovení její ceny, řídíme pouze podle zachovalosti....

Nesouhlasím.
Jsem přesvědčen že přehnaný důraz na zachovalost je výsledkem systematické propagandy obchodníků s mincemi.
Lepší zachovalost = vyšší cena = větší profit.
Samozřejmě u běžnějších mincí také sáhnu po zachovalejší ale jako většina sběratelů jsem limitován finančními možnostmi.
A hlavně, historická zajímavost má u mně vždy přednost před zachovalostí.
Registrovaný uživatel
Ale zde jsme se nebavili o zachovalosti z pohledu preferování nějaké na úkor jiné, ale pouze na seriozním pohledu ve vztahu kvalita - cena. Když si přečteš větu, na kterou reaguješ, je to zde napsáno jednoznačně. Když se Ti bude líbit nějaká mince, jedno v jaké zachovalosti, pak se snad bude každý snažit, aby zaplatil nějakou cenu obvyklou. Proto musím primárně znát zachovalost a teprve ve chvíli, kdy ji zjistím, pak se můžu zaobírat cenou. Obráceně to nejde a pokud se někdo tak chová, pak právě nahrává obchodníkům a tomu, co zde kritizuješ.
Pokud se chceš věnovat Tvým preferencím, pak zajisté můžeš, ale nemůžeš je zaštiťovat všeobecnější polohou a tu známkouvat, protože to může dělat pouze názor trhu, který v sobě skrývá spoustu nejrůznějších názorů a pohledů.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Čistě pro zajímavost,
dostala se mi do rukou zakládací listina Australské Numismatické Společnosti.
Za 3 měsíce oslavíme 100 let trvání. :P

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To už je docela dlouhá historie. Austrálie je zemí, kde žije hodně přistěhovalců, nebo jejich potomků a proto by mě docela zajímal numismatický průřezový zájem tamnějších sběratelů. Soudím, že se bude jednat o velký rozptyl témat, který z našich podmínek neznáme.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Turtle: jaktoze tam nejsi vubec zminen:)...
Registrovaný uživatel
No když byla ta první schůze zrovna byl ve svém zlatém nebo opálovém dole a tak přišel až na druhou schůzi...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Řekl bych že kromě australských mincí to bude hlavně Anglie. Relativně dost lidí sbírá Řecko a to jak staré tak i moderní \je tu hodně Řeků\,
dost velké oblibě se těší historické a různé pamětní medaile. Poměrně málo lidí sbírá evropský středověk.
Registrovaný uživatel
xjert01 napsal
Turtle: jaktoze tam nejsi vubec zminen:)...

:D
Tak starý přece jenom nejsem i když občas a hlavně po ránu se tak cítím. :roll:
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Řekl bych že kromě australských mincí to bude hlavně Anglie. Relativně dost lidí sbírá Řecko a to jak staré tak i moderní je tu hodně Řeků,
dost velké oblibě se těší historické a různé pamětní medaile. Poměrně málo lidí sbírá evropský středověk.


Díky za odpověď.
Jestli dovolíš, ještě se chci zeptak, jak je australský svaz početný a jak je sbírání mincí oblíbené mezi neregistrovanými sběrateli, protože jak píšeš, zájmová hudba u vás nezní monofonně, tedy pak může nastal problém, kdy si některý úzce profilovaný sběratel nemá v domácím prostředí s kým popovídat a bude odkázaný pouze na zahraniční aukce, cizí chaty atd.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 14. 11. 2012, 10:58. »
Registrovaný uživatel
Konkrétně ANS má něco přes 220 členů ale existuje spousta menších místních klubů. Je to dáno velkou rozlohou země.
Jak je sbírání mincí oblíbené mezi neregistrovanými sběrateli zas tak velký přehled nemám ale asi jo protože když přijdu na nějakou mincovní burzu je tam dost lidí které neznám.
S tím popovídáním je to horší. Dokud jsem sbíral Bohemiku, nepokecal jsem si tu s nikým :D teď už je to lepší.
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
S tím popovídáním je to horší. Dokud jsem sbíral Bohemiku, nepokecal jsem si tu s nikým :D teď už je to lepší.


Při budování sbírky je každý sběratel individualista a každý druhý, i kamarád, je mu pouhým sokem.
Něco jiného je numismatická část, kde potřebujeme další lidi stejného zájmu, k debatám o všem možném, co se mincí týká. Proto vyhledáváme možnosti, jak se s nimi scházet, protože nám to od určitého věku dává stejně, jako shromažďování všelijakých koleček, které v minulosti plnily roli platidel.
Proto moje dotazy na otázky kolem dostupnosti lidí stejného zájmu.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Dobry den, existuje katalog ruskych minci od Bitkina i v jinacim jazyce nez rustina??
Registrovaný uživatel
Rakoczi napsal
Dobry den, existuje katalog ruskych minci od Bitkina i v jinacim jazyce nez rustina??


Posledne vydanie je bilingualne (rustina/anglictina)
_______________
CORPUS NUMMORUM
...cross-referenced auction archives coming very soon...
Sledujte progres na Facebooku
Registrovaný uživatel
Zná někdo název Castelinovy typologie penízů se lvem?
Registrovaný uživatel
Máš na mysli:

Česká drobná mince doby předhusitské a husitské
?
Registrovaný uživatel
Existuje nějaká typologie od Castelina? Nebo jenom ten výplod od Hány?
Registrovaný uživatel
Neviete o akú literatúru sa jedná? Numizmatika 12. Bratislava 1994 Ivo Halačka . Mal by tam byť článok o novom XV grajciary 1697.
Myslel som si najprv že je to SL. numizmatika ale tá to nie je.
Moderátor
Jedná se o Numizmatika ( tedy ne Slovenská numizmatika ) Bratislavské pobočky z 1994 ISBN 80-901414-0-4. Taková ta hubená žlutá.
Je tam na stránce 27 článek od Halačky : Nový ročník Kremnického XV-krejcaru

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... > »

Sběratel.com » Literatura a katalogy numizmatika » NUMIZMATICKA LITERATURA

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1