Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Literatura a katalogy numizmatika » NUMIZMATICKA LITERATURA

Vykupminci.cz
Numisargo

NUMIZMATICKA LITERATURA

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
turtle ako citam tvoje prispevky zbieras mince z holandskych kolonii???
_______________
Registrovaný uživatel
někdy mi přijde, že turtle sbírá vše, co je placaté a kulaté :D
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Tu jsem si také koupil ale ještě nedorazila, netrpělivě vyhlížím pošťáka. :shock:
V práci mám hned vedle autodílnu a tam dělá jeden Holanďan, ten si chudák se mnou užije až ta knížka dorazí, on mince nesbírá :P


V tom pripade doporucujem tuto hracku:
http://cpen.com/products
Staci otvorit Google translate a akykolvek text priamo z knihy do PC. Funguje to slusne.
Teraz ma napadlo, ze prvu verziu som si kupil prave v Australii, to bolo este cez seriovy port. Momentalne mam 3.0 USB
« Poslední úpravu provedl(a) Vanya v 11. 1. 2012, 18:34. »
Registrovaný uživatel
Vanya, to je geniální, já vůbec netušil že něco takového existuje. Samozřejmě Google translate používám ale opisuju to všechno svým datlím způsobem. Díky.
Registrovaný uživatel
V blízkej budúcnosti chcem otvoriť internetový numizmatický antikvariát..... Keď niekto má na predaj staršiu numizmatickú literatúru za reálne ceny, napíšte mi: numizmatikagal@magnats.sk
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
někdy mi přijde, že turtle sbírá vše, co je placaté a kulaté :D

A to mám ještě mince která nejsou placaté a některé dokonce ani kulaté. :P ;)
Registrovaný uživatel
babygulka napsal
turtle ako citam tvoje prispevky zbieras mince z holandskych kolonii???

Sbírám koloniální Austrálii tedy mince které tu prokazatelně obíhaly do roku 1813,
především pak tzv. “Proclamation Coins”. Byla to docela zajímavá směsice a na první pohled může sbírka působit chaotickým dojmem.
Nizozemské mince hrály v historii Austrálie velkou roli a proto se o ně zajímám.
Registrovaný uživatel
Vanya, jak ten cpen funguje na různou velikost textu? Třeba když je něco drobným písmem, nezabere to dva řádky najednou?
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Vanya, jak ten cpen funguje na různou velikost textu? Třeba když je něco drobným písmem, nezabere to dva řádky najednou?


Treba na to trocha praxe. Prikladam priklad (bez akejkolvek editacie a na prvy pokus), Halacka 1. diel str 15 normalne pismo:

Po nástupu Ferdinanda I. na český trůn v roce 1526 pracovala pouze mincovna v Kutné Hoře jako vládní a razila pražské groše, bílé a malé peníze podle dřívějších instrukcí. Další mincovny panovník získal, Obnovil nebo zřídil postupně.

Ak dobre vidim, je tam iba jedna chyba v slove obnovil malo byt male O.

Teraz skuska nejakeho mensieho textu (Mincovnictvi olomouckych biskupu - Sychomel, Videman) str. 19:
Právo razit mince patřilo vždy k projevům svrchovanosti panovníka na určitém uzemí. Od vzniku prvních mincí ve starověku nechával vládce otiskem razidla stvrzovat obsah drahého kovu v minci. Současně si ražbou mince zajišťoval pro státní pokladnu určitý zisk, daný rozdílem skutečného obsahu kovu a vnější hodnoty mince.

-nevidim ziadnu chybu, doknca spojil aj slovo 'uzemi', ktore bolo rozdelene.

Teraz este pre skusku nejaka italika na tej istej strane vpravo hore:
Rekonstrukce původní podoby románského komplexu katedrály sv. Václava, kapitulního domu a biskupského paláce v Olomouci z první poloviny 12. století.

- dost drobny text, takisto nevidim chybu.

Nie vzdy je to take 100%, hlavne ked je nejaky zvlastnejsi font, moze sa stat ze prehodi pismena ako I a l a podobne, ale je to super pomocka.
Registrovaný uživatel
Dík, asi si to koupím. Opisovat něco je při mém tempu normálně otrava ale ale opisovat to v třeba v Holandštině už je naprostý opruz. :roll:
Registrovaný uživatel
Dobrý večer... mohl bych někoho z vás poprosit , jestli by jste nemohli poskytnout nějaké materiály týkající se moravských stavů 1620. Myslím tím třeba naskenovat věci týkající se typů ... atd ... Prosím moc Tomasp@seznam.cz Děkuji moc ...
Registrovaný uživatel
Chcel by som Vam dat do pozornosti jednu novu a velmi zaujimavu knihu:
Wolfgang Hahn: Die munzpragung der habsburger im osterreichischen reichskreis, von Maximilian I. Bis Ferdinand III. (1490-1657).... Fakt super katalog, kazda minca je vyobrazena a perfektne opisana.. Viac info na:
numizmatikagal@magnats.sk
Moderátor
Zajimalo by mne do jakych podrobnosti typoveho deleni jednotlivych nominalu je katalog zpracovan, mohl by jste se podivat jak rozdeluje typy napriklad u malych grosu Rudolfa II. z prazske mincovny? A cena katalogu? Dekuji.
Registrovaný uživatel
V tomto katalogu su opisane minca iba z rakuskych mincovni: Vieden, Linz, Graz, Klagenfurt...atd. Cena je 80 eur + postovne.
Registrovaný uživatel
:'( Au
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
:'( Au

máš pravdu, zlato určitě také... :mrgreen:
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
neviete mi poradit kde by som zohnal tuto literatúru?
Rudolf Voglhuber - Taler und Schautaler des Habsburg 1484-1896
Registrovaný uživatel
na internete cena 230 eur + pošta
Taler und Schautaler des Erzhauses Habsburg von Erzherzog Sigismund v.Tirol 1484 bis Kaiser Franz Josef I. 1896

http://www.booklooker.de/app/detail.php?id=970847459&setMediaType=0&&sortOrder=&zid=507485bb6774d2a42572049a14ec3a90
Registrovaný uživatel
je to dost na to že nie je nová a novšie vydania neexistujú?
Registrovaný uživatel
http://www.amazon.de/gp/product/B0037Q3IOO/ref=olp_product_details?ie=UTF8&me=&seller=

Tu je pouzita za 79 euro.
Odporucam pri hladani knih pouzit www.bookfinder.com
Registrovaný uživatel
Zdravím, nemáte někdo doma ať již v tištěné či elektronické podobě katalog aukce Leu č.78 (rok2000), potřeboval bych z něj popis jedné položky a případně i její fotografii.
Díky za případnou odezvu. ;)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Mám, ptej se.
Registrovaný uživatel
Měl tam být dražen asi(údajně?) ze staré sbírky 2.známý exemplář této mince:
Mansfeld-vorderortische Linie zu Friedeburg Peter Ernst I. (*1517, +1604) Cu Rechenpfennig 1563 Von größter Seltenheit
Prodán prý za 600 CHFr.
Číslo položky bohužel neznám... díky. :)

Mám citaci na literaturu:
Tornau 658, Slg.Wruck -, Slg.Brause -, Slg.Dienstmann -, Slg.Hohenkubin -, Neumann -.
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
« Poslední úpravu provedl(a) Dracek v 25. 1. 2012, 21:17. »
Moderátor
Že by se teď někde vynořil ten první ;) ?
Výsledkovou listinu bohužel nemám.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
JV64: Ještě jednou moc děkuji za pomoc! ;)
První kus ze sbírky ex.Dr.Kunz prý pochází právě ze sbírky Tornau je ve velmi špatném stavu, byl prodan z nabídky H.Siee z Německa před nějakou dobou(foto1). Podařilo se mi ale nedávno získat(již zaplacen) další exemplář(tedy asi 3. známý kus), který je stavem asi mezi těmito dvěma kusy uprostřed a má dvě malé dírky(foto2). Vzhledem k výjmečnosti ražby jsem akceptoval i horší stav.
Samozřejmě nemohu vyloučit nějaké další kusy(třeba ve sbírkách Mnichov, Berlín, Wien), ale i tak půjde asi stále o velkou vzácnost.


Obrázky:
Foto1
Obrázek vložený uživatelem

Foto2
Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... > »

Sběratel.com » Literatura a katalogy numizmatika » NUMIZMATICKA LITERATURA

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1